Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15hós kislányom nem akar enni...

15hós kislányom nem akar enni ha etetem, volt már valaki ilyen helyzetben? Próbálkozik egyedül kanállal meg persze kézzel, de így nagyon kevés étel jut a szájába.

Figyelt kérdés
Hiába próbálom fogni én is a kanalát, úgy már nem eszik, viszont 4-5napja ez megy és így szinte semmit nem eszik ami főtt kaja.
2012. jan. 16. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom is így volt, most is ilyen. Hagyd had egyen annyit amennyit tud, hidd el, ha megéhezik enni fog. Csak most fedezi fel az önállóságot. Kínáld többször, hátha elfogadja tőled is. Folyadékkal gyakran kínáld.
2012. jan. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fiam ugyanilyen. :-) Kétkanalas módszer beválik - ő is próbálkozik szabadon, két próbálkozása között meg simán elfogadja tőlem is.

Másik, hogy megpróbálok gyakran olyasmit adni neki, amit kézzel is ehet. Bolognai makarónit pl. penne tésztával csináltam, azt egyesével szépen a kezével bepakolta a szájába. Amikor lehet, darabosabb kajákat csinálok - krumplit husival, párolt zöldségeket, stb. ezeket mind simán megeszi kézzel.

2012. jan. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző válaszolóval egyet értek! Nekünk is az a módszer jön be, hogy nála is egy kanál, nálam is, és az ő két kanalazása közben tőlem is elfogadja. És valóban érdemesebb olyat adni, amit kézzel tud enni. Nekünk még az jön be, hogy van egy kis gumi macskája, és ő is ott eszik velünk. Tehát ha a babám ellenáll, akkor mondom, hogy "nézd, a cica is eszik", és ilyenkor a cica szájához emelem a kajával teli kanalat, ez után már ő is elfogadja. Mikor kevesebbet eszik a kicsim, akkor az étkezések között szoktam a kezébe adni 1/3, vagy fél banánt, és akkor annyival is több lesz a pocakban.

16 hós kisfiú anyukája

2012. jan. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi is két kanállal csináltuk annó. :) Egy darabig bevált, de elég gyorsan belejött. :) Próbálj rövidebb szárú kanalat adni, hátha könnyebben tudja fogni, és használni. (bár nem tudom milyen kanalat használsz).

:) Éhen nem fog halni, és max többször adj neki főtt ételt egy nap. De ha 1-1 nap kevés, az sem lesz gond. (eljön az az időszak amikor egyáltalán nem hajlandó megenni-mi most épp ezt éljük, 2 éves múlt 3 hónappal)

2012. jan. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi is két kanállal csináltuk. Bejött. Amúgy hagyd, had próbálkozzon, mert így fogja megtanulni. Ha kevés étel jut a szájába, akkor gyakrabban kér majd enni. Meg adjál olyan ételt, amit nem kell kanalazni (kenyér, kifli, keksz stb).
2012. jan. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!