Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, mi segítene?...

Mit csináljak, mi segítene? Van valakinek tapasztalata? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
12 hetes múlt a kisbabám és rágódok már egy ideje,hogy nem érzem azt amit szerintem egy anyának kellene a gyereke iránt.Előzmény:nagyon könnyen lett és rettenetesen akartuk a párom is és én is.A terhesség nehéz volt, elejét végighánytam majd 2 nyugodt hónap után végül a 35. héten császárral be kellett fejezni toxémia miatt a terhességet.2 hét kórház a picivel,azóta vizsgálatok sora szerencsére nincs semmi gond.Mindent megteszünk érte:férjem dolgozik, én a házimunkán kívül mint szerintem mindenki más:ápolom, etetem, mosok rá rendben tartom őt is és mindent,illetve játszok vele énekelek neki egyszóval foglalkozok vele mint mindenki más a gyerekével.Mindezt örömmel teszem.Másoknak azt mondom lelkileg már rendben vagyok mert ezek a szülés és terhesség körüli dolgok nagyon megviseltek, de belül érzem hogy ez még nem így van.Szoptatni nem tudtam talán ez is baj lehet.Szóval a lényeg hogy úgy érzem mindazok ellenére amit itt leírtam hogy nem szeretem őt eléggé.Lehet hogy ez nem így van,csak össze vagyok még zavarodva, nem tudom.Mikor megláttam sírtam és míg bent voltunk a kórházban nagyon boldog voltam hogy megszületett, de úgy érzem hogy nem vagyok jó anyja hiába elégítem ki a szükségleteit.Amikor sír kétségbeesek hogy nem tudom megvigasztalni, amikor rám nevet az nekem is jó de akkor sem érzek elsöprő anyai érzéseket.Ha fent van nem állandóan vele vagyok hanem házmunkát csinálok és emiatt is lelkiismeretfurdalásom van.Az igaz hogy ha belegondolok akkor nem tudom mit tennék ha történne vele valami és már nem tudnék nélküle élni,de ez elég lenne?Kérlek segítsetek!De kérlek ne ítéljetek el,hanem segítsetek!
2009. jún. 20. 12:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Terhesség utáni depresszió valószínűleg.Fordulj szakemberhez.Én nem mertem elmenni, mert a férjem szerint semmi bajom.:(Így remotivot szedek, attól kicsit jobb.
2009. jún. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nincs veled. Nem kell úgy viselkedni, mint az amerikai filmekben, hogy egy nap 100x elmondja, hogy mennyire szereti a gyerekét. Én sem tudtam szoptatni és én is elvégeztem a házimunkát, de ettől még nem vagyunk rossz anyák. Még javára is válik a picinek, hogy megtanulja magát elszórakoztatni. Amikor kérdezte a védőnő, hogy mikor mosolygott először modtam, hogy nem tudom a napot, de már mosolyog egy ideje. Akkor láttam, hogy csodálkozik, hogy egy ilyen fontos dátumot miért nem jegyzek meg, de valahogy nem tartottam fontosnak. Láttam, hogy minden rendben van és ez volt a fontos. Fel a fejjel!

Amúgy most 2 éves a lányom és mostanában érzem igazán, hogy mennyire imádom.

2009. jún. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

ne ijedj meg semmi baj nincs veled, ez egy teljesen új szerepkör az életedben, amit meg kell tanulni.

Biztosan szereted a kisbabádat, ha nem szeretnéd teljesen másknt viselkednél vele, hiszen te törödsz vele, felelőséget érzel iránta, gondozod, ez mind a szeretet jele. Nekem 10 hós a kislányom, de elsöprő anyai érzéseket én sem érzek, szeretem, ő a mindenem, de ha rágondolok nem érzek belül semmit, vagyis nem tudom hogy magyarázzam el, de ettől még nem vagyunk rossz anyák. Hiszen szeretjük őket, csak nem fellengzősen, nem a világ felé mutatva, hanem belül, a szívünk mélyén.

Az pedig, hogy nem vagy folyton vele mikor ébren van egy természetes dolog.Neki is kell az, hogy picit egyedül legyen, így fog megtanulni egyedül is eljátszani.

Hidd el nagyon jó anya vagy, egyikünk sem jobb nálad, csak lehet, hogy mások könnyebben fejezik ki az érzelmeiket. Én ismerek olyan anyát aki nem jó anya, és hidd el ő nem így viselkedik, ahogy te.

Jó babázást!

2009. jún. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi, most meg az utolsó hozzászóláson majdnem el is pityeredtem magam,aranyosak vagytok hogy segítetek!
2009. jún. 20. 12:47
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az IGAZI anyai szeretet!!!

Ellátod,minden rendben a babád körül,és azon aggódsz,hogy nem csinálod jól!Ennél többet már nem adhatsz neki.

Sokan elfognak ítélni,de szerintem az első gyereknél amíg pici addig csak babázik az anya.Az igazi anyai érzések akkor jönnek amikor bölcsibe vagy oviba kerül a gyerkőc.

Hidd el nagyon jó anya vagy.

2009. jún. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az anyának is meg kell tanulnia szeretni a gyerekét, van akinek nem elég rá a 9 hónap! Hidd el, hogy kis idő elteltével ugyanúgy fogod imádni, mint ahogy szeretnéd:)
2009. jún. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsóval! Bár az enyém nem bölcsis (2 éves) de akkor érzem, hogy mennyire hiányzik, amikor más vigyáz rá. Pici korában nagyon ritkán volt ilyen, akkor is csak pár órára. De mostanában állandóan arra gondolok ilyenkor, hogy vajon mit csinál, hiányol e engem meg ilyesmi.
2009. jún. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok

Az utolsó előttire gondoltam

2009. jún. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
én csak akkor érzek igazi érzéseket ha a férjem is foglalkozik velem . Ha hanyagol nappal rám se néz mert ö fáradt igen is kedvetlen vagyok és semmi se boldogít.De ha lelkem is ápolva van akkor felhötlenül boldog vagyok és abbol tudok táplálkozni. Imádom a gyerekeimet de nem boldogítanak, rosszakedvem unalmas vagyok ha rosszak a gondolataim. Sokszor minden hülyeségem elmulik egy pillanat alatt ha hazza ér a férjem. Ezt már megfigyeltem magamon.Így ő már alkalmaszkodik hozzám mert megbeszéltem vele mostanába minden oké nálam.
2009. jún. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

nem vagy rossz anya, de szerintem is szülés utáni depressziód van...

te magad írtad le, h azt érzed, nem szereted eléggé. és gondolom nem arra gondoltál, h nem látod el, mert ellátod, leírtad, hanem maga a szeretet érzése nincs meg benned annyira, amennyire szerinted kellene. ez pedig a szülés utáni depresszió. pihenj minél többet és beszéld ki magadból a dolgokat, az segít. nem kell pszichiáterhez rohanni, elég ha magadban megpróbálod helyretenni családi segítséggel.

2009. jún. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!