Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergiás babák (gyerekek)...

Tejallergiás babák (gyerekek) anyukái! Kinek, miket eszik a babája?

Figyelt kérdés
Enyém 21 hónapos,színesíteném kicsit az étrendjét,de nem nagyon megy.Adnátok ötleteket?
2012. márc. 28. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Rizs vagy szója tejjel, bármit meg tudsz csinálni.

Palacsintába én pl csak szóda vizet teszek (jó bubisat), nem kell bele semmiféle tej. Főzeléket nem szoktam tejezni, lisztezni, mert amúgy sem annyira egészséges úgy - persze így már nem igazán főzelék a főzelék.

Reggelizőpehelyre én gyümölcsturmixot öntök, esetleg gyümölcslé, de én azt nem szeretem.

És ha ötlet kell még, akkor látogass el a [link]

2012. márc. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszi!még egy kérdés:hol kapsz rízstejet?
2012. márc. 28. 14:43
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is tapasztalatból mondom neked, hogy szinte bármit el lehet készíteni. Az én kisfiam még tojásallergiás is, de még "rántottát" is tudok kölesből csinálni, sőt "túró rudit" is ugyancsak kölesből.

Én nem főzök külön a kisfiamnak, max. sátoros ünnepeken, ha sokan vagyunk, akkor készítek olyat, amiből ő nem ehet esetleg, mi is azt esszük, amit ő.

Én azt tanácsolom neked, hogy merj kísérletezni. Ilyenkor derül ki, ha átgondolod, hogy van egy csomó kaja, amibe nem is kell semmilyen tejtermék.


Rizstejet, zabtejet, szójatejet (én nem használom, úgyis minden francban van szója) nagyobb áruházakban, bioboltokban, DM-ben, Rossmannban biztosan kapsz. Én nem ezeket használom, hanem rizsitalport és kókuszitalport. (Ezekben is van némi szója.)

Lehet kapni rizstejszínt, zabtejszínt, amit én tejföl helyett is használok.


Ahogy az első válaszoló is írta, amit tejjel el lehet készíteni, azt vízzel is. Persze nem lesz ugyanaz, de nem is ugyanazt akarjuk egy idő után, hanem megelégszünk a majdnem olyannal is! :-) (Gondolj arra, hogy régen nagyanyáink, legalábbis az enyém, vízzel készítette a kalácsot, mert a tejet eladták, aztán milyen nosztalgiával emlékszünk azokra a "kőttesekre").


Ha valami konkrét dolgot szeretnél, kíváncsi vagy pl. egy heti menüre vagy mi tudom én, akkor inkább írj valamelyikünknek egy privát üzenetet, szerintem más is szívesen segít neked, aki hasonló cipőben jár, mert így én sem tudom igazán, mit szeretnél. Mi az ami hiányzik szerinted a kicsid étrendjéből vagy miért érzed egyhangúnak.

2012. márc. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazából az ebédet én is megcsinálom magunknak tejmentesen.Ami zavar inkább,hogy reggelire és vacsorára még mindig a gyógyszertári Sinlac-pépet eszi,valmint az uzsonna mindig virsli,vagy szalámi zsemlével.Nasija:gyümölcs,vagy kukoricapehely.
2012. márc. 28. 14:58
 5/11 anonim ***** válasza:

Reggelire-vacsorára adhatsz neki rántottát, bundáskenyeret, különböző krémekkel kenyeret (LIGA margarin tejmentes, abból van csészés (Delma light a másik, amit ajánlanak) és kocka is), lekváros kenyeret, mézeset, zabpelyhet kókusztejjel, tejbegrízt, tejberizst növényi tejjel, gabonapelyhet növényi tejjel, gyümölccsel.

Én uzsonnára szoktam édes vagy sós kifliket, batyukat, 1-1 szelet házi készítésű süteményt is adni.

2012. márc. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kifli az tejes. Ha allergiás a tejre akkor azt inkább ne, sőt a legtöbb kenyérfélébe tesznek tejport. Inkább süsd magad, vagy olyan vegyél aminek látod az összetevőit.
2012. márc. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nasiról jut eszembe: mi nem vagyok oda ezekért, de a nagyiknak engedélyezve van: A Lidl-ben kapható Pille cukorban nincs semmilyen tejszármazék; az ízesített gabonapelyhekben is van olyan, amit ehet.

Szoktam még készíteni édesre csinált palacsintatésztában (kókusztejjel, szódavízzel, én tojás nélkül) bundázott almaszeleteket, banándarabokat is. Fahéjjal ízesítem a tésztát. Imádja.

A kisfiam aktuális kedvence: apróra darabolok gyümölcsöt, majd tortazselével (meg kell nézni azokat is, mert van, amelyik tartalmazhat tejszármazékot)leöntöm.

Másik kedvence: zselatinnal összefogatok turmixolt gyümölcsöt, majd gyűszűvel kiszaggatom.

2012. márc. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj Bogi, de a kifli nem feltétlenül tejes. legalábbis én vízzel készítem.

Ja, most jut eszembe, hogy lehet, félre értettél, azt hitted veszem a kiflit?

Lekváros és köményes kiflire gondoltam, amit én sütök.

2012. márc. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én felhívtam a pékséget, akik a kenyeret sütik, és megkérdeztem, tartalmaz-e tejterméket. Nagyon rendesek voltak, mert még egy listát is lediktált a csajszi, amilyen terméküket ehet a gyerekem.
2012. márc. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, én a boltiról beszéltem. Ügyes vagy hogy ennyi mindent sütsz.
2012. márc. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!