Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól etetem így? Innivaló?

Alaszka kérdése:

Jól etetem így? Innivaló?

Figyelt kérdés
10 hónapos a babám, következő a napi étkezése: reggel fél 7 körül szopi, 9-10 között egy fél natúr joghurt egy kanál gabonapéppel, fél almával, vagy fél üveg gyümölccsel. Fél 1 körül egy nagy bébiétel 2/3-a, vagy ha főzök neki akkor kb. 150 g zöldség+husi (vagy tojássárga, vagy sajt, vagy máj), fél 3 körül egy szopi, 4-5 között a reggeli joghurt másik fele szintén gyümölccsel keverve, vagy csak simán egy alma, vagy banán, vagy üvegesnek a 2/3-a. Fél 7 körül a vacsi a déli főzelékből ami megmarad, és ha még igényli egy kis vajas kenyér reszelt sajttal. Aztán 8 körül szopi, alvás. De sajnos éjjel sokszor fölkel. Viszont nappal nem tudok neki többet adni enni, mert így is van hogy visszajön egy kis főzi,pedig 160-170 g-nál sosem evett még többet egyszerre. Ja és ivás kérdésben kérnék tanácsot, bármivel kínálom, nem iszik, a cumisüveggel játszik, a csőrös poharat is csak rágcsálja 1-2 szívás után. Teát, vizet, gyümölcslét próbáltam. Kanálról bármilyen innivalót szívesen vesz, de erre semmiképp nem akarom rászoktatni. Pohárból a nyakában köt ki az egész. Hogy itassam meg akkor? Így félek hogy nem iszik eleget, mert végülis egész nap 3x szopik, a folyadék csak ennyi. És a fél 3-as szopit szeretném már elhagyni, de az ivás miatt nem merem.
2012. ápr. 16. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Jól eteted,az ivást meg kicsit erőltesd neki.

Kisfiam 6 hónapos kora óta iszik az avent csőrös pohárból.3 nap kellett neki és megtanulta.Persze az a 3 nap nem volt könnyű.Félrenyelt,köhögött de ettől még semmi baja nincs.Az enyém is rágta a csőr részét,miért ne rághatná?.Érdekes,új dolog a számára és még az ínyét is masszírozza :)Én instant teával kezdtem,mert mást nem fogadott el.Nem annyit raktam a vízbe amennyit megadtak hanem sokkal kevesebbet és fokozatosan hagytam neki el.Ma már bevág 4-5dl vizet,igaz ő már 14 hónapos.Kitartás,biztosan neked is menni fog!

2012. ápr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is 6 hónapos kora óta itatnám, de 1-2 kortynál többet sosem ivott, nekünk is Avent csőrös van, meg cumisüveg kétféle, de játéknak használja csak. Instant teát szoktam neki én is beletenni, de különösebben nem érdekli...
2012. ápr. 16. 13:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem biztos, hogy azért kel fel éjjel, mert éhes. Úgyhogy ne aggódj azon, hogy nem tudod "megtömni". Tapasztalat.

Lányom 6-7 hósan nem nagyon ivott, pedig nyár volt; habár ő akkor még csak cicin élt, nem szilárd ételen. Azért próbálkozz az itatással, majd csak "ráérez az ízére" ;) Kipróbálhattok olyan "itatófejet" (van többféle)is (persze ezt csak műanyagflakonra teheted), ami különböző ásványvizeken vagy üdítőkön van, direkt a gyerekek részére.

2012. ápr. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Esetleg puha csőrrel,szívószállal,sportkupakos megoldással.

Az nem baj ha csak kortyokat iszik,kínáld meg nagyon sűrűn.

Egyébként míg a kisfiam többször cicizett ő is sokkal kevesebbet ivott.

2012. ápr. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!