Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most hogyan tovább tej,...

Krisztina27 kérdése:

Akkor most hogyan tovább tej, vagy tejital?

Figyelt kérdés

Az egy éves státuszon azt mondta dokinéni, hogy tápszer már nem kell a gyereknek, a védőnő meg 2,8 tejet be lehet vezetni, erre a dokinéni nem tejet, hanem milumil tejitalt kell adni neki még legalább fél egy évig.

Jézus gondoltam hát az nem valami olcsó dolog ha havi szinten nézem.

Ti melyikre teszitek a voksotok? Én a tej fele húzok nagyon, ha elfogadja persze.


2012. ápr. 20. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt adsz neki, amit jonak latsz. Teljesen mindegy mar ebben a korban.
2012. ápr. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tej.

Egy évesen már be lehet vezetni, bár a mi védőnőnk is inkább a másfél éves kor felé húzna:)

Én amondó vagyok, hogy ha bírja a tejtermékeket és nincs tejérzékeny a családban, akkor mehet a tej, a tejital szerintem felesleges, bár ha a vitaminokat és nyomelemeket nézem akkor jó, de egy egy éves már változatosan eszik és szerintem ez elég.

Én 11 hósan álltam át a tejitalra, mert elfogyott a tápszer, a tejitalból meg bevásároltam előre.12,5 hósan kapott először tejet, mégpedig 3,5 %-os UHT bolti tejet.

Én azt vallom, hogy minél zsírosabb, annál laktatóbb, ezért választottuk ezt.Választhattuk volna a házi tejet is, de nekünk a párommal az túl "erős" még forralva is.Mondjuk a gyereknek meg csak úgy adnám, de neki jó a 3,5%-os.

Mostmár iszik karamellt, kakakót és fogok neki adni maci kávét is a védőnő javaslatára, hogy változatosabb legyen a reggeli :)

15 hós a lánykám

2012. ápr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Én tejpárti vagyok,tápszert addig kapjon a gyerek csak,ameddig feltétlenül szükséges.
2012. ápr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tej parti vagyok, csak sajnos a kislányom nem bírja, faj tőle a hasa. Igy most tejitalt kap, mondta a doki, hogy majd ősszel visszatérünk a tejre, de nyáron amúgy sem szokta javasolni a tejet. (a nagy melegben történő szállítás, tárolás, kezelés miatt.)
2012. ápr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én tejet adnék neki.Az én fiam(22hónapos) sajnos nem birja,tiszta pötty lesz tőle,más baja nincs,már kb 5x próbáltam neki adni...pedig semmilyen tejtermékre nem allergiás,ha tejbegrizt csinálok tejből neki,arra sem,csak "tisztán"a tejre...igy maradt a tejital(nestlé junior),megofogom megint próbálni neki,hátha már nem lesz kiütéses tőle.
2012. ápr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!