Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha nem forraltam a csapviz...

Baj ha nem forraltam a csapvizet 3percig? Nem eleg epp csak felforralni?

Figyelt kérdés
Nemreg olvastam valahol, hogy a babanak a csapvizet 3percig kell forralni. En ezt nem tudtam, es csak vizforraloval forraltam, ami miutan felforrt a viz, egybol kikapcsol. Mit gondoltok fontos 3percig forralni, vagy forralhatom vizforraloval tovabbra is?
2012. ápr. 18. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem így is rendben volt.
2012. ápr. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Dehogy baj.Én is mindig vízforralóval forraltam a vizet.Semmi baja nem lett a kislányomnak,pedig ő tápszeres volt az elejétől 1 éves koráig.
2012. ápr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy baj. A lényeg, hogy fel legyen forrva.

Amúgy én is vízforralóban forraltam a vizet a tápszerhez és semmi probléma nem volt belőle.

(Amúgy egyszer bent voltunk kórházban, ahol megkértem 1-2 alkalommal a nővért, hogy forralja fel a vizet a tápszerhez, behozta a vizet, ami meleg volt, de nem volt felforralva. Szerencsére ettől sem lett baja a fiamnak, de ezután behozattam a vízforralót a kórházba a férjemmel.)

2012. ápr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én mindig Szentkirályit adtam az enyémeknek, azt nem kell forralni. Amúgy úgy tudtam, 5 percig kéne forralni a csapvizet.


Off a harmadiknak:

Nem tudom, más kórházakban hogy van, de nálunk Fehérváron mindig reggel forralták a vizet a gyerekosztályon, méghozzá elég sokáig. Utána abból csinálták a tápszert akinek kellett, sőt a koraszülött osztályra is onnan vitték a tápit. Én csak forralt vizet igényeltem, mikor bent voltam a gyerekekkel, és kaptam is mindig 1-1 palackkal. Lehet, hogy te is már a hűlőben levő vízből kaptál, ami eredetileg fel volt forralva.

2012. ápr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, én csak meg szoktam várni, hogy felforrjon. Még nem volt baj. (Nem tudtam erről az x perces forralásról.)
2012. ápr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!