Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mondta ki az első szót?...

Mikor mondta ki az első szót? És mi volt az?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 18. 13:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Normális első szó, 10 hónaposan: lámpa, rá pár napra labda.

Úgy igazán 14 hónaposan kezdett rá, onnantól elég sok szót próbál mondani, kedvencem a gyetya (gyertya), és a hagyma.

Az első babaszavai amúgy a szokásosak voltak olyan 7-8 hó körül: baba, ana, apa, mama, és egy nem szokásos: Nünü (ez a macskánk neve).

2012. ápr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
8 hónaposan a lámpa. Akkor vagy 2 hónapig használta, azóta nem. Helyette mond minden mást. 14 hónapos, sok értelmes szava van, meg még több kezdemény. :)
2012. ápr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az első 15 hónapos volt,amikor első értelmes szóként azt mondta,hogy "apa". Előtte a "pápá-t" úgy 12 hónaposan.

A második lányunk 13 hónaposan mondta először,hogy "apa",előtte 9-10 hónaposan ha éhes volt,vagy ha látta hogy Neki csinálom a kaját,akkor "hamm-hamm". Emlékszem,13 hónaposan,amikor tanult járni,akkor a tv-ben pont egy kutyás film volt,és az Apja és köztem kb fél úton megállt,és hangosan mondta (bár ezt a "szót" olyan 11 hónapos kora körül kezdte mondani),hogy "vau-vau!!" Közben nagyokat kacagott. :-)

Most a 7 hónapos lányom "mondja" evésnél,hogy "hamm"- legalább is nagyon úgy hangzik-és nem csak szerintem :-)

2012. ápr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
kakaó. Másfél évesen.
2012. ápr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

9,5 hónaposan NEM és DE. Tudatosan, mindig jókor használta ezeket. (Már akkor látszott, hogy igazi dackirályfi lesz). :)))

Aztán folyamatosan jöttek hozzá még újabb szavak, 11 hónapos korától már egyre több szót használt. Most 2,5 éves lesz, és be sem áll a szája, igazi karattygép.

2012. ápr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 alaszka ***** válasza:
9 hónaposan DE, 10 hónaposan apa, pá-pá. Jelenleg itt tartunk. :) 10 hónapos
2012. ápr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Első szava 1,5 évesen, domb. Addig se anya, se apa, semmi, clde Milor mentünk fel egy dombon, mondta hogy domb, és onnéttól kezdve minden kis emelkedő domb volt.
2012. ápr. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az igen szót mondta ki 10 hónaposan ("gen"). Ezt ment 1-2 hónapig, aztán legközelebb 28 hónaposan mondta újra.

Ja, és "rendesen" beszélni csak 27 hónaposan kezdett.

2012. ápr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

a fiam 13 hónaposan mondta, hogy "baba"

a lányom kb 11 hónaposan, hogy "hamm"

2012. ápr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
14%
Én ezeket sosem értettem. Ha így vesszük akkor az én 1 hónapos fiam is "beszél". Folyamatosan momdja, hogy "dededede", vagy ha ránéz egy tárgyra akkor mondja, hogy "az". De hát ezek nem szavak,csak olyanok mintha azok lennének. Én úgy értelemezem az első szót, hogy amikor érthetően biztosan mond ki valamit: Pl. kutya. Nem pedig "tya"
2012. ápr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!