Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi az esélye, hogy vörös...

Mennyi az esélye, hogy vörös hajú gyerekem szülessen?

Figyelt kérdés
A párom vöröshajú, az anyukája, apukája a növére is és még a növérének a gyereke is. Én szökén születtem de mára már bebarnultam, apukám és anyukám is barna hajú. Mennyi az esélye, hogy az én gyermekem is vöröshajú legyen?

2012. ápr. 18. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagy. :-) kb. 75%.
2012. ápr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igazából attól függ hogy a gyereked honnan kap több gént.Bár honnan örökölhet.Nálunk mindenki szőke, anyu apu mama.Egyedül papám volt barna hajú,tesóm tőle örökölte a haját pedig több a szőke a családban.
2012. ápr. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha szoken szulettel akkor nagy a valoszinusege, hogy a gyerek a voros hajat orokli. Nem vagyok genetikus de en ugy tudom, hogy a fekete a legdominansabb gen, utanna a barna, ezutan a voros es a leggyengebb a szoke. Ha te barnan szulettel volna es barna gent adtal volna tovabb, a parod meg voroset akkor a gyerek barna lenne. De mivel te szoken szulettel tobb mint valoszinu szoke gent fogsz tovabbadni. Ebben az esetben ha a parod voros gent ad tovabb a gyerek voros lesz mert a voros gen erosebb mint a szoke. Viszont!!! 2 barnahaju szulonek is lehet voros gyereke, mert nagyon kis mertekben a barna haj tartalmaz szoke es voros gent is. De mivel tobb barnat tartalmaz es ez a dominans igy a haj bebarnul. Tehat Ha egy barnahaju szemely voros gent ad tovabb es a masik barnahaju szemely is voroset akkor a barnahaju szuloknek is lehet voros gyerekuk csak ez nagyon ritka. Sot 2 barnahaju szulonek siman lehet szoke gyereke is. Az viszont ritkabb, hogy 2 nagyon szokenek legyen barna haju gyereke mivel a nagyon szoke hajban nincs jelen a barna gen mert akkor bebarnulna mivel az dominal.


Bocsi ha rosszul tudom, nyugodtan javitsatok ki.

2012. ápr. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Apum szőke, anyum barna és én vörös. Vér szerinti szüleim, hasonlítok rájuk egyébként.
2012. ápr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4 -es vagyok


a kisfiam is vörös lett. a lányom nem.

2012. ápr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én vörös hajú szeplős vagyok mint a bátyám, van három lányom, szerencsére egyik sem lett szeplős, a középső egy kicsit vöröses de gyönyörű a haja :-)
2012. ápr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolso, miert szerencsere? Szarmazott barmi hatranyod a hajszinedbol?
2012. ápr. 19. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem a vörös hajam volt a hátrány, hanem évekig az iskolában a szeplők :-)
2012. ápr. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!