Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás babáknál milyen...

Ekcémás babáknál milyen "szabályokat" kell betartani?

Figyelt kérdés
4 hónapos, és mindig visszajön neki? mosópor? fürdetés?
2012. ápr. 20. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ekcémát sokminden kihozhatja. Igen, lehet a mosópor vagy a fürdető is, de ha használsz, akkor leginkább az öblítő szokott a ludas lenni... Mivel az úgyse nagyon szükséges, ezért nyugodtan el lehet hagyni. Árulnak direkt csecsemők érzékeny bőréhez való mosószert (pl dreft sensitiv), azok között is érdemes körülnézni. Semmi olyasmit nem szabad használni, ami kicsit is száríthatja a bőrét és fürdetés után azokon a részeken, ahol ki szokott jönni az ekcéma mindenképpen be kell kenegetni (sima babakrémmel, vagy babatestápolóval). Az orvos által felírt ekcéma elleni krémet pedig csak nagyon indokolt esetben szabad használni, mert ha sokat használsz vagy túl gyakran, akkor ronthat is a helyzeten, mert elvékonyítja a bőrt. Remélem segítettem.
2012. ápr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! hasznos volt nagyon a válaszod :)
2012. ápr. 20. 10:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a mosószert és az öblítőt lecserélném mosódióra és ecetre. Továbbá megpróbálnám kerülni az allergéneket (korai hozzátáplálás, szoptatás esetén tejtermékek, egyéb allergének ha tápszeres, speciális tápszert iratnék). A bőrét kifejezetten ekcémás bőrre való termékekkel ápolnám (pl. Emolium, sheavaj) és figyelnék rá , hogy mindig hidratált legyen a bőre.
2012. ápr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére nem kelett nagyon figyelnem a dologra, az öblítőt nem bírta mint utólag kiderült, Halicar kenőcsel kenegettem neki én is ekcémás vagyok, nálam is csak néha jön ki és akkor sem durván, lányom ugyan ez, szóval milecseréltük az öblítőt mert azt nem bírta és azóta csak egyszer jelentkezett de ezt örökölte
2012. ápr. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!