Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a baj velem? Miért nem...

Mi a baj velem? Miért nem tudok "normális" anyuka lenni?

Figyelt kérdés
Az a problémám,hogy van egy 12 hónapos gyerekem aki a mindenem,az életem értelme,a legjobb dolog,DE...úgy érzem nem elégít ki csak ez ami most van a gyerekem,a háztartás,a főzés.Hiányzik a pörgés,a munka,az emberek,hiányzik az,hogy reggel elinduljak itthonról,hogy kicsit magam legyek,és megvallom talán még az apróbb flörtök is hiányoznak amiket nap mint nap kaptam a munkahelyemen.Mindezek mellett pedig lelkiismeret furdalásom van,de nem tudok mégsem mit tenni.
2012. ápr. 20. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nyugi, sztem ez teljesen normális. minden anyának hiányzik egy kicsit a régi élete:(
2012. ápr. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Add be bölcsibe a gyermeket és menj vissza dolgozni.
2012. ápr. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

nincs veled semmi baj. Én is így vagyok. Én mindig mondom anyumnak, hogy nem nevelt belőlem "rendes" háziasszonyt, feleséget, mert állandóan lázadozok én is...

Ez van, de ne legyen lelkifurdid, első körben kérj a férjedtől heti 1x kimenőt. ha az sem elég, és nagyon nem bírod, add be a gyerkőcöt bölcsibe(bár én nem tettem), és menj vissza pár órában dolgozni. Hisz a babódnak is az a jó, ha anyukája boldog, és ettől nem leszel rosszabb anya.

2012. ápr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én most megyek vissza dolgozni (22 hónapos lesz a lányom), és most jöttem rá, hogy de jó volt itthon lenni. :)

Én sem vagyok egy csak a gyereknek élek anyuka. Ő az első mindenben, ő az életem, a mindenem, és közben szeretem, ha lehetek nő is és barát is, munkatárs is, bármi. Nem csak az tesz boldoggá, ha kettesben otthon ülünk a gyerekkel. Nekem is több mindenre van szükségem, és ez az itthon töltött majdnem 2 év alatt többször is előjött bennem. De mindig helyre tettem magam, hogy hová akarok rohanni, mikor ez csak egy rövid időszak az életemből, és még ki tudja meddig dolgozhatok majd.


Közben értékeld a helyzetet, mert ez csak egy átmeneti állapot, ami egyszer véget ér, és babád már soha nem lesz ilyen kicsi, soha nem tölthetsz már vele ennyi időt mint most!

Nagyon gyorsan eltelt az idő míg itthon voltam vele, és most megint jön a nagybetűs élet, amit várok már, és közben összeszorul mégis a szívem, hogy kevesebbet lehetek majd a lányommal (sőt jóformán a bölcsis dadusokkal lesz többet, nem velem). :(


Szóval értem, hogy többre vágysz, de közben hidd el nagyon jó dolgod van most otthon, és gyorsan eljön az idő, hogy visszamehetsz dolgozni.

2012. ápr. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Persze az eszem nekem is tudja,hogy most használjam ki,hogy itthon lehetek.Miden anyuka ismerősöm azt mondja,majd vissza sírom én még,ha cseszeget a főnök,ha túlórázni kell,ha a tököm ki lesz a munkával,de akkor is ezt érzem.Két évesen megy bölcsibe,előtte ne adom!

2012. ápr. 20. 13:51
 6/11 anonim ***** válasza:
Kezet foghatnánk....! Persze nekem kicsit jobb mert saját vállalkozás van, aztán néha ott mind mind kiélem ezeket kicsit! Büszke vagyok hogy anyuka vagyok, de ott vannak vendégek akik ezt nem tudják meg azt sem hogy főnök vagyok! Kinézetre meg pláne nem anyuka vagyok így néha eljátszom azt aki régen voltam, persze a végén megmondom.... nah akkor látni kellene a fejeket!
2012. ápr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Keress valami hobbyt amit akár a gyerekkel együtt tudsz csinálni, akár nélküle, máris színesebb lesz a napod, életed.
2012. ápr. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggódj,szerintem sokan érzünk ilyet,kisfiam jövőhéten lesz 1 éves,mindössze 22 éves vagyok,nekem is lelassult az életem,az elején a hajam téptem,mert unalmas volt a házimunka,nem elégített ki a gyereknevelés,szeptembertől jobb lett,mert mellette végzős vagyok a főiskolán,férjemmel benne vagyunk egy MLM vállalkozásban,és elszoktam menni szórakozni,én is a férjem is ritkábban együtt is.Ezek nélkül tuti rosszabb lenne, a munka nagyon tetszik felnőttekkel lehetek,szoktam találkoznia barátnőimmel,még mindig nem olyan változatos és mozgalmas de már sokkal jobban érzem magam,sőt nyártól végre hazaköltözünk,mert eddig albiba voltunk a suli városában,és onnantól még jobb lesz,ráadásul a kisfiam szeptembertől bölcsis lesz,mert megyek gyakorlatra.ne legyen lelki ismeretfurdalásod,teljesen természetes hogy így érzel,hidd el jobb lesz főleg ahogy majd a gyerek is a társaságod lesz,mikor már beszélgethetsz vele.Járj el otthonról,kapcsolódj ki barátnőzz,kisfiaddal is menjetek el több helyre jön a nyár.Kitartás!
2012. ápr. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,nagyon kedves vagy :)
2012. ápr. 20. 16:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Én pont ugyanígy érzek és a barátok, párom csak rontanak a helyzeten... ha megpróbálok nem a babáról beszélni hanem belefolyni normális témába, persze vicesen de mindig megjegyzik, hogy én foglalkozzam a babával.. a párom pedig állandóan a babaával takarózik ˇvan egy gyönyörű gyerekünk, mit akarunk még" "ott a te ajándékod a kiságyban"... úgy érzem nekem nem jár másféle boldogság, csak az hogy van egy babám és persz minden ezzel járó boldogság...de nem gondoltam hogy 25 évesen minden mást fel kell adnom :(
2012. ápr. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!