Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől magas mindig a 4hetes...

Mitől magas mindig a 4hetes kisfiam testhőmérséklete? Beteg vagy lehet normális jelenség?

Figyelt kérdés
Kisfiam fejét és testét állandóan melegnek érzem szinte születése óta. Már többször mértem neki a lázát és levonva a 0,5fokot 37,3. Nincs semmi baja, jókedélyű, sokat szopizik. Szerintem nincs túlöltöztetve a rövid ujjú body és egy pamut rugi van rajta. Most voltam az 1hónapos kontrolon vele a doki semmit nem mondott.
2012. ápr. 20. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális a testhőmérséklete! Ne kinozd szegényt a lázméréssel! Elég lesz, mikor tényleg szükség van rá! Az újszülöttek és a kisbabák testhője magasabb, mint a felnőtteké, 37,5-ig teljesen normális! Még hőemelkedésnek se számit!!! Nyugodj meg, minden rendben a babáddal!:o)
2012. ápr. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia!

szerintem is normális. az első babánknál ezt nem tapasztaltam, de a másodiknál igen, és a dokinénink is mondta, hogy nincs semmi gond. Van egy ismerősöm, kisfiának mindig 37,5 °C a testhője, pedig már 8 éves. Sokáig hordta orvoshoz, szakorvosokhoz, de sosem találtak semmi betegséget. Végül azt mondták, hogy az agyában a "hőszabályozója" így van beállítva és ami nekünk pl. 36,6 °C normál testhő az nála 37,5 °C.

Az öltöztetéshez hozzászólva: a mi lányainkat sosem tudtam úgy öltöztetni, hogy "plussz egy réteg a miénkhez viszonyítva". Nagyon könnyen megizzadnak, e téren az apukájukra hasonlítanak. Ha még mindenki pl. hosszúujjú pólót visel, nekik már rövidujjú kell.

2012. ápr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De örültem volna, ha a te dokid a mi dokink...

Kb 3 hetesen nyűgösebb volt kicsit a babám, neki is levonva 37,3 volt a hője. Rákérdeztem én is a gyerekorvosnál, aki erre totál beindult, hogy ilyen picinél még a hőemelkedés is veszélyes lehet, mert ha valamilyen kezdődő bakteriális fertőzés van mögötte, nem tud lokalizálni a szervezete, gyenge még az immunrendszere blabla... lényeg, 2 naponta jött, szurkálta a lábát (CRP-t nézett), 3-szor kellett bemennünk a csecsemőambulanciára, szanaszét szurkálták ott is (sose akard látni hogyan vesznek vénás vért könyökből egy ilyen picinél - a miénk a végére szó szerint beájult), minden szirszar vizsgálatot csináltak (uh-k tömkelege), mindezt persze idén télen a minusz 15 fokokban hurcolászva a pár hetes gyereket, órákat várva influenzajárvány közepén tök beteg gyerekkel zsúfolt várókban, és SEMMIT nem találtak. Hetekig ezzel szórakoztak, aztán ennyiben maradtunk. Mi előbb feladtuk a férjemmel és egyszerűen nem mértük tovább a hőjét, ha lázas lett volna úgyis éreztük volna, tök jól evett, hízott, aludt, elegünk lett.

Sajnos mi jól összetalálkoztunk a gyerekorvosunkkal, én is aggódósabb vagyok szerintem az átlaganyukáknál, a gyerekorvosunk meg még rám tesz 5 lapáttal, áááá!!!

Egyébként nekünk is mondták, van olyan baba akinek alapból magasabb picit a hője. Nálunk az lett a konklúzió biztos valami kis vírusféle (amivel úgyse tudtak volna mit csinálni, szóval tényleg felesleges volt ez a sok kör...)

Hát ez a mi sztorink.

2012. ápr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a doki tudja és nem aggódik....

Bocsi az offért, de .... nagyon rossz nézni, amikor vért vesznek, böködik, vizsgálják, de ha kiderül bármi baj, rögtön 'megérte' . Ha meg nem tesznek semmit és hónapok múlva kiderül valami baj, akkor meg a szülő van felháborodva hogy miért nem vették észre korábban. A több ruhától pedig a testhőmérséklet nem lesz magasabb.

(az én kislányom még a kórházban egyetlen egy alkalommal volt melegebb, 37,3 , vettek Tőle vért és fertőzés miatt plusz egy hetet bent maradtunk a kórházban, mert kellett antibiotikum vénásan+infúziósan. )

2012. ápr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló vagyok

a doki néni mindig megkérdezte - ha szóltam, hogy hőemelkedése van - hogy van - e étvágya, milyen a viselkedése, nem jönnek - e a fogai, plussz mindig kért vizeletet. Nálunk (Szlovákiából írok) a csecsemőknél akkor is vesznek vért a talpacskájukból, ha nincs hőemelkedés. Így jöttek rá, hogy alacsony a cukorszintje az elsőszülött lányunknak, vagy így vették észre, hogy sűrű a vére - a viselkedése alapján látták, hogy valami nincs rendben. Az egyik oldat kezecskéjébe volt bekötve, a másik a fejecskéjébe, hát nem volt kellemse látvány. Lehet őt azért figyelték jobban, mert alacsony súllyal született (2500 g) és nagyon besárgult. De a második babánkat is 3szor hozták úgy vissza hozzám egy hét alatt (a szobatársam babáját is), hogy le volt ragasztva a sarka és ővele nem volt semmi gond (nem volt hőemelkedése, nem volt besárgulva, nem volt sűrű a vére, hízott is rendesen). Mielőtt hazaengedtek a kórházból, akkor is vettek tőle vért. Az elbocsájtó levélen ott voltak a folyamatosan mért eredmények (cukorszint, vérkép, húgysav, májfunkció stb.)


A túlzott aggódás sem jó, mint ahogy a nem odafigyelés sem. Nehéz megtalálni a középutat mind a szülő, mind az orvos részéről.

2012. ápr. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!