Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan javíthatnék a kialakult...

Hogyan javíthatnék a kialakult helyzeten?

Figyelt kérdés
A fiam jelenleg 8 hónapos és egyre inkább úgy érzem, hogy valamit nagyon elszúrhattam vele kapcsolatosan. Gyakorlatilag reggel hattól este hétig folyamatosan foglalkozni kell vele, mert abszolút nem marad el egyedül. Ha néha mosdóba kell mennem és berakom egy kicsit az ágyába, ahol nem tud kárt tenni magában már üvölt, mint akit ölnek. Kitartóan és hosszan, amíg csak ki nem veszem. Így napközben semmire nem jut időm, se főzés, se takarítás, semmi. Amíg alszik, addig be tudok ágyazni, esetleg felmosok vagy elmosogatok. De ez sajnos csak nagyon kis töredéke a házimunkának. Emiatt már egyre fáradtabb vagyok és ingerlékenyebb és sokszor a férjemen csapódik le mindez. Nagyon szeretnék változtatni ezen a helyzeten. Mit javasoltok, hogy lehetne hozzászoktatni a babámat, hogy egyedül is ellegyen egy-két órát vagy hogy egy normális napirendet sikerüljön kialakítani neki. Tudom, hogy elszúrtam. Ötleteket szeretnék, hogy lehetne javítani ezen az áldatlan állapoton?! Előre is köszönök minden hozzászólást!
2009. jún. 20. 14:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg hogy egy játszószönyegre tegyed ugy hogy mindig lásson téged. egy darab zacskó is remek játék tud lenni.Én egy kisrádiót vettem a babámnak és nagyon el tudja szorakoztatni magát vele.
2009. jún. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Válaszolni ugyan nem tudok a kérdésedre,de akár én is feltehettem volna :) Én ugyanígy vagyok majdnem 8 hós babámmal és nagyon kiváncsi vagyok rá hogy mit lehetne tenni ellene. Alapjából véve nagyon jó kedvű baba amíg foglalkozom vele és cipelem a nagy seggét :) De amikor lerakom,mintha elvágták volna
2009. jún. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg! Amit leírsz, szinte természetes. A babádnál most már a szeparációs félelem is gondot okoz és ehhez adódik a régebbi "rosszul" szoktatás. De ez természetes folyamat és szükség van rá a baba lelki fejlődéséhez. Az én kisfiam is 8 hónapos, Ő a harmadik babám. Egy-két órát Ő sem játszik egyedül, fél-háromnegyed órát igen. Persze gondot jelent, hogyha vissza megyek a szobába és ki, mert akkor hozzám akar jönni, nyújtogatja a kezeit, ilyenkor kiveszem, kicsit játszunk és visszateszem.

Amit tenni tudsz, az az, hogy amikor házi munkát kell végezned, akkor hordozóban, babakocsiban, etetőszékben a közeledbe viszed, hogy jól láthasson. Valószínüleg eleinte sírni fog. Adj neki érdekes dolgokat játszani, amik leköti a figyelmét (tölcsér, fakanál...). És amíg csinálod a dolgod, addig folyamatosan beszélj hozzá kedvesen, nyugodtan, akkor is ha sír. Mond, hogy "ezt most el kell intéznem, de utánna játszunk", stb... Ha kész vagy kicsit vedd fel, járjatok körbe beszélj neki. Tedd le megint és folytasd a dolgod. A lényeg az, hogy lásson és halljon Téged. Nem fog sokáig sírni. Ha ez már megy, akkor fokozatosan egyre hosszabb időre magára is hagyhatod a játékaival, de mindíg menny oda hozzá, ha jelez, hogy a bizalma meg ne rendüljön. Türelem, minden rendben lesz!

2009. jún. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ő már nem az a kategória, akit leteszek a játszószőnyegre és ott marad. Már mászik, felül, feláll. Szóval tuti elkezdeni valamit rosszalkodni, amíg nem vagyok a szobában. Ezért nem nagyon merek ilyen játszószőnyeges megoldással próbálkozni, meg így is állandóan van rajta valami sérülés. A múltkor lefejelte a sütifalót, és vagy egy fél óráig tiszta piros volt a homloka. Járókát már nem is vettem, mert kaptunk egyet kölcsön kipróbálásra és nem maradt meg benne pedig egy álló hétig próbálkoztunk vele. De az sem megoldás, hogy kiviszem magammal a konyhába. Pihenőszékben nem marad meg, ha leteszem a földre, akkor pedig sír és hisztizik. Ha meg ölben van, akkor megint nem tudok semmit csinálni. :-(
2009. jún. 20. 14:21
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Dettó ez a helyzet, 9 hónapos, és ugyenezt csinálta. Tiszta idegbajos voltam és mondtam, hogy ez így nem mehet tovább. Kivittem a konyhába magammal, játszószőnyegen, köré tettem játékokat. Egy idő után elkezdett elmászni mellőlem és most már elvan, felfedezi a lakást. De ha wc-re kell mennem, akkor én is beteszem a kiságyba, az neki sem tetszik, és ordít, de már úgy vagyok vele, hogy pár percet kibír :) Viszont addig nem veszem ki az ágyból, míg üvölt, hanem szépen halkan beszélek hozzá, megsimogatom, és csak akkor veszem ki, ha abbahagyta a sírást.

2009. jún. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De most, hogy olvaslak benneteket, lehet nem vagyok elég kitartó. Csak mindenki azt mondja, hogy nem szabad sírni hagyni. Lehet, hogy megpróbálom ezt az etetőszékes játszós-főzőst. Hátha abbahagyja egy idő után a sírást.
2009. jún. 20. 14:24
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
Próbáld meg, hogy kenguruban, vagy hordozókendőben a hátadra kötöd. A kendő jobb, mert fixebb benne a baba és a te hátadnak is kíméletesebb, de azt meg kell tanulni megkötni. Vannak ingyenes 1 órás tanfolyamok is. Szóval gondolom már jól tudja tartani magát. Az enyém remekül elvan ott és mivel a hátam mögött van, nem érheti baj. Így még porszívózni, teregetni, főzni, vasalni is lehet. Ő meg kuksizik hátulról. Aztán elalszik és akkor leteheted. Ez mondjuk egy kis mozgatással jár, de ha jól bealudt, nem ébred fel rá. Aztán majdcsak kinövi a fokozott közelség-igényét, amikor már járkál,stb. Egyébként meg nem szúrtál el semmit. A te gyereked ilyen természet. Szerintem ez nemcsak nevelés, szoktatás kérdése, mert könnyű "szoktatni" azt a babát, amelyik eleve nyugisabb. Nem jó ugyanaz a kaptafa mindenkire.
2009. jún. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnos 10 kg a fiam és utálja a kengurut. Erre már gondoltam én is korábban. De rájöttem, hogy azon túl, hogy én sem bírok ki fél-egy óránál többet mert nagyon fáj a hátam, ő sem élvezi, mert sír közben. Egyszer megpróbáltam kenguruval boltba menni, de végig üvöltötte azt az egy órát, amíg oda-vissza értünk. :-(
2009. jún. 20. 14:30
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A kitartás valóban segít. Gondold el, egy teljesen új dolgot akarsz, neki "eladni". Idő kell, hogy megszokja az új szitut és megértse, hogy mit is vársz tőle. Ha Te nyudodt és laza vagy, akkor előbb utóbb Ő is megnyugszik, mert Téged tükröz, a Te hangulatodat. Ha idegesnek, feszültnek érez, akkor sírósabb lesz. Ez így harmadik babánál nagyon látszik. Már sokmindenen nem idegeskedem, amin az első babánál igen és a fiam sokkal kiegyensúlyozottabb. Persze különböző vérmérsékletűek a babák és lehet, hogy az enyém amúgy is nyugisabb, ezt nem tudhatom. Készülj fel lelkileg, tudd, hogy sikerülni fog és akkor minden rendben lesz.
2009. jún. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azért nagyon fura a helyzet, mert ő is nagyon nyugodt baba volt az elején. Kb. olyan 3-4 hónapos korig. Nem is nagyon sírt, mondjuk oka sem volt rá. Akkor reménykedem és próbálkozom, lehet hogy nem vagyok elég kitartó. A nyugodtsággal nincsen gond, igazából nem vagyok ideges típus, nincs is min idegeskedjek. Csak nehezen bírom amikor sír. Mindig fel akarom venni, meg akarom nyugtatni. Ezek szerint eltúlzom kicsit vagy nagyon.
2009. jún. 20. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!