Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy hívják az íny részét ami...

Hogy hívják az íny részét ami a metszőfogak között húzódik a felső ajakig?

Figyelt kérdés
Lehet nem ide illik a kérdésem, de a babám hasra/arcra esett és eléggé fölszakadt neki. Járt így más gyermeke is?
2012. ápr. 20. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez a kis függőleges lebernyeg itt középen? Ínyfék.

A kislányomnak totál szétszakadt, aztán mire meggyógyult, pont ugyanott pont ugyanúgy megint beverte magát és újra széthasadt. Ez kb egy éve történt.

Mi röntgeneztettük a fogait az esés miatt, kutya baja nem lett hálistennek, az ínyfék széthasadása meg semmi problémát nem okozott a beszédében, gyönyörű tiszta a kiejtése.

2012. ápr. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

dettó, mint az első válaszadó...:-( Brutál volt, a foga is kimozdult de mostmár minden rendben:-)....1 éves volt mikor történt, jó sokára gyógyult be neki, tiszta lial-ék-zöld volt a gyerek egész szája, álla, ínye bevérezve, mint akit anyu alaposan helybenhagyott :-DDD pedig nem is.

No, szóval ne izgulj, szépen be fog neki forrni, pár nap, és szép lesz, nem fog látszani valszeg.

Jobbulást!

2012. ápr. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én jártam így. 3-4 éves lehettem. Szemből összefutottam egy kislánnyal, aki hullahopp karikával játszott, és nekicsattant a számnak a karika. Átszakadt a lebeny. Én sem tudtam, hogy hívják. :o)

Nekem úgy gyógyult meg, hogy nem annyira szép. Lifeg két darabban azóta is.

A jó hír, hogy abszolút semmiben nem hátráltat(ott) az életben. Se a férjemet se senkit nem zavart, észre sem vették. És nem is látszik amúgy sem. Szóval a lényeg, hogy ne fájjon már neki...

2012. ápr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors és kedves válaszokat. :)
2012. ápr. 20. 22:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kis fiamnak is sikerült egy ilyen mutatvány, neki lógott is ott egy darab iny, ami fehér lett. Az orvos rendben találta a dolgokat. Én First-tel fújkáltam neki. Szépen rendbe jött.
2012. ápr. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!