Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 vagy 2 évesen adnátok...

1 vagy 2 évesen adnátok inkább bölcsibe babátokat?

Figyelt kérdés

Dilemmám a következő. Most 1 éves a kisfiam, legkésőbb 2 éves korában mindenképpen bölcsibe kell mennie, mert a gyesből már nem fogunk tudni megélni.

DE: nem lehet, hogy 2 évesen már sokkal "okosabb" lesz, sokkal élesebben fogja megélni azt, hogy már nem maradhat itthon velem?

Most 1 évesen is okos persze, de most azt látom,hogy nagyon élvez minden új ingert, szeret ide-oda jönni-menni, egyáltalán nem bánja, ha akár napokra is mondjuk a nagyija vigyáz rá, szóval nem az az anyuka-szoknyája mögé bújó típus.


Felmerült bennem, hogy lehet már most szept.től el kellene kezdenie a bölcsit, talán zökkenőmentesebb lenne, mint jövő áprilisban, amikor viszont már muszáj lesz mennie. Szerintetek?


2012. ápr. 16. 15:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
1 évesen még melletted a helye!!!
2012. ápr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen, szívem szerint 3 éves koráig lenne velem...:) nagyon szeretek vele itthon lenni, nem erről van szó.


NEKI melyik a kisebb törés? Majdnem 1,5 évesen elkezdeni, vagy 2 évesen, amikor már jobban meg fogja érteni, hogy ez egyfajta elszakadás. Most még simán elvan nélkülem egy egész délelőttöt/délutánt, de nem tudom, mi lesz 2 éves korában?

2012. ápr. 16. 15:20
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs igazad.

Sokszor úgy megyek a kisfiamért a bölcsibe, hogy az amúgy nagyon okos, 1 évesek ordítanak kint az udvaron, járnak körbe-körbe és csak sírnak. Ők még nem minden esetben értik ezt a helyzetet, hogy miért nincs ott anya :-(

Ezzel szemben ezt egy 2 éves nagyjából már megérti (persze nem a beszoktatás időszakáról beszélek, hanem később). Nekem a szívem szokott megszakadni azokért a picikért, pedig más gyerekével kaőcsolatban nem vagyok eg yérzelgős fajta.

Szóval én megértem, ha feltétlenül szükséges beadni a gyereket, de az tuti, hogy 1 évesen semmiképp nem jobb neki a bölcsiben, mint melletted.

2012. ápr. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Na most az Én véleményem az,hogy nem viccből van az anyja mellett a gyerek helye 3 éves koráig.

DE viszont a GYED lejárta után valójában csak nagyon kevesen tudnak megéldegélni,így sokan arra vagyunk kényszerítve,hogy bölcsibe toljuk a gyermekeinket.Személyszerint csak 2 évesen adom be a kislányomat bölcsibe,mert addig is jobb helye,mint melettem sehol nem lenne,és ezek az idők pótolhatatlanok mindkettőtök számára.

2012. ápr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

21 hónaposan adtam bölcsibe a kisfiamat tavaly szeptemberben, mert a munkahelyem kikönyörögte a korábbi kezdést.

Nagyon megbántam, hogy nem maradtam otthon a teljes két évet, nehezen szokott be, sokat volt beteg, szerintem hiányzott még az a 4 hónap, amit eredetileg terveztünk együtt otthon tölteni.

Én mindenképpen azt javaslom, jövő január előtt semmiképp se add bölcsibe.

Utána áprilisig még mindig lehet egy átmeneti időszak, amikor pl. csak délig hagyod bent, így mindkettőtöknek lesz ideje hozzászokni a gondoltahoz, neked is lesz időd magadra munkakezdés előtt.

2012. ápr. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó látni, ahogy fejlődik a lányom. Én már csak ezért is örülök, hogy legalább 2 évig itthon lehetek vele. Nekem mutatja meg nap mint nap, amit tanult, nekem mondja ki az első szavakat, úgyhogy örülök, hogy én lehetek tanúja ennek, és nem egy 'vadidegen' dada láthatja ezeket először, és csak elmondás alapján hallhatnám miket csinál.

2 évesen már én is beadom őt, de addig örülök, hogy otthon lehet maradni eddig a gyerekkel.

Amúgy azt a véleményt osztom, hogy két évesen már jobban meg fogja érteni, hogy anya nincs mellette mindig.

Ha muszáj lenne beadni, akkor persze nem azt mondom, hogy ebből kő kemény hátránya származna, csak azt gondolom, ha otthon lehetsz vele, és megélheted vele ezeket a napokat, amíg soha vissza nem térnek, akkor inkább legyél vele addig, míg lehet.

2012. ápr. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én sem 1 évesen, sem 2 évesen nem fogom bölcsibe adni a fiamat. Egyrészt azért, mert nálunk 25 km-es körzetben egy sincs, a másik meg hogy 3 éves korig szól a gyerekkel való itthon maradás és én addig itthon is akarok vele maradni.

Én gyesen vagyok, tehát sokkal kevesebbet kapok, mint egy gyeden lévő anyuka.

A férjem sem keresi halálra magát. Mi megtanultunk kis pénzből megélni.

De!!! Mielőtt bárki is elítélne ezért, az olyan embert megértem, aki mondjuk, ha kevesebb pénzt kapna, esetleg nem tudná fizetni a lakástörlesztőjét és elvinnék a fejük felől a házat. Olyankor persze, menjen vissza az anyuka dolgozni.

Vagy ha a munkahelyét elveszíti, ha nem megy vissza, mikor 2 éves a gyerek. Mert utána csak nagyon nehezen találna másikat a mai világban.

De ha nálad is ilyen dolgokról van szó, akkor is várd meg a 2 évet inkább! A fiam másfél éves, nagyon sok mindent megért, tényleg, de érzem, hogy még igen is szüksége van arra, hogy a nap nagy részét vele töltsem.

Akkor egy 1 éves szerinted mit érezne? Ha elmész otthonról mondjuk pár órára, nem sajog a szíved utána, ha meg hazaérsz, nem látod a boldogságot az arcán?

Ugyanez lesz 2 évesen is, de akkor már meg fogja érteni nagyjából a dolgok miértjét. Most még biztosan nem.

2012. ápr. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy közhely, de tényleg borzasztó gyorsan felnőnek. Két évesen mindenképp be kell adnunk Őt a bölcsibe, de addig szeretném, ha mellettem lehetne. Természetesen egy-egy nap a Nagyival jót tesz Neki és Nekem is bevallom, de az mégsem ugyanaz, mint a bölcsi. Én egy nappal sem adom előbb be két éves koránál.
2012. ápr. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok-sok választ, mindenkinek ment a zöld kezecske!


Én is úgy gondolom, ahogy ti: szívem szerint 3 éves koráig maradnék vele itthon. De 2 évesen muszáj lesz visszamennem dolgozni, nem tudnánk kifizetni a számlákat a gyesből...

Remélem, senkinek nem úgy jött le, mintha le akarnám passzolni a gyereket.:O

Csak tényleg úgy látom, hogy kisfiam nagyon kis önálló teremtés, játszótéren sem igényli, hogy a sarkában legyek, teljesen eljátszik, jön-megy, felfedez - ez hozza lázba. Talán ezért gondoltam, hogy ebben az időszakában még "nem tűnne fel neki", ha délelőttönként bölcsiben lenne, hiszen ott rengeteg új hatás, izgalom érné, úgy gondolom, pörögne egész nap.

Biztos vagyok benne, hogy ő nem az a típus, aki körbe-körbe járna és sírdogálna :), de az is biztos, hogy ha ilyet látnék, én is elsírnám magam, nagyon sajnálok minden szenvedő, síró kisgyereket...

2012. ápr. 16. 17:25
 10/15 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam 1 evesen ment bolcsibe. Sajnos kulfoldon csak 1 ev a gyes. Az egvilagon semmi gond nem volt vele. Szerintem meg fel sem fogta mi tortenik. Soha de soha nem sirt. Viszont 2 evesesn atkerult a totyogos csoprotbol a 2 evesek csoportjaba ahol mas gondozo neni volt es csoporttarsak. Vegig uvoltotte az elso 2 hetet. Mikor mar befordultam a bolcsihez az autoval uvoltott. :(( Nagyon kemeny volt. Az 1 eves bolcsis kezdesunk ehez kepest egy seta volt a parkba. Az 1 eves kezdesnel csak en voltam lelkileg teljesen kikeszulve a fiamnak semmi gondja nem volt. Jelenelg 26 honapos es most szerencsere semmi gondunk nincs. Imad bolcsibe jarni. En nem meggyozni akalalk mert en is maradtam volna vele otthon csak a tapasztalatomat irtam le. Itt sajnos a legtobb gyerek 1 evesen vagy meg elotte bolcsibe kerul. En soha nem lattam oket orditva kozlekedni. Olyat lattam, hogy valamiert sirt mert elesett vagy eppen elvettek elolle a jatekot de olyankor felvettek es kicist ringattak vagy megnyugtattak mint ahogy azt otthon szokas. 1 eves korig nem is lehet csak 3 gyerekre egy gondozo eppen ezert. 2 eves kortol van 4 gyerekre egy gondozo es 3 eves kortol 6 gyerekre. Mindig van egy beugro aki pelusozni viszi oket vagy besegit ha valami gond van. Legalabbis itt a mi bolcsinkbe.
2012. ápr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!