Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki 7-8 hónapos babád...

Hogy néz ki 7-8 hónapos babád napirendje evés szempontjából? Mikor, mit, mennyit eszik? Mikor kezdtétek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia, nekünk 7 hónapos múlt. Sajnos korán kellett pótolni tápszerrel. Most fél 7 körül kel, kb félóra játék az ágyban velünk, akkor eszik kb 150 ml tápszert. Fél 9-9 körül gyümi valamennyi husival, mert kell a fehérje (készen kapható), aztán nemsokkal később leteszem aludni, kb 2 órát alszik. Felkel dél kölül, kis játék és kap főzeléket husival, játék, majd fél 4 körül leteszem megint. Alszik kb 1 órát, felkel, adok neki tejpépet, játék. Fél 7-7 körül fürés, aztán vacsi és 8 körül teszem le, lefekvés előtt megiszik kb 120 ml tápszert. Üdv,
2012. ápr. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja és a hozzátáplálást, kb 4 hónaposan kezdtük gyümölccsel, majd ahogy egyre ügyesebb lett hipp hopp áttértünk az evésre.
2012. ápr. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én kislányom ma 7 hónapos, anyatejes.5 és fél hónaposan kezdtük a kóstoltatást, elég nyitott volt az új ízekre.

Étkezési napirend általában a következő: reggel ébredés után cici, tízóraira gyümölcs (kb. ha üvegest adok neki, akkor fél üveg), folyadék anyatej, ebéd 1-2 óra körül főzelék, főzelék+husi+ anyatej, uzsonna(4 körül) anyatej,

fél 7 felé Sinlac, majd lefekvés előtt cici.

Étkezést még nem váltottunk ki, már csak azért sem, mert az egyetlen folyadék, amit elfogad, az az anyatej.

Ja, és ő ebédre sem evett meg szinte soha egy teljes adagot, inkább csak felet.(Védőnő szerint kb. 180-200 ml egy adag.)Sinlacot imádja, azért kezdtem neki adni, hogy tovább bírja éjszaka, mert egyszer még felkel cicizni.

2012. ápr. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

7,5 hónapos anyatejes kislány, kb. 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, de 4 hónapos korától kóstoltattam vele tejpépet.

Reggel ébred kb. 7-8 körül, ilyenkor szopik. Nem tudom, mennyit, de sajnos egyre kevesebb a tejem.

9-10 körül adok neki babajoghurtot mostanában, az 100 g, de ma és tegnap pl. csak a 3/4-ét ette meg, mert ilyenkor már álmos. Szopival alszik el.

Dél körül húsos főzelék, általában 130-150 g körül eszik. Játék, majd 2 óra körül szopival alvás. 16h körül uzsonna gyümölcs, nagy adagokat nem eszik, pl. 1 banán, vagy fél - 3/4 üveges. Vacsora 6-7 között kb. 120-130 g tejpép, majd alváshoz fürdés után szopik. Van, hogy ilyenkor már tápszert kap, olyankor kb. 100 ml-t iszik meg.

Folyadékot ő sem nagyon fogad el, gondolom, elég még napközben a tej neki folyadéknak.

Kíváncsi vagyok a többi válaszra, mert én kevésnek találom a mennyiséget, de a heti 10 dkg gyarapodása megvan, illetve irtó sokat mozog, felül önállóan, mászik, feláll.

2012. ápr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, nekünk a "szilárd" étkezéseknél szinte mindig megeszik egy üveges méretű adagot, az kb 160g lehet. Szerencsére nagyon szereti a vizet, más folyadékot (gyümölcslé) nem adok neki. Evés után 1-2 korty csak, de kb 10 perc után nagyon sokat iszik. Van, hogy játék közben kínálom megfogja a cumisüveget és iszik magától.
2012. ápr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lányom most múlt 3.-án 8 hónapos.Reggel 7-7.30-kor kel.

8 óra:230ml tápszer

12 óra:főzelék 220g

16 óra:tejpép vagy tejberizspép:180g+50g gyümölcs püré összekeverve

20 óra:250ml tápszer.

5hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást.Most ott tartunk,hogy mindent meg akar kóstolni,amit mi eszünk,semmit nem lehet előtte enni,mert tuti balhézik,hanem kap belőle.:)

(nyilván csak abból adunk neki,amit már ehet)

2012. ápr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Úristen :) Az enyém 150 ml-t tud max meginni. Mondjuk ő 6szor eszik egy nap, abból csak reggel és este tápszert.
2012. ápr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
4. vagyok: az én kislányom sem tud mostanában meginni tápszerből 120 ml-nél többet. Pár hónapja egy időben mindig tápot kapott elalváshoz, akkor még becsúszott a 170 ml, 200 ml simán. Már nem. Csak csodálkozom, amikor olvasom, más babák milyen sokat tudnak inni, aggaszt is. Bár ahogy olvasom, ott 4-5 étkezés van egy nap, nálunk meg, ha a szoptatást is beleveszem, 10 is van.
2012. ápr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy nálunk a reggeli és az esti tápszer "csak" hozzátartozik a rituáléhoz, ezért sem iszik belőle sokat. Reggel 150 ml, azzal elvan a tízóraiig, este pedig vacsorázik és csak közvetlen lefekvés előtt issza a tápszert.
2012. ápr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

6.vagyok:

Lányom már 4 hónapos korától csak 4x eszik,saját maga állította így be az evés időpontjait.Súlya is bőven jó:7 hónapos státuszon volt 9.5kg és 74cm,azóta eltelt egy hónap és tuti nem fogyott. :)

2012. ápr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!