Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Prevenar oltástól milyen...

Prevenar oltástól milyen mellékhatások jöttek ki a babáitokon?

Figyelt kérdés
Az én kislányomnak oltás után 3 nappal pöttyös lett a homloka majd átterjedt az egész arcára. Az ügyeletet kellett kihívni aki azt mondta, hogy oltási reakció és ne adassam be a következőt.
2009. jún. 21. 09:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

én erről a gyerekorvost kérdezném inkább! amúgy nekünk ilyenpöttyösödés nem volt, de 3 napig nyűgös volt, belázasodott első este, és majdnem egy hétig gyulladt volt az oltásának a helye elég csúnyán. bedagadt és bekeményedett neki, pedig már az oltás után szinte egyből vizesruháztam neki, ennek ellenére is.

Szerntem beszéld meg az orvosotokkal, hogy biztosan minden oltásnál ki fog e jönni ez a mellékhatás, mert szerintem ez sem törvényszerű, hogy akkor a következőnél is előjön a pötty rajta.

2009. jún. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Nekünk semmi,még láz sem volt.
2009. jún. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Első válaszoló:Ha látnád a kis pofiját.... nem hiszem,hogy ezt még 1x megkockáztatom. Mert mi van ha mégis ettől jött ki és újra kiváltja ezt a reakciót.
2009. jún. 21. 09:15
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nekünk se volt semmi.De ezt agyhártya gyulladás ellen kapják a picik,a pöttyök "ha ettől"van akkor az pár nap alatt elmúlik,de az agyhártya gyulladás nem biztos...
2009. jún. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekünk se volt semmi baja a fiamnak az oltástól.Se láz,se nyugtalanság se semmi.De szerintem is kérdezd meg az orvosát,mert minket is felkészített a védőnéni meg az orvos is,hogy lehet,hogy lesz valami,bár általában nem szokott gondot okozni.

2009. jún. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A pöttyökből mára már egybefüggő lángoló terület lett. terjed az egész testére. Viszkett, érdes a bőre.Tele van gyógyszerrel,hogy ne ödémásodjon,ami akár életveszélyes tünet is lenne. Így már talán érthetőbb,hogy elbizonytalanodtam a 2. részoltás beadásával. Ráadásul az ügyeletes orvos azt mondta ez akár felerősödhet legközelebb.
2009. jún. 21. 14:51
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk az első oltás másnapján azt vettem észre, hogy a kisfiam kutacsa egy kicsit kidudorodik (ez az agyhártyagyulladás egyik tünete csecsemőknél). Rohantunk az orvoshoz, aki felhívta a Szent László kórházat és ott azt mondták, hogy ez is egy lehetséges tünet. A második után szerencsére nem volt semmi. Szerintem egy telefont megér a dolog, vagy ha Pesten laktok, talán be kellene menni.

Klinikai Védőoltási Szaktanácsadás

térkép »»


Szent László Kórház - 1097 Budapest, Gyáli út 5-7. - 1. épület - C oldal


Telefon: 06-1/ 455-82-56

bővebben »»


Vezető főorvos: Dr. Kulcsár Andrea

2009. júl. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ez a doktornő bemutatkozó oldala: [link]
2009. júl. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez ijesztő! Én biztos nem adatnám be a másodikat. Nekünk is egyébként ettől az oltástól volt a legrosszabbul a baba, egész éjjel ordított utána, meg bedagadt a helye. De amit te írsz a rémisztő!
2009. júl. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A fiam minháromszor párban kapta másik oltással. Most a 18hóssal és minegyik alkalommal belázasodott. Nem ment épp csak 38 fölé de nagyon nyügös volt tőle.
2010. máj. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!