Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik a baba?

Miért nem alszik a baba?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok,pedig második gyerekről van szó.10 hetes a kisfiam,és már 4 napja nem akar aludni napközben,pedig álmos.Ha nem éhes,nem szomjas,tisztába van téve,nem fáj a hasa sem el is ringatom mégis miért nem tud aludni?Ha el is alszik rövid idő után felébred.Tudom nem aludhat egész nap,na de hogy egész nap szinte semmit...

2012. ápr. 19. 15:31
 1/4 xStefix ***** válasza:

Hogyan altatod?

Illetve, ami talán még fontosabb: megvárod a letétellel, amíg eljut a mélyalvásig? Mert az ilyen pici korban akár 45-60 perc is lehet... És ha ő érzékenyebb típus, akkor könnyebben megébredhet a köztes átmeneti alvási periódusban.

Vannak babák (kevesebben), akiket gyorsan le lehet tenni elalvás után, de a többségük pont így viselkedik, hosszasan kell altatni.

2012. ápr. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
esetleg nem most kezdi zavarni a nappali feny, lanyom is pont ennyi idosen kezdett rossz alvo lenni, de amiota besotetitek minden gond megoldodott, kocsiban viszont problema nelkul alszik, ott nem kell neki a sotet
2012. ápr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy voltam a kislányommal (most 8 hós), ritkán sikerült nappal elaltatni, kivéve a babakocsiban. (Első baba, kettővel persze nem lehetne mindennap órákat sétálni...)

Az utóbbi időben a fekve szopizással próbálkozunk, kb. 5 alkalomból 3x sikerül is elaludnia, a többi napon sajnos marad a séta. :/

2012. ápr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megpróbálok besötétíteni kicsit hátha használ valamit.Órákig sajnos nem tudom ringatni,meg ha fogom akkor is megébred.A kocsival próbáltam,de sajnos semmi eredmény.Reménykedem hogy csak az idő zavarta be és pár nap múlva rendbe jön.
2012. ápr. 20. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!