Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden gyümölcsöt meg kell...

Minden gyümölcsöt meg kell fosztani a héjától?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor meddig? Melyik gyümölcs az amit nem kell megpucolni?
2012. febr. 5. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én 20 hónaposom még nem tudja megemészteni az almahéját se. Nálunk még az oviba is pucolva kpaják a gyümölcsöket. Mondjuk én a nagynál a cseresznyét, a meggyet, a szőlőt csak az első évbe pucoltam, de ő nem volt hasfájós, mint a kicsi.
2012. febr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a meggyet nem pucolom meg, de az saját kertből való, úgyhogy tudom nem permetezett.
2012. febr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Meggyet én sem szoktam. A többit szerintem igen. Talán a szőlőt sem fogom most már, bár még nem kapott (valahogy kimaradt, 11 hós). De hogy meddig kell, nem tudom. Volt már, hogy 10 hónapos fiam elcsent egy almát, és már csak azt láttam, hogy körberágta. Neki nem fájt a pocija a héjától.
2012. febr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A banánt egy életen át. :o)

Na bocsánat, de ez gyümölcsfajtától függ.

Addig, amíg meg nem eszi már ő is úgy, mint a felnőttek.

Sajnos én eléggé elkényeztettem a gyerekeimet, és pl. pont az alma olyan, amit bárhol máshol hájastul elfogadnak, de itthon hámozzam meg...

Mint a kenyérhéj. Bárkinél megeszik, vendégségben, oviban, itthon le kell vágnunk...

Így jártam.

anyarabszolga

:o)


Azért néha szerencsém van, pl. ha én eszem, és "kinézik a számból", akkor megeszik.


Viszont a legújabb módi, hogy banánt és mandarint ők hámozzák, én hozzá se érhetek!

4,5 és 2,5 évesek

2012. febr. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Konkrétan a meggy meg a szilva érdekelne így mostanában. Meggyet elég pepecs munka hámozni.
2012. febr. 9. 18:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Szilvát én nem pucoltam. Igaz, kb. 9-11 hónaposak voltak, amikor ezeknek szezonja lett, az üveges babaételbe meg ugye nincs héj...

Őszi barackot igen, sárgát nem. Mondjuk az ősziét sokszor magamnak is leszedem, ha nem annyira finom, és főleg ha könnyen leválik.

2012. febr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jajj bocs, ezt elnéztem. Meggyet sose pucoltam, csak magoztam!
2012. febr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Meggyet sosem pucoltam. Szőlőt igen, aztán anyósom egyszercsak adott a kisfiamnak héjastul, magostul (kb. 16 hónaposan) - semmi baja nem lett tőle... Én úgy vagyok vele, hogy már másfél éves a kisfiam, amit meg tud enni héjastul, azt hadd egye, pl. egyes vékonyhéjú alma- és körtefajták. Tavasztól pedig a szamócát, málnát sem fogom megpucolni :D
2012. febr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!