Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hós babának lehet adni...

9 hós babának lehet adni császárszalonnát?

Figyelt kérdés
2009. jún. 20. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne ehetne kis kenyérrel az én fiam 8 hónapos korától azt eszi mint mi:-))
2009. jún. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

az miből van? disznó?

bocs, hülye városi vagyok :(

2009. jún. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Disznóból van, és nagyon sok hús van rajta, finom:P

Adj nyugodtan belőle!

2009. jún. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

köszi! így már tudom!

Az husos, szerintem adhatsz.

2009. jún. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem még korai! Zsíros is, meg füstölt, vagy ami még rosszabb, az a gyors eljárással készült. Legtöbb táblázat 1,5-2 éves kor előtt nem ajánlja. Pl:

"Feketelista: (2 éves korig lehetőleg ne adjuk)

cukor, babapiskóta, keksz, ropi, chips, csoki, cukorkák, tartósítószert, mesterséges színezéket, aromát, édesítőszert tartalmazó bármilyen étel, felvágottak, virsli, májkrém, szalonna, kolbász, füstölt húsok, zsír, velő, pacal, köröm, kóla és egyéb szénsavas üdítők"

De szerintem ha kipróbálod, nem is fog neki jól esni, akkor várjatok még mindenképp.

2009. jún. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes, mert én a másfél éves fiamnak már adtam szinte mindent, ami a "feketelistán" van, tehát kapott cukros italt ételt,babapiskótát, kekszet, csokit, sőőőőt még csipszet is adtam neki néha (kóstolót csak), a virsli pedig egyenesen a kedvenc étele. Kólát meg szénsavasat persze nem adnék neki. De ha a császárszalonnától is annyi baja lesz, mint a keksztől vagy a virslitől, akkor az azt jelenti, hogy a világon semmi, és nyugodtan adj neki.

Engem inkább az érdekelne, hogy hogyan tudja elrágni. Bár én a saját fiamból indulok ki, neki 14 hónaposan jött ki az első foga csak :) Szóval passz, én nem tudom, hogy tudja megenni, sajnos az enyém most, 20 hónaposan se akarja a húst megrágni, nem is értem miért, azt csak forgatja a szájában és kiköpi. Pedig minden mást úgy marcangol :)

De majd írd meg, hogy ízlett a babának a fini szalonna :)

2009. jún. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem másfél éves babáról van szó, hanem 9 hónaposról, az azért nem mindegy. Én sem tartom be pontosan az ilyen listákat, de azért nagyjából megpróbálom fiygelembe venni őket. Biztos nem rossz szándékból alkották meg őket, az hogy valami még nem ajánlott, nem azt jelenti, hogy rögtön problémát okoz, hanem később LEHETNEK émésztési problémái, akár felnőtt korban.
2009. jún. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a 9 hónapos kislányomnak még nem adnék, mert bár már régóta hozzátáplálunk és sokmindent eszik, azért az ilyen erős, karakteres (sós) ízelket még nem igényli. Biztos ízlene neki, de fölöslegesnek tartom még ezt bevezetni nála. Meg szerintem ilyen pici korban még nem feltétlenül muszáj annyi zsíros ételt ennie, jobb, ha minél később kezd nőni a koleszterinszintje, de a legjobb az, ha mindig normális szinten marad. És amúgy hogy rágná el? Ezt csak nyelni tudja rágás nélkül, mert azért a szalonnával még mi is elnyamoggunk néha. Szerintem még várj vele, van még egy csomó ideje ilyen ételekre!
2009. jún. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!