Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy ennyit alszik?

Normális, hogy ennyit alszik?

Figyelt kérdés
2 hónapos baba kb. egy hete rászokott arra, hogy átalussza az éjszakát: 10-11 órát alszik egyhuzamban. Minden más OK vele, jó étvággyal eszik, és ahogy éjjel többet, úgy nappal kevesebbet alszik. Olyan, mintha az éjszakai ébrenlétei áttevődtek volna nappalra - óraszámra kb. ugyanannyit alszik, mint eddig, csak más elosztásban. Örüljek neki, hogy nyugtunk van éjjel, vagy...?

2012. ápr. 4. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Örülj neki, addig jó, amig igy van. Késöbb azért lesznek még nehezebb idöszakok is...
2012. ápr. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivan? :DDDDD

Persze, hogy örülj neki, hogy éjjel alszik!

Ami fontos, hogy ennek megfelelően nappal egyen többet, mint eddig, mivel éjjel kimarad az evés.

Ha a tejtermelés miatt aggódsz, akkor kipróbálhatod azt, hogy felkelsz fejni és lefagyasztod a tejet, ha nincs szükség rá napközben.

Egyébként az, hogy most alszik egész éjjel pár napja, távolról sem jelenti, hogy mindig így lesz. :D

2012. ápr. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :) Én fel szoktam ébredni arra, hogy feszül a mellem, úgyhogy muszáj fejnem éjjel. Ezt a tejet eltesszük a nehezebb időkre. :)
2012. ápr. 4. 17:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én babám 3 hetes korától aludta át az éjszakákat :)) 4 hónapos koráig! Azóta minden éjjel kelni kell hozzá min. 1×. Volt persze pár jó este amikor nem kellett, de ez a ritka. Én akkor nagyon örültem, hogy átalussza, de sejtettem hogy ez nem lesz mindig így.

13 hós kiscsaj anyuja

2012. ápr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 1,5 hónapos és mióta hazahoztuk a kórházból átalussza az éjszakákat. Viszont egész nap fent van.

Eleinte ébresztettük enni 2x, majd 1x, (védőnő tanácsára)most már csak akkor eszik éjjel, ha ő kelt minket, mert éhes.

Viszont egész nap fent van (9-21 között) és akkor eszik 5x-6x, szóval van hogy 2 óránként!

Én speciel örülök neki, mert bár a "nappali műszakban" 1 perc pihenés sincs, de legalább mindannyian jókat alszunk éjszaka! :)

2012. ápr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia, az én lányom is átaludta az éjszakákat 2 hetes korától kezdve, méghozzá nem is akárhogyan, 12-13 órákat aludt egy huzamban, amit 4 hós korára 14 órára is kihúzott. Mondjuk ő nappal is aludt még sokszor. Most 11 hós lesz a jövő héten és egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor keltett éjszaka minket. Szóval nem biztos, hogy lesz rosszabb. A 2,5 éves fiam is jó alvó volt, de a lányka. A rekord éjszakai alvás 15.5 óra volt 9 hósan.

Az evésről: az én lányom, mivel éjjel aludt, mindig is egyel kevesebbszer evett, most is, napi 4-szer (néha csak háromszor). Akkor viszont hatalmas adagokat. Most is van, hogy benyom 40-50 dkg husit zöldséggel ebédre. Ez sosem volt gond, 6 hós koráig cicizett, utána a szilárdat kérte csak.

Szerintem örülj és élvezzétek ki, hagyd, hogy a babád irányítson ebben.

2012. ápr. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :) Egyébként én is elég jó alvó vagyok, úgyhogy volt honnan örökölje. :) Nap közben csak egy keveset szokott aludni, kb. úgy néz ki, hogy éjjel 10 órát, nappal egyszer 3, egyszer pedig 1 órát. Szóval a napi összes alvása kb. 14 óra. Étkezésekből pedig 5-6 szokott lenni naponta.
2012. ápr. 5. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!