Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek normális?

Baranka kérdése:

Szerintetek normális?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok a véleményetekre! Tudom minden gyerek más és más! A barátnőm babója 3050 grammal született, most májusban lesz egy éves és alig több, mint 6700 gramm. Eteti rendesen, szopizik is még a lány. De a védőnője nem mondott neki, hogy mikortól mit ehet a pici (úgy kellett neki rohangálni a védőnője után ez ügyben). Az apuka ki van akadva, hogy ezért "piszkája" őket a gyerekorvos, védőnő. Jó múltkorában mikor taliztunk jó két tojássárgányi kaját adott a gyereknek enni (csak úgy lestem , hogy ennyit ad neki enni), máskor meg majdnem megevett egy üveg bébiételt! Ettől függetlenül jókedélyű, boldog, egészséges baba. És még tőlem kérdezte, hogy mondta e nekem valaki, hogy adjak a babámnak még szopi enni (üvegest) ha éhes. Akinek fiatalabb a gyereke az ővénél. Bocsi, hogy hosszú lettem!!!!!

2012. ápr. 19. 12:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

huh, hát nekem nagyon nagyon kevésnek tűnik a súlya!Elvileg már meg kellett volna 3szoroznia a súlyát...

kisfiam is 3050el született, 1 évesen majdnem 11 kg volt...oké,ő nagy baba, de akkor is!Nincs 7 kg a kislány...

2012. ápr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezért írtam, hogy tudom minden baba más és más! De szerintem is nagyon kevés a súlya! Az én lányom kisebb súllyal született (2850-nel) és 9 hónapos korára megháromszorozta a súlyát! És csodálkoznak, hogy "csesztetik" őket a gyerek súlya miatt.
2012. ápr. 19. 12:52
 3/14 A kérdező kommentje:
Bocsi azt elfelejtettem írni, hogy a gyerekorvos írt föl neki tápszert amit nem váltottak ki, mert úgy voltak vele,hogy több húst adnak a gyereknek! (tudom nem minden gyerek szereti a tápszert az enyém se szerette) Most ez normális gondolkodásra vall szerintetek?
2012. ápr. 19. 13:12
 4/14 anonim ***** válasza:
48%

Hát nem normális dolog. Egy ekkora gyereknek az anyatejen kívül már szilárd táplálékra is szüksége van, és mondjuk nem két tojássárgányi táplálékra.

Bocsánat, de a barátnőd dilis...

2012. ápr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Nekem a lányom 2790g-mal született, 13,5 hónapos és 8,5 kg. Alacsony is hozzá, mi sem vagyunk valami magasak, de duci, jó húsban van. Azért mondjuk a 6700 tényleg elég kevésnek tűnik, de nem értem, miért Te kérdezősködsz, szerintem az anyukának kéne az orvossal beszélni. Én is mindent a gyerekorvossal beszélek meg, nagyon ararnyos, a védőnővel meg már a terhességem alatt összevesztem.
2012. ápr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ő is beszél ezekről a dolgokról a dokival. De még ő van megsértődve, hogy szóvá teszik a gyerek súlyát. Úgy van vele ,mert egy ismerősének a gyereke másfél évesen is csak 9 kiló. És ezzel le tudja, hogy annak sincs semmi baja stb.
2012. ápr. 19. 13:22
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is dilis a barátnőd.az én kisfiam 2250 grammal született és 47 cmrel.(nem koraszülött,a kiírt nap előtt 3 nappal született,csak nekem van egy betegségem ami miatt nem tudott hízni.)most 9 hónapos és 7500 gramm és 71 cm.1 éves kisbabának már régóta kellene ennie főzelékeket,különféle húsokat stb.nem értem a barátnőd hogy nem tudja felfogni ép ésszel hogy valami nincs rendben.legalább a tápszert megpróbálhatta volna amit a doki felírt.nekem sem mondta a védőnő hogy miket adhatok már neki de van internet és simán megtudná nézni hogy mikor miket ehet a baba.nem is csodálom hogy megosztottad ezt velünk,mert nem csak te de szerintem senki nem érti ezt az "anyát".
2012. ápr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van (nem tudom, lehet máshol is), hogy ha a baba 1 éves koráig nem éri el a 8 kg-ot, akkor küldik mindenféle vizsgálatra, vérvételre stb.

Az én fiam 3110-zel született most 6400 g és 6 hónapos, én még ezt is keveslem, 11 hónaposan 6700 g nagyon kevés szerintem is.

Nem értem az ilyen anyukákat, manapság már tényleg sokkal könnyebb, mint régen, a neten bárminek utána lehet olvasni... Szegény baba. :(

2012. ápr. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

az én lányom is pici, de azt mondta a doki hogy 1 évesen a 7800 grammot kell elérni a kislányoknak.

A barátnőm mindkét lánya egy évesen 7 kg volt. a nagyobbikat minden vizsgálatra küldték, de semmit nem találtak nála , ilyen alkat. Ma már 9 éves tök egészséges. a hugy is 7 kg volt egy évesen, de őt már nem küldte a gyerekorvos sehova, mivel a nővére is ilyen pici volt.

2012. ápr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
elírtam: a húga is 7 kg volt egy évesen
2012. ápr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!