Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmennétek a helyemben ilyen...

Elmennétek a helyemben ilyen feltételekkel 1 éjszakára gyerekek nélkül?

Figyelt kérdés

Adott egy esküvő, ahova meghívtak bennünket a férjemmel, kb. 1 óra autóútra az otthonunktól. Igaz, hogy szeretnénk végre egy kis szórakozást kettesben, évek óta nem volt erre példa. Az esküvő napján mennénk du és másnap reggel jönnénk haza. De az is igaz, hogy:

- 3 éves fiam mostanában szinte a kezem sem engedi el, annyira anyás lett. A "várva nem várt " hiszti is megjelent, nehéz őt ilyenkor kezelni.

- 1 éves kislányom még anyásabb, nála most tetőzik ez az elválás. Éjjel sokat van fent, jönnek a fogai és, ha ez még nem lenne elég, ma reggelre benáthásodott ( talán a fogzástól ).

A fiam igen egyszer, de a kislányom még nem aludt nélkülem sosem.

Ahogy terveztük: nagymama, nagypapa ide jönnének aludni hozzánk, hogy a gyerekek maradjanak a megszokott helyen. Mi autóval mennénk, tehát, ha kell, haza tudunk jönni bármikor.

Viszont: nagymama, nagypapa ( nem éppen nagyszülő típusok egyébként, ezzel együtt imádják a gyerekeket ), eléggé " vitatkozós " életet élnek, most is éppen örök harag van köztük, ilyenkor kiabálnak, veszekednek, majd jól megsértődnek és nem szólnak egymáshoz. Majd szent a béke megint egy kis ideig. Na, hát ezzel nem tudok mit kezdeni, azt hiszem nem is rám tartozik, viszont kicsit tartok attól, hogy a gyerekek ezt, hogyan fogják lereagálni. Ami biztos, hogy most éppen nem szólnak egymáshoz napok óta.

Másra nem tudnám, nem is akarnám hagyni őket.

Nem kell nekünk feltétlen elmennünk erre az esküvőre, csak kicsit kimozdulnánk kettesben és persze nem tudom eldönteni mi legyen..:) kíváncsi vagyok a véleményetekre.


2012. ápr. 16. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:

ÉS ha egy másik megoldást keresnél? Ti hol alszotok? NEm mehetnének a gyerekek is?


(Nálunk is ilyen az egyik nagyszülő páros és nem hagynám náluk a gyereket, igaz nekem csak egy van...)

2012. ápr. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan menjetek el! Nagy baj nem lehet, max fenekestül fordul fel a ház, nagyszülőknek sem árt egy kis tréning :).

Amikor mi először mentünk így el, ugyanígy ahogy írod azért aggódtunk mi is. Sőt túlaggódtuk. Miután hazaértünk szaladt felénk a pici (2év), és nem az volt az első hogy anya...anya...apa....hanem mászott be az autóba...:)

2012. ápr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha visszük őket magunkkal, abban nincs semmi kettesben eltöltött szórakozás. Délután 3-kor kezdődik az szertartás, tehát nálunk alvásidőben, majd vonulás ide-oda. Este meg a buli, ahova nyilván nem viszem őket, a kicsi fél 8-kor már alszik a fiam is legkésőbb 9-kor. Hotel szobában alszunk, és a hotel éttermében lesz a buli, de akkor kell valaki, aki vigyáz rájuk, amíg alszanak mi meg lent vagyunk. Na, így viszont bonyolult, meg ismerve az én gyerekeimet nem élveznék és csak ide-oda rángatnám őket 1 éjszaka miatt. Ezért vagy kettesben vagy sehogy a kérdés...:)
2012. ápr. 16. 15:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Menj csak el nyugodtan és kapcsolódj ki egy éjjszakára.
2012. ápr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nehéz döntés! Az enyém is fogzás időszakban van, éjszakánként felsír, és alig bírom megvigasztalni! Úgyhogy én is bajba lennék, ha ilyen helyzet adódna!
2012. ápr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyílván nem egyszerű őket otthon hagyni, amikor én először mentem a gyerek nélkül, olyan bűntudatom volt és úgy éreztem hogy hiányzik kb a fél karom, vagy valami, se babakocsi, se gyerek, se kendő se semmi, mintha fél ember lennék. Azóta ez enyhült, de nem szeretem távol tudni magamtól. Én elmennék ennek ellenére a helyedben rád fér már egy kis kikapcsolódás. Szerintem tartsatok egy próba napot, egyik hétvégén jöjjön át a nagyi, ti meg menjetek el moziba, vagy csak vonuljatok át a másik szobába, és lássa el éjszaka a piciket ő, így a gyerekek is az esküvő napján már nem lesznek mélyvízbe dobva, meg a mama is tud kérdezni tőled hogy mit csinálsz ilyenkor, így nem az nap fog telefonálgatni 10 percenként neked, mert akkor megint csak nem tudsz kikapcsolni.
2012. ápr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a helyetekben mennék. Egy éjszakától semmi bajuk nem lesz. A nagyszülő meg majd kibékülnek. Vagy nem. De a gyerekek kedvéért gondolom felhagynának a veszekedéssel. És mint írtad, ha gond van, bármikor hazamehettek.
2012. ápr. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%

Menjetek el és kapcsolódjatok ki!

Tartastaok egy próbanapot előtte menjetek el vacsorázni ,moziba Apával és kiderül hogy nagyi hogy bírja az éjszaki strapát meg a gyerekek hogy viszulnak hozzájuk.

Nagyszülőknek megmondani,hogy ha egy mód van rá ne veszekedjenek már a gyerekek előtt nem igaz,hogy nem bírják ki azt az egy napot!

2012. ápr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!