Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek a 14 hónapos...

Mit tegyek a 14 hónapos kisfiammal, hogy leszoktassam a hisztiről?

Figyelt kérdés
A kisfiam elképesztően hisztis és ez egyre jobban zavar. Nem tudom mit tegyek, hogy leszoktassam erről. Hisztizik mindenért, ha valamit nem kap meg, ha nem ízlik a kaja, nem lehet hozzáérni, ha olyan kedve van, mert akkor még pofozkodik is. Néha estére úgy érzem, hogy egy nagy üvöltés volt az egész nap. Van úgy, hogy reggel már az ébredésnél tudom, hogy rossz napunk lesz, mert nem akar enni, csak üvölt. Ha készülődünk , hogy sétálni megyünk visít, mert nem akar öltözni, hisztizik ha valamit elveszek tőle, mert nem neki való.... Ma pl. azért nem mentünk le a játszira - ahol egyébként szeret, meg ha mondom , hogy hinta-palintázni megyünk, meg is ért - mert egyszerűen annyira hisztizett és rúgkapált, hogy nem tudtam ráadni a cipőt. Van valami hatásos módszer, hogy mielőbb leszoktassam erről? Régebben nem volt ilyen, ez néhány hónapja kezdődött és napról napra rosszabb. Mi a jobb, ha ráhagyom, vagy ha vígasztalom és elterelem a figyelmét?
2009. jún. 19. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én lányom is nagyon hisztis volt még kicsit az is, de amióta nem veszem figyelembe és tudomást sem veszek róla, azóta enyhült a hisztizése mértéke.Gyorsan elterelem a figyelmét valami érdekes tárggyal akár egy teaszűrővel, vagy egy műanyag edénnyel.
2009. jún. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én fiam 13 hós, most kezdődik a dolog. Én úgy vagyok vele, hogy eze egyrészről szükséges rossz, másrészről nagyon fontos az én reakcióm. Pl ha nem akar velem jönni, egyszerűen fogom, és viszem a kis rúgkapáló zsákom. Nem szólok hozzá, nem mutatom hogy ez kellemetlen. Ha viszont van időm, és pl. az ebéd nem ízlik, akkor nem muszáj, mehet játszani, pár óra múlva újra próbálom. De mindíg emlékeztetem magam, hogy ő legalább olyan rosszul érzi magát, mint én. Azután majd meglátjuk meddig bírom :)))
2009. jún. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!