Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ruhácskában keresztelté...

Milyen ruhácskában kereszteltétek kislányotokat?

Figyelt kérdés
Igazából egyetlen keresztelőruha-modell sem tetszik, amit láttam, arra gondoltam, hogy egyszerű fehér ruhácskát fogok neki keresni, hátha úgy nagyobb szerencsém lesz. Nagyon divat most kimondottan keresztelő-ruhában keresztelni?

2012. ápr. 18. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Anyukám varrta. Egy nagyon egyszerű, de annál szebb ruha, + hozzá kis sapka.
2012. ápr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kislányod? Én is pont ilyen problémával küzdök. Én a bellaszalon.hu-ról rendelek ha ma szól a csaj, hogy mekkora ruhái vannak. Elegem van már a keresgélésből. Brendonban nem néztél?
2012. ápr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6 hetes volt a kislányom, február volt. Fehér,csipkés rugdolozoban, polya, meg ugy be volt bugyolálva, hogy a gyereket sem lehetett látni:)
2012. ápr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én kinéztem egy párat itt a neten, és ezek alapján fogom megvarratni a nyáron. Fehér/tört fehér színű lesz. Mondjuk csak névadója lesz.
2012. ápr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem vagyunk Mo-iak, ezért is nem kérdeztem, hogy honnan veszitek. Én olyan kisruhát szeretnék, amit addig tud hordani, míg ki nem növi, tehát alkalmi ruhácska legyen. Már arra is gondoltam, hogy kötök én neki, de sajnos nem kötök szépen.
2012. ápr. 18. 16:18
 6/7 anonim ***** válasza:

8 hós volt a lányom amikor kereszteltük, még hónapokkal korábban turiban akadtam rá teljesen véletlenül egy címkés új szépséges kis ruhácskára (1500 Ft volt).

eleve nem akartam fehéret a kersztelőre, mert nagyon porcelánbőrű volt a kislányom,.

szal a ruhácska:

nagyon halvány pasztellrószaszínű mikrokord anyagból volt, fehér csipkeszélű alsószoknyával, fent nagyjából passzentos kötényruha fazon (kicsit bő volt de bevarrtam), mellrészen rózsaszín selyemszalaggal, alul rétegesen rávarrt anyaggal, ami a bőségét adta. A szoknya alján körben is ugyanolyan szalagja volt mint mellrészen.

Vettem hozzá egy színben passzoló kötött boleróféle kardigánt(2000 ft volt, de egész ősszel hordta, kihasználtuk az árát), azalatt fehér hosszú újjú rugi volt rajta + vastag fehér harisnya, a cipője szintén halvány rózsaszín mikrokord, balerina fazonú, tépőzáras-vékonypántos) (kínaiban vettem 700 ft-ért), de rávarrtam egy színben megegyező selyemszalagból készített masnit.

Ezt az összeállítást két hónappal később is egy esküvőn is viselte, meg rögtön a keresztelő után egy héttel is a dédi 90. szülinapján.

Nézegettem korábban a kimondott alkalmi ruhákat, de megmondom őszintén, rettentően elborzasztott az áruk. Mi elég szűkösen élünk, olyat szerettem volna neki venni, amit több alkalommal is hordhat. másfelől pedig a hagyományos habos-babos tejsznhabköltemény ruháktól teljesen rosszul vagyok, el nem tudtam képzelni ilyet a lányomon. Ugyan a nagyik kicsit odavoltak, hogy nem fehérben lett megkeresztelve, de a fotókon meg a videón is látszik, hogy nagyon szép és elegáns volt a ruhája, és kifejezetten hátrányos lett volna neki a fehér szín, úgyhogy mi egyáltalán nem bánjuk, hogy nem hallgattunk rájuk, hogy de márpedig fehérben KELL.

2012. ápr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ez az utolsó nagyon szép kis ruhácska lehetett! No, a végén vettem egy fehér ruhácskát, találtam olyat, ami tetszett, fehér plüss anyagból vastag, hosszúujjú, meg egy fehér kissapkát. És kötöttem hozzá egy nagyon édes vajfehér szvettert, de az kb. 3 percig volt rajta! Ugyanis egész héten nagyon hideg volt, a keresztelőre meg kánikula lett, siettem, mint egy őrült, hogy befejezzem a kardigánt, aztán a végén olyan meleg lett, hogy nem is hordta.
2012. máj. 15. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!