Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ha 5 hónapos babám...

Normális ha 5 hónapos babám csak ennyit bír ébren lenni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hónapos lesz szombaton. Ha felkel kb 1,5-2 órát bír ébren tölteni, utána már álmos. Sőt az elmúlt pár napban inkább 1,5 óra és utána álmos, bár ez lehet a borongós idő miatt. De 2 óránál többet nem nagyon bír, utána nyűgös. normális ez, vagy többet kellene bírnia?
2012. ápr. 18. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális,nálunk ugyanez van csak nekem kislányom van.Én még azt vettem észre.hogy minél fáradtabb annál nehezebben alszik el.
2012. ápr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom meg nem volt hajlandó aludni, na én meg attól voltam teljesen kikészülve. Én azt hittem a babák többsége sokat alszik, akár olyan sokat is, mint a tiéd. Nekem ez lenne a normális, úgyhogy szerintem nem kell ezen aggódnod. Idővel úgyis többet fog bírni, de most még jól teszi, ha sokat alszik.

Amúgy unokaöcsém is hihetetlen jó alvó volt kisbabának, csak aludt és evett hónapokig, és még most is jó alvó 2 évesen (persze már nem alszik egész nap, csak szerintem az átlaghoz képest nagyon jókat alszik), és tök egészséges, semmi baja nincs, csak egyszerűen jó alvókája van.

2012. ápr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd aludni amikor álmos. Előbb-utóbb "kinövi".


Jó babázást!! :-)

2012. ápr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A fiam dettó ilyen volt. :))

Most 15 hónapos és a kortársaival ellentétben még 2× alszik és átalussza az éjszakát is. :) És makk egészséges, ha ébren meg sem áll, vidám, mozgékony gyerkőc.

Ha ébren van és vidám, érdeklődő, eszik rendesen, szóval minden rendben van, akkor egyszerűen jobb alvó és ennyi, ennek pedig örülj nagyon és hagyd had durmoljon.

2012. ápr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

teljesen normális. nekem 5,5 hónapos a kislányom, ő is így van. ha fel kellt reggel, akkor 1,5-2 óra múlva alszik. attól függ h reggel korán kellt vagy később. Aztán felkellt akkor kis idő után eszik, aztán játszik, s utána megint alszik (ez kb. a délutáni alvás) 2-3 órát, és így bírja ki estig, ha délután keveset aludt, akkor még egyszer alszik:

Vida Ági könyve szerint:

3-5 hós baba:

- éjszakai alvás igény: 11-12 óra

- nappal: 3-szor alszik 30-90 percet. 1,5-2 órát tud ébren lenni


5-7 hós baba:

- éjszaka: 11-12 óra

-nappal: 2-szer alszik 30-90 percet. 2,5-3 órát tud ébren lenni

2012. ápr. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!