Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 15 hós kislányomnak a felső...

A 15 hós kislányomnak a felső első metszőfogak között nagy hézag van, ínylenövés miatt, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A héten voltunk gyerekorvosnál és rákérdeztem, hogy nem probléma-e, hogy az első két metszőfog között kb 3-4mm hézag van. Ő megnézte és azt mondta, hogy az ínye középen le van nőve. Nem tudom hogy írjam, de tényleg van neki egy kis rész, olyan mint ami a nyelvünk alatt van. És azt mondta a doki, hogy ezt fel kell vágni 5 éves koráig. Fogorvos csinálja érzéstelenítő sprayt ad és csak egy pillanat és felvágja. Mert ha nem vágatjuk fel, akkor a csontfogak és a tejfogak sem lesznek szépen elhelyezkedve, és a fogszabályzó sem fog segíteni mert ez az íny távol fogja tartani a fogakat. Volt valaki babájának ilyen? Tapasztalatok? a válaszokat előre is köszi
2011. márc. 10. 14:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én 17 hónapos kisfiamnak is van a két első foga között "10 perc szünet", de nekem mindenki azt mondta, hogy ha kibújik az összes foga, akkor szépen össze fognak még rendeződni. Még csak 12 foga van, tehát nincsenek kint még a szemfogai és a hátsó örlői.
2011. márc. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Uncsitesómnak pici korában olyan volt a fogsora, hogy a fogai közé rizsszemeket tehettünk volna. :)

A maradandó fogaival semmi gond, szép fogsora van.

2011. márc. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!