Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Angliába készülünk a párommal...

Angliába készülünk a párommal és a 3 hónapos gyermekünkkel. Milyen támogatásokat kaphatunk, mennyi idő után tudom a gyereket bölcsibe adni? Hogy működnek ezek a dolgok?

Figyelt kérdés
Mindketten 25 felett vagyunk, én jelenleg t-gyáson vagyok még márciusig,aztán gyeden. A párom tudna dolgozni kint. Ismerősök segítenének munkát találni neki ill. a szállásban. De mégis mennyibe kerül egy albérlet? Kérlek segítsetek, akinek van tapasztalata ilyen téren! Itthon sajnos nem látjuk a jövőképet... Kint hogyan működik a kicsinek az orvosi ellátás? Egyszóval semmit sem tudok ezekről...kérem, aki tudja, írja le! Köszönöm!
2012. jan. 4. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt írod,hogy vannak ismerősök kint akik tudnak segíteni munkában,szállásban.Talán őket kéne kérdezni..

De ha elfogadsz egy tanácsot akkor előbb csak egyikőtök jöjjön ki.Szerezzen munkát,dolgozzon legalább addig amíg próbaidős.Addigra tud kis lakást is bérelni,és lehet utána kimenni.Ugyanis nem olyan könnyű itt kint elkezdeni az életet.Kezdjük azzal,hogy lakást egyből bérelni nem fogtok tudni.Ahhoz kell 2 havi deposit,X.eltöltött bejelentett munkaidő.,és referencia (munkahelytől vagy olyan személytől akik garantálják,hogy ti vagytok azok akik az adatokon szerepelnek.)

Szobát tudtok bérelni,de hármótoknak elég szűkös lesz.Nem írtad hogy Anglián belül hova fogtok menni,mert nem mindegy.London a legdrágább..Vidéken átlagosan egy szoba bérlése kis szoba esetében heti 70-90 font,Nagyszobánál heti 90-120 font körül mozog..Lakások ennél jóval drágábbak.Ott már számít,hogy helyileg hol van,hány szobás,melyik zónában van stb..Mi például vidéki városban élünk.Lakást bérelünk a városközpontban.2,5 szobás kis lakást aminek az elbérleti díja havi 550 font.Erre rájön egy csomó minden.(adó,villany,gáz, stb) A végösszeg havi 750 font.De lehet stúdiólakást bérelni(elég pici az is három embernek) 400-500 fontért is.

De az ismerőseid feltételezem hogy elmondják az árakat.

Segélyeket nem adnak egyből.Ahhoz legalább egyikőtöknek X.hónapja dolgoznia kell.Viszont lehet kérni családi pótlékot.De csak úgy,hogyha otthon lemondasz róla.Két helyről nem kaphatsz.De jó ha tudod,hogy itt kint a családi csak 16 éves korig jár alanyi jogon.Utána minden évben iskolalátogatási papírt kell beadnod a további családi pótlék miatt.Ha a gyermek betölti a 18 évét,onnantól nem jár,még akkor sem ha tanul.A bölcsi,és óvoda nagyon drága.Ezért virágzik itt kint a babysitterkedés.(gondolhatod,ha jobban megéri a szülőknek babysittert fizetni,mint bölcsibe adni a gyereket) A bölcsi azért drága mert sok helyen nincs állami bölcsi,csak magán.

Az óvoda is drága ahogy írtam.Az óvoda másképp is működik mint otthon.2 óra ingyenes + 2 órát lehet kérni az önkormányzattól.Így 4 óra lehet ingyenes.De időben kell kérni hogy délelőtt vagy délután legyen bent a gyerek..(sok gyerek van,így listára kerül)

Ha délelőttre kerül,akkor azt jelenti,hogy délig van az oviban,de ebédet nem kap..Azt már otthon kell adni..De gondolom az ismerőseid ezt is elmondják..Tényleg őket kéne kérdezni,mert mint minden ez is helyileg változhat.

Még valamit.1 minimálbéres fizetéssel nem fogtok tudni kint sem megélni..Ezt jó ha tudod.Az elmúlt pár évben eléggé emelkedtek itt is az árak..(a fizetés itt sem nagyon)

Szóval,fogadd meg a tanácsomat,előbb csak egyikőtök jöjjön ki..

2012. jan. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akik ismerősök kint élnek, mind fiatalok és ők is szobát bérelnek, a gyermekes-bölcsis-ovis dologról nem tudnak semmit...azért kértem olyanok véleményét, akik konyítanak valamit ezekhez. Persze ők csak dolgoznak meg élnek, így ilyenben nagyon segíteni nem tudnak max. lakást keresni és munkahelyet...de a szavaidból kivéve ez még édeskevés... sejtettem, hogy kint sem egyszerű, de itthon is már egyre nehezebb, az ember próbál vmit kitalálni, hogy jobb legyen... szóval a bölcsi és ovi ilyen körülményes? hajjajj... Esetleg ha még valami eszedbe jut, szívesen fogadom és majd megmutatom este a páromnak is, hogy ő is lássa! Köszönöm!
2012. jan. 4. 11:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Helló!


Én is azt tanácsolom, hogy először ne együtt gyertek, hanem közted és a párod közül az, akinek jobb a nyelvtudása és jó a végzettsége. Családdal kijönni nagyon nehéz, mert nem kapsz elsőre lakást, mivel nincs referenciád, másrészt pedig ha csak egyikőtök dolgozik, abból gyerekek iskolázására meg hasonlókra nem telik. A minimálbér átszámolva jól hangzik ugyan, de az itteni árakhoz képest bizony nagyon halvány összeg. Én szeretek Angliában élni, de mindenkit óva intek attól, hogy felelőtlenül, gyerekkel együtt nekivágjon, mert a kezdet még egy embernek is nehéz, nem hogy egy gyermekes családnak. A bölcsödéről, óvodáról nem tudok információval szolgálni, mert én egyedül élek. Tanács: Ha hosszabb távon akartok itt élni, akkor ne elégedjetek meg egy minimálbéres melóval, mert a minimálbérből itt sem lehet félretenni, pláne ha családod van. Sok sikert!

2012. jan. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Nekem van gyerekem,de ő iskolás volt amikor kijöttünk.Az iskola ha nem nem magánsuliba íratod a gyermeket,ingyenes,de egészen más iskolai rendszer van mint otthon.De itt kint a tankötelesség csak 16 év.(ezért kapjuk csak eddig alanyi jogon a családit) Ha tanul még,akkor igazolni kell.De most jön az érdekes része.

A fiam nemrég töltötte a 18 évét.Még van a szakmai iskolájából 2 éve.Idén tájékoztattak minket,hogy csak 18 éves korig ingyenes az oktatás(függetlenül attól,hogy már belekezdett a suliba vagy sem) 18 éves kor után a családi ha tanul,ha nem már nem jár,és az iskoláért is fizetni kell.Természetesen lehet pályázni az önkormányzat felé segélyekért(nagyon itt sem adnak),és lehet pályázni ösztöndíjért..Segélyről annyit,hogy ha már az egyik szülő kicsit túl lépi a minimálbért,a másik szülő part time dolgozik,már nem jár..(tudom,benne vagyunk)A fiamnak jelenleg évi 1200 font a suli..Ebből 400 font a vizsgadíjak,és 800 font maga az évi oktatás díja..(mi most tárgyaljuk az ösztöndíj kérelmét)A 400 fontos vizsgadíjat kötelező kifizetni..Hát,nem olcsó..

Nagyon szívesen válaszolok pár kérdésedre,de nem árt ha megfogadod a tanácsomat.Előbb az jöjjön ki,akinek nagyobb esélye van am unkára..(azért azt sem árt tudni,hogy ma itt sem könnyű melót szerezni,van ám munkanélküliség itt is..)

2012. jan. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ismét köszi a válaszokat! Sajnos ez egy ilyen csöbör-vödör dolog azok alapján amit írtok, közben elkezdtem honlapokat is olvasni a témában és eléggé elkeseredtem... Az, hogy először apuka menjen még jó is lenne, de közben itthon is kell fizetni az albérletet, ami a mostani hónapban is majdnem 100 000 ft, pedig csak egy egy szobás lakásban élünk, Budapesten. Szóval az a fél év is irtó nehéz lenne mindenkinek amíg ő a referenciáért kapar... ha még eszembe jut valami, kérdezek! Köszi még egyszer!
2012. jan. 4. 12:22
 6/6 ibolyaa válasza:
Sziasztok,remélem még olvassátok ezt a rovatot nagyon hasznos dolgokat találtam itt ,köszi!Én egy családos anyuka vagyok ,2 lányom van 11és16 és azon tanakodunk,hogy a nyáron kimennénk 1-2 évre Angliába .Én társalgási szinten beszélek angolul,a férjem csak nagyon minimálisan .Én olasz -történelem szakos tanár vagyok a férjem pedig gyakorlott karosszérialakatos.Most jelenleg kertészkedünk de a férjem a határban mezőgazdasági gépeken is dolgozik.Annyit kérdeznék ,hogy mi a véleményetek(annak aki már kint van)arról ,hogy mennyire van esélyünk és mennyire érdemes kimenni a családdal .Kiutazáskor lenne elég anyagi fedezetünk .Mi úgy gondoltuk,hogy kimennénk júliusba 2 hétre és utána vinnénk ki a gyerekeket.Kérem írjatok tapasztalatokat véleményeket .Köszi
2012. márc. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!