Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig esznek úgy a gyerekek...

Meddig esznek úgy a gyerekek mint a malac? :-)

Figyelt kérdés
Még csak most kezdtük, olyan bő 1 hónapja az egyedül evést, csak kézzel még nem kanállal vagy villával. De én már most meg bolondulok az örökös kajamaradékoktól. Meddig esznek így, mikor tanulnak meg normálisn enni?
2012. ápr. 16. 10:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen. 15 hos a lányom. En munkába járok a férjemmel van otthon. Minden este csutakolhatom a padloról az odaszáratt ételmaradékot. Hiába mondom a férjemnek, hogy nedves felmosoval torolje át és nekem ugy már konnyebb este, de ugye ez mindig elmarad. Rosszabb amikor már kekszet eszik és mindenfele rohangál. A morzsára ugye meg jon a hangya. :(
2012. ápr. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen. A hangyák amúgy is az ellenségeim:) Szinte az egész napom ebből áll:kaja, takarítás, mire összetakarítom a romokat megint kaja, megint takarítás, kaja takarítás körforgás. Borzalmas. Megértem a férjedet, hogy nem szedi össze, mondjuk neked meg dupla rossz, mert vakarászatod is. Én tudod mit csináltam a padló védelmében, fogtam egy lepedőt és az etetőszék alá terítettem. Így azzal már nem kell külön bajlódnom, csak este fogom kirázom és kész. Viszont nehogy már jó legyen, a fal, az etetőszék csupa de csupa mocsok. Ma rakott karfiolt csináltam, adtam neki eleinte a szájába, de egy idő után eszébe jutott, hgy majd ő rakja a szájába magának a karfiol darabokat....amiekt először gondosan széttrancsírozott a csepp kis tenyerével, ami azután mindehova belekenődött, a karfiol atomok persze nem a szájában kötöttek ki hanem szerteszét a falon a függönyön ittottamott. És akkor elgondolkodtam, hogy ez MEDDIG MEGY MÉG ÍÍÍÍÍÍGY??? A szomszédom leegyszerűsítette: Ők most festettek, a gyerek nem ehet egyedül. Ehet pépeset de ő adja neki, vagy tápszert, de nem hagyja egyedül enni, majd másfél évesen... Addigra elég nagy lesz. Ő így oldotta meg...bevallom ma a karfiol vakarászása közben én is erre gondoltam, hogy egyszerűen nem hagyom egyedül enni:/
2012. ápr. 16. 11:31
 3/13 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy mennyi idős a babád. Az enyém most 2 éves múlt, kanállal eszik, már szépen, de azért az arca néha maszatos, és esetenként a terítőre is jut. Igazából én nem vagyok híve a korai dolgoknak. Legalábbis nálunk úgy volt, hogy kb. 1,5 éves koráig én etettem (szerencsére hagyta, nem akart egyedül enni). Utána kezdtük a kézzel evést, majd 20-22 hónapos kora körül a kanállal evést. Nekem az a tapasztalatom, hogy minél korábban kezdi valaki, annál több idő kell ahhoz, hogy jól kialakuljon a dolog. Gondoljunk csak bele, hogy egy 1,5 éves gyereknek még annyira rossz a kézügyessége, hogy a kanalat nem tudja semmiképpen sem jól használni. Szóval én nem erőltettem semmit, és most már szépen eszik. Legalábbis nálunk ez vált be, hogy ha nem megy, várunk pár hónapot és újra nekikezdünk. Ezáltal mindkettőnket kíméltük :)
2012. ápr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
10 hónapos:)
2012. ápr. 16. 12:06
 5/13 A kérdező kommentje:
Én sem erőltetném, sőt én lennék a legboldogabb ha ő nem akana egyedül enni. De akar, ha nem engedem akkor dacos lesz sír, vagy egyáltalán nem eszik.
2012. ápr. 16. 12:07
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem is mindkettő hamar szeretett volna önállóan enni, így 10 hó körül már nagyban próbálkoztak. A Nagyobbik lány, ő eleve nyugisabb és a szem-kéz koordinációja is jobb, elég hamar belejött, egyévesen már darabosat és levest is elég szép mennyiségben juttatott a saját szájába, ondjuk úgy kb 80%ban - de még bőven akadt utána takarítanivaló.

A kisfiam most kétévesen tart itt kb, ő később érő, bizonytalanabb mozgáskoordináció és kevesebb türelemmel.

nem tudok mit tenni, már rég eldöntöttem, hogy nem idegesítem magam ilyeneken. Vettem egy falitáblát ami az etetőszékhez volt állítva, és bizony amikor meg kitalálta, hogy átköltözik ő is a nagy asztalhoz hozzánk étkezni, szégyen-nem szégyen, és nejlont terítettem a széke alá a szőnyegre az első időkben. Mostmár nem kell, de a székpárnát hetente mosom így is, és nejlonterítőnk van fenn miatta :)

hát nem tudom, állítólag a bölcsiscsoportban (mind ilyesmi korúak két év plusz-minusz egy-két hónap) ő eszik a legszebben, úgyhogy talán mégsem olyan vadmalac, mint amilyennek én látom

2012. ápr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 LadyLoss ***** válasza:

Én bölcsődében vagyok gondozónő. Naponta egyszerre 14 gyerek étkezését felügyelem, segítem.

Az a tapasztalatom, hogy gyerekenként változó ki mennyire tisztán étkezik. Van olyan 3 évesem, aki még nagyon maszatosan eszik, de volt olyan 1,5 évesem aki kiskanállal 80 százalékban eltalálta a száját, és viszonylag tisztán is evett.

Az is tapasztalatom sajnos, hogy vannak szülők akik, hogy a gyerek ruhája vagy környezete ne legyen koszos, szinte erővel lefogja és megtömi a gyereket. Az ilyen gyerekek minden esetben evési nehézségekkel küszködnek. Például sírnak tiltakoznak ha étkezésre kerül sor, vagy később sem akarnak egyedül próbálkozni, kevés ételféleséget fogadnak csak el, vagy olyat mi nem a korának megfelelő, vagy nem tápláló.

El kell fogadni, hogy minden gyerek más ütemben fejlődik, ügyesedik, és a szülőknek annyi a dolguk, hogy próbálkozásait segítsék, támogassák, és minden esetben dicsérettel elismerjék.

Soha ne az legyen a szempont, hogy koszos lesz a ruha, vagy a padló. Persze legyenek szabályok amikhez ragaszkodjanak. Ilyen az étkezés nyugodtsága. Tehát egy helyben eszünk, nem ugrálunk fel közben, az ételre, kanálra pohárra figyelünk, és használjuk a szalvétát. Kezdetben lehet hogy egy felszólítás miszerint: "Töröld meg a szádat, mert maszatos!" még nem sok sikerrel fog történni, de a próbálkozást hagyni kell, és utána korrigálni ha szükséges. Sokat segít egy kis fali tükör, ahová a kicsi odaállhat és megvizsgálhatja a száját, arcát ruházatát. A bölcsiben imádnak ott tollászkodni, és kérnek újabb és újabb szalvétát, míg tiszták nem lesznek, a nagyok pedig felfedezik, hogy koszos a ruhájuk és azt le kell cserélni, legközelebb vigyázni kell.

2012. ápr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A lányom 2 éves. Eddig gyönyörűen evett, most kezdi a disznólkodást. :(
2012. ápr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tehát akkor hagyni kell kibontakozni. Egyébként ma egy anyuka ennyit mondott: Én nem sz@arakodok vele, majd a bölcsiben megtanítják enni:/

Ilyen is van.

2012. ápr. 16. 19:32
 10/13 anonim ***** válasza:

persze hogy idegesítő a kosz utánna de elfogadtam,hogy ebben a korban vagyunk és kész.mellesleg olyan helyen van az etetőszék,hogy nem tud falhoz érni a koszos kezével.


Kitartás.Addig meg marad a suvickolás.

2012. ápr. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!