Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mondta ki az első szót?...

Mikor mondta ki az első szót? És mi volt az?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 18. 13:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mert szerinted, ha egy baba meglát egy kutyát, és azt mondja, hogy vau-vau, meg a virágot látva-megszagolva azt mondja, hogy hasszi, akkor az nem beszéd? Majd csak az lesz az, amikor azt mondja, hogy HAPCI???
2012. ápr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A nagy 10 hónaposan, hogy apa, onnantól kezdve használta is, több szót, úgy 13-14 hónapos kora körül kezdett használni, ami már tudatos volt, előtte ismételgetett, de az nem tudatos volt.


A pici szintén 10 hónapos volt, az első szava a "kokka" ,kocka volt. :)) Az volt a kedvenc játéka, azóta is kokka a kocka, most 15 hónapos. Most már használ több szót, apa, anya, dédi, a nővérét is megnevezi a maga módján, igaz ezt egyenlőr csak én tudom, hogy neki szól, mert köze nincs a nevéhez. :)) Mondja hogy kutyus, béka, tente és bármit mondok neki mindent megért és a maga módján meg is érteti magát szinte mindenkivel.

2012. ápr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
10 hónaposan nyam-nyam( ha látta, hogy valaki eszik, vagy, ha ő volt éhes),evésnél mondta, hogy áá és hogy hammm. Még a nem -et mondta.
2012. ápr. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 10-es válaszoló, akkor a Te babád még nagyon-nagyon soká fog beszélni, ugyanis tisztán érthetően, talán, de nagyon hangsúlyozva a TALÁN szót, majd 1,5- 2 éves kora körül fog szavakat, egyszerű mondatokat mondani! Addig a beszéde nagy részét csak Te fogod érteni és nem fog összefüggően beszélni. Fog pösze lenni és selypíteni és lesz, hogy csak a szavak elejét vagy végét fogj mondani, mégis tudni fogod, hogy mit szeretne, mit akar mondani a saját kis nyelvén. Egy 1 hónapos pici baba CSAK hangokat hallat, de nem tudatosan, a sokszor érthetetlen kisgyermekbeszéddel ellentétben.
2012. ápr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kedves 10. Válaszadó!


Ha így nézzük a dolgokat,akkor a 2. lányom (nyáron lesz 3 éves)nem mondja hogy "tataópol,télet",ergo,az Ő mondata így hangzik,ha kakaóport kér a tejbegrízére,hogy: én is?

Mert nem tudja kimondani rendesen,hogy : Én is kérek kakaóport,helyette azt mondja,hogy: Én is télet tataópolt!

Érted remélem mire akartam utalni!

2012. ápr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
66%
8hónaposan az "apa",utána "ányá",előtte apjára az abba szót használta rám az avva szót,1 hónapja,mondja hogy mama,meg "hinta ainta",és hogy "mammamm" ha éhes,mondja hogy "ott",meg "oda"1 hét múlva lesz 1 éves
2012. ápr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!