Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mas babaja is ilyen felos?

Mas babaja is ilyen felos?

Figyelt kérdés

Kisfiam jokedvu, kacagos,dumalos, kiegyensulyozott baba, viszont, ha idegen kozelit fele, vagy akar rokon, akit regebben latott, iszonyatos zokogasba kezd, alig tudom megvigasztalni. utana persze feloldodik, de mindig ez a tortura....nem mindenkivel ilyen, de mondhatom, hogy az esetek tobbsegeben ez tortenik. ilyen felenk marad, vagy valtozik majd? szegeny nagyik, meg papak mindig neznek ram kerdon, hogy mi a gond....

6 es fel hos kisfiu anyukaja


2009. jún. 21. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Mintha csak én írtam volna ezt a kérdést! :D Nálunk is ugyan ez a tortura megy. Remélem kinövi mert így nem nagyon tudunk mamázni!

7 hós kisfiú anyukája.

2009. jún. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

semmi gond nincsen szerintem, egyszerűen nála előbb kialakult a szeparációs félelem. minden kisgyereknek van ilyen időszaka. ez azt jelenti, hogy már most megkülönbözteti, hogy kivel "haverkodik" rangsort állít, ahol ti vagytok az elsők. lesz, aki nem szimpi neki, amellett nem is fog feloldódni. ne is erőltesd neki, ilyenkor próbáld finoman az illető tudtára adni, hogy ne haragudjon, de ebben az időszakban van a gyerek. javulni fog majd hamarosan, a rokonokat, papát mamát nem fogja ilyen ellenségesen fogadni. aztán később, 2-3 éves korban megint van egy ilyen időszak, mikor teljesen váratlanul addig kedvelt emberek elől elbújnak. persze ez sem minden gyereknél alakul de, de a többségnél igen.

az én fiam már 10 hós lesz, és még most is vigyorog mindenkire megkülönböztetés nélkül. lehet hogy nála ki is fog maradni ez az ijedős korszak.

2009. jún. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen, olyan rossz, foleg, hogy egyebkent tudom, hogy egyaltalan nem ilyen, sot....eloszor azt hittem, hogy az a baj, hogy kiszakad a sajat kornyezetebol, meg meg idegenek is letamadjak, de ha hozzank jonnek, akkor is ugyanaz a szitu. hat en is remelem, hogy kinovi.
2009. jún. 21. 09:04
 4/8 anonim ***** válasza:
próbáld minél többet emberek közé vinni ebben az időszakban. vidd el magaddal bevásárolni pl. olyan helyre, ahol lát csomó embert, de nem közvetlenül. ahol nem akarják megfogni, nem is nagoyn szólnak hozzá, max kicsit rávigyorognak. talán ott nem sír. lehet, hogy az zavarja, hogy a vendégek egyből meg akarják érinteni, játszani vele, stb. lehet, hogy túl gyors neki a dolog:-)
2009. jún. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok, a lányom egész pici korától csinálja ugyanezt, és most 2,5 éves, csak egy kicsit változott. Engem már nem is idegesít, a rokonok is tudják elfogadják, nem erőltetik a dolgot, és egy idő után általában feloldódik, és oda megy hozzájuk. De azért még mindig van, akire ha csak ránéz már ordít, egyszerűen nem szimpi neki az illető.

A fiam már ovis, és ott az ovónők azt mondták, hogy az ilyen gyerekek ha hamarabb nem, de az óvodába beszokás (ami szintén egy tortúra lesz) után már biztos elhagyják.

2009. jún. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5 hónaposan kezdte, nagyon durva volt. Most kilenc hónapos, nincs ilyen problémája. Lassan múlt el. Ami nálunk kicsit könnyített, mond meg mindenkinek, hogy hagyja a gyereket kezdeményezni. Csináljanak úgy a rokonok mintha ott sem lenne, egy idő után a babád fog nyitni.
2009. jún. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat, hagyjuk akkor ot kezdemenyezni, hatha akkor javul a helyzet.
2009. jún. 21. 11:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 6 hónapos korától ílyen (most 14 hónapos) egy kis szünet sem volt közben. Már úgy ahogy az apjával elmarad, ha nem lát, de senki más nem jöhet szóba. Ha már idegeneket lát kapaszkodik és sír.

2009. jún. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!