Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud 6 hónapos babád?...

Mit tud 6 hónapos babád? Milyen a napirendje? Hozzátáplálással hogy álltok?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 17. 23:39
 1/3 Avery ***** válasza:

6,5 hónapos kisfiam forog, kúszik, és "hintázik" (a mászás kezdete, azt hiszem). 2 alsó foga teljesen kinőtt, a 2 felső most jött ki, épphogy látszanak. Egésznap beszél, azaz gügyög, babababa, mamamama, dedede meg ilyenek. :)

A következő időpontok csak megközelítőek, néha változnak egy keveset: kb. 6-kor kel, szopik, aztán visszaalszik még 1-1,5 órát, akkor ismét szopik majd gyümölcsöt eszik. Utána fent van kb. 11-ig, akkor alszik 1,5 órát, majd ebédel, főzeléket, és vizet iszik (már, amennyit). Azután játszunk, és ha elfáradt, kb. 2-3 óra elteltével, kimegyünk sétálni, akkor alszik a babakocsiban 3/4 órát. Hazaérünk, uzsonnára szopik, ez kb. 4-kor van, azután fent van már estig, kb. 6-kor vacsorázik tejpépet és anyatejet, néha gyümölcsöt is keverek a tejpépbe, egy órával később, 7-8 felé fürdik, utána vagy azonnal alszik, vagy még egy félórát fent van.

Jelenleg éjszaka 1-2-szer kel, szerintem csak ellenőrzi, hogy egvagyok.e még, mert könnyen vissza udom altatni. Foylt. köv.

2012. ápr. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Avery ***** válasza:

Amiket eszik:

alma, körte, banán, őszibarack, sárgabarack, áfonya

répák, zeller, krumpli, sütőtök, hagyma

trappista

csirke, pulyka

tejpép (a sima rizses)

és persze anyatej :)

Inni csak vizet iszik, forralva.


Most kezdjük: tök, cukkini, saláta, meggy, illetve majd a lisztet a főzelékbe, de azt nem sietjük el.


A fentieket én tumixolom neki, kivéve a barackot, mert azt most nem lehet kapni, illetve van azért itthon HIPP üveges kaja is, hogy azt is egye, ne legyen gond, ha el kell utazni, vagy kifogytunk... Eszi őket.


Szép estét!

2012. ápr. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Enyém is 6,5 hós fiúcska, napirendünk: reggel 7-7.30körül ébred ekkor nincs egyből reggeli evés mert gyorsan felöltözünk és elvisszük a 6 éves bátyót oviba. Utána ha kell még boltba is beszaladunk úgyhogy reggeli kb8.30kor van ez még csak anyatej. Ezután leteszem a szőnyegre játszunk, kôzben beteszek egy mosast meg olyan házimunkat csinalok ami mellett nem kell ott lenni, vagy csak ülök mellette a saját reggelimmel és olvasok. Kb10-11 között kap gyümit olyan 100 gr körül eszik egyszerre ekkor már cicit nem kér max néhány korty vizet. Ezután alszik ez változó van hogy csak fél órát van hogy 2órát is. Ebéd így csak ébredés után van ha keveset aludt akkor még játszunk. Ja és az alvas ilyenkor ha nem esik akkor az udvaron babakocsiban van. Ebédre még csak kóstolgatunk, kb 50gr-ot eszik ilyenkor főzit, és utána cicizik. Ezután szoktam nekiállni csak főzni, mert a tesónak és apának frissen melegen szeretem tálalni a kaját mikor 4órakor hazaérnek. Addig a baba a járókából figyel. Hàzimunka nagy részet úgy csinalom hogy viszem magammal a járókába és " beszélgetünk" mikor ő alazik én is pihenek. 4utan káosz van mikor hogy jön ki apa vagy en szórakoztatom a törpét vagy játszunk a naggyal. Ha keveset aludt még alszik egyet 4óra körül de ha eleget akkor bírja estig. 5 körül még van egy szopi, és 6-fél hét között kap egy kis sinlac pépet vacsi előtt, mert nehezen hízik és így átalussza az éjszakát. 7kor furdik, utána szopi, ha aludt délután akkor kb fél 9 re alszik el. Most jön a második foga a naokban roszabbak az êjszakàk de ki lehet bírni.

Tud forogni hasról hátra és fordítva, hasán fekve pörög körbe, felhúzza maga alá a popsiját, sikongatni szeret inkább mint gagyogni, de azért nálunk is van bababab mamama stb. Nerég kezdte hogy fél idgenekkel és sír ha nem lat engem. A nehez vele az hogy nagyon keveset alszik nap közben.

2012. ápr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!