Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy váltsam ki az ebédet, ha...

Hogy váltsam ki az ebédet, ha nem eszik zöldséget? Tudtok tippeket adni milyen gyümölcs milyen zöldséghez illik?

Figyelt kérdés

Kislányom 8 hónapos és nem szereti a zöldségek ízét. Csináltam neki a múltkor borsó-répa főzeléket ami finom édes volt és azt sem ette meg. De ha már almát reszelek bele, akkor megeszi. De nem reszelhetek mindenbe almát. Főleg hogy tízóraira is uzsonnára is gyümölcsöt kap. Tegnap vettem ki a levesből répát krumplit hátha valami ízesebbre vágyik, de azt sem ette meg. Ma kipróbáltam hogy pici darabokra vágtam a répát és úgy tettem be a szájába. Az első 3 falat jól ment, biztos azt élvezte hogy darabos, de aztán nem kellett neki több. Vettem üveges bébiételt is, hátha az megy. Az sem. Tápszert adtam neki aztán ebédre, de abból is csak 100at evett meg. Pedig éhes volt, mert amikor meglátta megint a kistálkáját rögtön elkezdett sírni, hogy kér. De mikor megkóstolta, rögtön fintorgott és nem is erőltettem tovább. A tejpép és a gyümölcs az megy dögivel. :(

Nem tudom hogyan folytassam tovább?


2012. ápr. 16. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gond nem lesz, ha reszelsz egy kicsi almát az ebédhez! - a répa-alma , rizs-husi-alma , krumpli-alama mind jó párosítás, próbáld úgy, hogy mindig picit kevesebb almát teszel hozzájuk , de mondom, ha így eszi csak a zöldségeket, akkor add így neki, inkább mint, hogy egyáltalán ne egye meg! Tízórai-uzsi meg legyen tejpép, joghurt, zabkása... ill. más gyümölcsök
2012. ápr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Keverj bele tápszert vagy sinlacot. Sütőtököt próbáltad már? Minden gyerek szereti. Ha bejön neki ahhoz adagold a zölsdséget. De gyümiszószokaz is ehet csirkehusival: almaszósz, meggyszósz. Vagy nagyon puhára főtt rizs, tészta (apróra vágva) szaftos husival. Az enyémek rühellik a főzelékeket, de nyersen eszik a zölsdséget. 3,5 és 1,5 évesek.
2012. ápr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan rakd azt az almát mindenbe :) Bizti érzi azt a kicsi almát is benne majd szépen lassan elhagyod.....
2012. ápr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan add neki az almát! Meg fog változni egyik percről a másikra. Nekem eleinte az almát nem ette most meg meg sincs nélküle. Még a sütőtökkel és a brokkolival nem vagyunk kibékülve, de nem eröltetem majd újra próbálom kicsit később.

Egyébként én a kezdeti kudarcok után elkezdtem néhány üvegest (Hipp és kecskeméti mert csak ezekről hallottam). Na így sikerült néhány dologgal megismerkednie. Mivel nekem is kényelmes volt így azóta is üvegeset eszünk de abból bármeiket veszem ha hipp ha kecskeméti ami éppen a korának ajánlott azt mindkét márka fajtájából megeszi. Egyszer kaptunk egy rakás Haménekeset viszont és hát a szokásos öklendezést reagálta rá amit akkor csinált ha valami nem ízlik neki. Úgyhogy azt tovább ajándékoztam:)

Egyébként amikor a nagyon édes korszaka volt akkor a kecskeméti répás csikés(? valami szárnyas...lehet pulyka) amit 5 hónapos kortól ehet azt ette úgy, hogy a felét Sinlaccal kellő állagúra sűrítettem. Gondolom így az íze sem lett annyira intenzív. Szerintem próbáld ki, hátha bejön neki, de ha almával egyébként is megeszi akkor nem kell aggódni. Én óvodás koromban a saját tortámból sem kértem annyira utáltam az édességet holott babaként én sem ettem mást csak édes gyümit meg akkoriban hát ugyebár tejbegrízt... Meg fog változni a szájíze, nem kell direkt alakítgatni mert úgysem lesz végleges. Néha kústoltass vele mást is, hogy legyen lehetősége megszeretni és megismerni, de semmi baj nincs ha egybe eszi az almával. A pocakban egy helyre kerül mind:)

2012. ápr. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!