Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt külföldön élő...

Vannak itt külföldön élő anyukák, akik korán bölcsibe adták a kicsit?

Figyelt kérdés

Hogy viselte?

Te hogy viselted?

Így két nyelvet tanult egyszerre?

1 éves a babám, úgy gondoltam, másfél-két évesen bölcsibe kellene mennie. Bár megtehetnénk, hogy nem megyek vissza dolgozni, de egyrészt a plusz pénz jól jönne itt is, másrészt nem tudom, jobb lenne-e a nyelv miatt bölcsibe adni, hogy hallja az itteni nyelvet is, vagy inkább előbb csak magyarul tanuljon.


2012. ápr. 17. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! Mi is külföldön élünk, igaz az én kislányom még kicsi, így még eszem ágában sincs beadni bárhová, holott már vissza kellett volna mennem dolgozni. Szerintem mindenképpen nagy előny ha oviba, bölcsibe jár a picur és minél hamarabb tanulja a nyelvet, ugyanis minél kisebb a gyerek annál jobban ragad rá az idegen nyelv és hamarabb tanul. Meg persze a társaság is kell nekik. A magyar nyelvet úgyis tőletek tanulja. Csak kapkodod a fejed majd hogy milyen hamar tanul majd. Nekem vannak itt ismerőseim akiknek itt tanul a gyerekük és mindig mondják hogy milyen jól megy nekik.

Melyik országban éltek?

2012. ápr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Fiam három éves, 2 évesen kezte az ovit. Sajnos angolul kevésbé beszél, mint magyarul. Pontosabban borzalmasan le van maradva. Jövőre iskolába megy, és valószínű évismétlés lesz belőle. Kisebbik fiam múlt hét óta jár oviba, most 6 hónapos, és ugyanannyi eséllyel indul mint a többi gyerek.
2012. ápr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hollandiában élünk.

Válaszaitokból nekem az derül ki, hogy jobb lenne előbb bölcsibe adni...

2012. ápr. 18. 11:01
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia,


Mi is külföldön élünk, a kicsi születésétől kezdve két nyelvet hallgatott :) Magyarul beszélünk otthon, így a másik nyelvű bölcsibe-oviba adtuk. 10 hónapos volt, amikor vissza kellett mennem dolgozni, akkor még a Mamákra bízhattam, ami nagyon jó volt, mert akkor még picinek tartottam a közösséghez. Két éves korától jár, az óta eltelt másfél év és szinte azonos szinten beszéli mindkét nyelvet!! Nagyon jót tett Neki a közösség, mondjuk szuper ovit találtunk, szuper óvónénikkel!!!!


Ági

2012. ápr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Külföldön élek, de nem adom bölcsibe, mert akkor az egész fizetésem arra menne el, mert csak magánbölcsi van itt. Így csak rész munkaidőben megyek vissza. Addig az apja lesz a babával. Én magyarul, férjem angolul beszél hozzá, így már itthon is két nyelvhez van szokva.
2012. ápr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem szabad túl hamar bölcsibe adni! Ezt egy nagyon nagyon hülye szokásnak tartom, sőt kártékony szokásnak, nyugat ide-vagy oda.

Persze vannak helyzetek amikor kényszer az úr. Ilyenkor sajnos a gyerek temperamentumán múlik, hogy sérül-e.

Afrikában is hamar dolgoznak a nők, de ugye ők viszik a picit a hátukon.

Sajnos pont a 6-12 hónapos kor között ér a kötődési fejlődés olyan pontra, hogy kimondottam ártalmas lehet az elszakadás. Ilyenkor szerencsés, ha az anya részmunka időben van, mondjuk délelőtt 4 órát dolgozik.

Ha a mama tud vigyázni a picire, akit ismer, az is egy nagyon jó kompromisszum.

A nyelv fejlődés szempontjából, meg lehet és kell is a közösség, de nem otthagyva a picit, hanem anyával, apával együtt.Napi szinten játszótér például.

Kérdező, én megvárnám a 2 éves kort a babával, ez alól kivétel, ha a babád nagyon szociábilis típus, eddig is sokat volt gyerekek között és meg tudod oldani a részmunkaidőt.

Csak a nyelv miatt ne szakítsd el idő előtt magadtól, később lesz meg a negatív következménye. Nagyon sok család a gyerek iskoláskorában megy ki, még is be tudnak illeszkedni a gyerekek. Rájuk még ragad a nyelv.

2012. ápr. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi Angliaban elunk. Kisfiam 1 evesen kezdte a bolcsit es en visszajottem dolgozni. Jelenleg 26 honapos. A beszoktatasnal semmi gond nem volt. Sosem sirt. Szeritnem fel sem fogta, hogy igazan mi tortenik. Imadta a gyerekeket, nagyon szerette a gondozokat is. Reggel hatalmasakat mosolygot. Azota is nagyon szeret bolcsibe jarni. A fejlodese hatalmas. Beszeli mindket nyelvet. Nem szavakban hanem rendes mondatokban. Ha magyarul beszelek hozza vagy eppen edesanyammal beszelgetunk skypon magyarul beszel ha pedig angol tarsasagba vagyunk vagy a bolcsibe akkor angolul. Semmi gond nincs vele. Orulok is neki mert majd az oviba, suliba nem kell emiatt aggodni, hogy nem ert meg rendesen valamit. Enekelni meg modokazni es szamolni csak angolul tud. Sajnos ezen is latszik, hogy koran bolcsibe ment es inkabb az angol enekek, mondokak, szamok ragadtak ra amit nap mint nap hall. En nem eroltettem azt, hogy magyar vagy angol hanem egyszeruen mindket nyelv raragadt. A bolcsivel maximalisan meg vagyok elegedve, le a kalappal elottuk de a hatulutoje sajnos az ara. Azt kapod amiert fizetsz es mi hetfotol-pentekig napi 6 orara 700£-ot fizetunk ami nem keves. Sot mondhatom, hogy rohadt draga. Ez pont a fizetesem fele. :( De rengeteg foglalkozas van meg kozos jatek. Mindennap viszik ki oket, hatalmas jatszotere van a bocsinek. Ha esik kint az eso van benti jatszohaz. Van egy mappajuk amibe rengeteg kepet ragasztanak tevekenysegekrol meg esemenyekrol es vezetik a fejlodeset. Zold szinenl jelzik a fizikai fejlodest, sargaval a szellemit, kekel a komunikacios kepesseget es meg van vagy 7-8 szin. Nagyon jol atlathato es olyan jo sokszor hazahozni es elolvasni. Mar van kb. 4 honapja 2 kisbaratja. egyik egy hasonlo koru kislany es a masik egy 2 honappal idosebb kisfiu. Olyan jo nezni ahogy jatszanak egymassal. :)) Ma pl. be kellett vinni a matrica albumot mert meg kell mutatni a kisbaratoknak.

Viszont a beszoktatas engem nagyon megviselt. 2 het alatt iszonyatosan lefogytam, az idegtol enni sem tudtam. Mindenki a csaladban engem jobban feltett mint a fiamat mert siralmas volt ramnezni. Meg a mai napig rossz ha visszagondolok ra. A gyerekkel semmi de semmi gond nem volt. De sajnos ez az elet rendej errefele. Es ahogy mondani szoktak ami nem ol meg erosebbe tesz. :) Amivel viszont megszenvedtunk az az elso honapokban levo betegsegek. Mert az otthoni immunrendszert kitenni egy gyerekekkel teli virusfeszeknek nem semmi. Ugyhogy volt orrfolyas, fulgyuladas es kotohartya gyuladas + kohoges. Szerencsere nekem rugalmas a munkaidom meg ha beteg a gyerek lehet menni, nem gond. De ez nagyon megviselt. Most mar lassan 6 honapja nem volt egyaltalan beteg, tehat az immunrendszerre megedzodott.

Szoval sok pozitiv meg neagtiv dolog is van. A lenyeg az, hogy itt mindenki csak a sajat tapasztalatat tudja leirni. Igy visszagondolva en nem bantam meg, hogy bolcsis lett. Azt sem mondom, hogy huu de jo de azt sem, hogy rossz.

2012. ápr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat.
2012. ápr. 21. 10:21
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi is angliaban elunk. Nagyobbik fiam 3 es fel eves, ket evesen kezdte az ovit, es le van maradva angolbol a tobbiektol. Pontosabban megert nehany dolgot, tud nehany dalt amit minden nap ismetelgetnek, de sem mondatokban nem beszel angolul, pedig magyarul mar 2 evesen is tokeletesen beszelt es ragozott. A kisebbik fiam 9 honapos, egy honap mulva megy oviba. En pedig vissza dolgozni. Aki irta, hogy a fizetese ovira nem tudom melyik orszagban el, de itt angliaban erre van a child tax credit, amihez hozzacsapjak azt az osszeget amivel a gyermek ovodajat tamogatjak (child care cost), nekunk 70%-ban tamogattak ami azt jelenti, hogy csak a 30%-at kell fizetni nekunk. Gyakorlatilag az sem igaz teljesen amit a masik valaszolo irt, hogy csak nyugaton lenne szokas ez a koran visszamenes dolgozoba, mert akiket en ismerek kulombozo orszagokbol es kontinensekrol azoknal mind 6 honap a gyes, szoval en inkabb ugy latom, hogy a magyarorszagon a 3 ev az indokolatlanul sok, mivel egy gyermeknek egy eves koratol amugy is szukseges tarsasagban lenni mivel igy szocializalodik. Es ez nem a jatszoterezesben merul ki. Sajnalom sokszor az otthoni anyukakat, akik azon panaszkodnak, hogy visszamehetnenek dolgozni, de nem mennek, mert olyan kicsi az a ket eves gyerek, kozben meg sirnak, hogy keves a penz. En ezt nem ertem. Sokan ugyanezen okbol nem mennek vissza itt angliaban is, mondvan otthon 3 evig maradhatok otthon a kicsivel, nem azert jottem ide ki, hogy itt meg a 2 evesem mellett dolgozni jarjak. Van ilyen ismerosom is. En meg azert jottem ki, hogy dolgozni jarjak, es penzt keressek es szebb jovot biztositsak a gyermekeimnek, ebbe pedig beletartozik, hogy az a szegeny gyerek ne 4 evesen iskolakezdeskor szenvedjen el lelki traumakat a helyi nyelv nem tudasa miatt, ne 2 evet kelljen ismetelnie. Akar faj elszakadni toluk, akar nem. :( Nekem is rossz, mert a kisebbik 10 honapos lesz csak, mondjuk o mar most kezdett lepegetni onalloan, gyakorlatilag setalni fog mire oviba megy. Ha tudtam volna a nagyobbik fiamnal, hogy igy lemarad, akkor ot is beadtam volna elobb. Persze csak 3 orat jarnak oviba, amig Apaval valtjuk egymast.
2012. júl. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolso, en irtam, h nem adom oviba. Nekünk anyagilag nem eri meg. Meg ugy sem, hogy council lakasunk van, kapjuk a WTC-ET, CTC-et. Majd ha összekapjuk magunkat anyagilag, akkor szoba jöhet a nursery. A 70%-ot meg ketlem, mert meg annak az ismerösömnek sem fizetnek ennyit, aki single mum. Ö pl.babysitterre bizta a gyereket. En meg visszamegyek part time-ba es igy penz is lesz es a kicsivel is leszek. Angolt meg az apjatol megtanulja.
2012. júl. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!