Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok vannak háziállatok?...

Nálatok vannak háziállatok? Hogy viszonyul hozzá a babátok?

Figyelt kérdés

Nekünk van egy kutyán, meg tengerimalac, és imádja őket, főleg a kutyát, mindig odamegy hozzá és elakarja venni a labdáját, a kutya meg hagyja neki, de ha én megyek oda a labdájáért, akkor nem adja oda, csak a gyereknek :)


1 éves a fiam :)


Kérlek osszátok meg velem a ti tapasztalataitokat :)



2012. ápr. 21. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Benti macskánk van akit rendszeresen féregtelenítünk,oltatunk!Rövid szőrű nem igazán találni a lakásba cicaszőrt!Ő már akkor régóta volt nekünk mikor megérkezett a kisfiúnk tehát egy kicsit féltékeny a gyerkőcre dehát a macskák amúgy is távolságtartóbbak mint mondjuk a kutyák!

A fiam pár elejétől kezdve imádja mihelyst tudott forogni rögtön kereste a szemével,mihelyst tudott kúszni,mászni onnantól meg vége lett a macskának.Sokszor húzza-nyúzza de érdekes a macska SOHA nem bántotta még,soha nem harapott,karmolt vissza!valahogy az elejétől tudja,hogy nagyon kell vigyázni a gyerkőcre!

Vannak olyanok azért mikor keregtőznek a lakásba vagyis a fiam visítva rohan utánna a macska meg menekül de egy idő után látom a cicán,hogy végül is tetszik ez neki,hogy foglakozva van vele is.

Egy héten 1-2 x mikor jó idő van pórázon kivisszük az udvarra és akkor szaladgálhatnak a fiammal.

A kajájába idebent 1-2x akart belenyúlni megvizsgálni de mindíg elmagyaráztam neki ,hogy nem a tied,nem szabad és nem is érdekelte tovább!Viszont mikor a cica eszik akkor odaguggol elé és nézi hogy eszik.

Az alomja a fürdőszobába van ami lengőajtós kis házikó egyszer megmutattam a fiamnak i az és hogy nem szabad belenyúlni,SOHA a közelébe se ment!



Egyszóval a fiam oda van a cicáért fordítva már nem nagyon mondható el de nem bántja legalább.

2012. ápr. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam oda van a kutyákért is a kacsákért a nyulakért,és a tengerimalacokért is,1 éves.A kutya a mindene.
2012. ápr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk van kutya, macska, meg a tesómék tenderi malaca szokott albérletben lenni, ha elutaznak, anyóséknál van kecske, nyúl, tyúk, kacsa, disznó.

A macskákat szereti a legjobban, azt már tudja, hogy hogy adunk nekik enni.

A kutyák vannak a második helyen, velük együtt ismételjük a megtanult dolgokat (ül, fekszik ...). Most a jutalom falat odaadását tanulgatjuk.

Ezt követi kukori, majd malacka. Malackának imád sárgarépát és egyéb zöldségeket adni.

2012. ápr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3. vagyok, 2 éves a legény
2012. ápr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk az udvarok van 2 kutyulink és van egy nyuszink akink lassan 2 éve lakik velünk, most Huncu miatt a konyhába költöztettük, még a kisfiunk csak 6 hónapos lesz holnap úgyhogy nincs nagy ismerkedés egyenlőre, de később biztos nyúzni fogja:) mondjuk lehet is mert 5,5kg-os házinyuszi:)
2012. ápr. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Van egy 8,5 éves vadászgörényünk,kisfiam 16 hónapos,imád vele versenyezni,hogy ki ér előbb anyához.

Ha a göri be megy az alomba elvégezni a dolgát,akkor a kisfiam mindig oda megy a ketrechez és mutogatva hangosan mondja,hogy kaakaa!

2012. ápr. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Van ket kutyánk, és egy macskánk, kint az udvaron. A lanyom nagyon szereti őket, talán nem véletlen, hogy az első szavai között volt a vau-vau, meg a cicc-cicc. :) Simogatja, gyomoszoli őket állandóan.

Az egyik szomszéd tart lovakat és csirkéket, azok is nagy kedvencek. A lovakat siman megsimogatja, paskolgatja. Meg a csirkéket is szeretne, csak ugye azok nem hagyjak. :)

2012. ápr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekünk sok cicánk van, talált, mentett kis gézengúzok. Eleinte persze - mivel ki-be járnak a macskaajtón - a babaszoba tiltott zóna volt nekik, konkrétan attól fogva, hogy berendeztük a kisfiam szobáját. Elég hamar beletörődtek. Kb 6 hónapos lehetett a kisfiam amikor a legszelídebbet beengedtük a szobájába, el volt ájulva. Szabályosan énekelgetett neki és nevetgélt mikor hozzáért. A cica is teljesen odavan érte, párszor besurrant és már az ágyból kellett kiszednem. Persze utána ágyellenőrzés, lepedőcsere, de a pici tényleg nagyon odavolt érte. Azóta is ő - Wilsonka - a kedvence, de a többiekkel is igyekszik barátkozni. Most 13 hónaposa, fel-alá mászkál a lakásban, folyton megbolygatja őket:)Kellemesen csalódtam az egyik "önfejűbb" cicánkban, aki nagyon hagyja magát, még ha a bajuszát huzigálja is a kisfiam. Persze van pár félősebb cica is, aki ha meghallja a pici közeledtét szabályosan nekiesik a falnak, olyan gyorsan kirohan a házból. Nagyon mókásak így együtt, mi mindenképp arra akarjuk nevelni, hogy szeresse és becsülje, tisztelje az állatokat. Azt hiszem jól haladunk. Leírok egy kissé szomorú történetet is. Még nem volt 1 hónapos a kisfiam, amikor egy séta alkalmával találtam három, pár napos cicát, élve kidobva egy kukába. Nagyon nagy trauma volt nekem, meg persze a kiscicáknak is, de az állatorvosok biztattak, hogy van esélyük a piciknek, csak etetni kell őket rendszeresen. Szóval vettünk macska anyatejpótló tápszert - igen, van ilyen - és fecskendőből 3 óránként etettük őket. Egy hasmelegítő párnát melegítettem fel nekik, azt tettem be hozzájuk minden etetés után, hogy ne fázzanak. Aztán beraktunk egy infralámpát nekik. Kb másfél hét múlva az egyikük elpusztult, az orvos szerint keringési probléma miatt. Rá egy hétre kinyílt a másik kettő cica szeme, de másnapra ők is meghaltak. Nagyon el voltam keseredve, annyit küzdöttünk értük, de az anyjuk nélkül nem sok esélyük volt. Szóval mikor megtaláltam őket, arra gondoltam, hogy majd a kisfiammal együtt fognak nőni és biztos erős kapocs lesz köztük, de sajnos nem így lett. Ne haragudj, kicsit hosszú lett, meg lehet, h nem is annyira a kérdéshez tartozó, de végre kiírtam magamból. Most is sokat gondolok rájuk és abban reménykedem, hogy a kisfiam is mindent megtesz majd, ha nagyobb lesz, hogy segítsen az állatokon. Legyen az bármilyen kis jószág! :) Szóval nagyon jóra neveled, ha az állatok szeretetét hamar megismeri !
2012. ápr. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kutyák, macskák, lovak, tehén, boci, tyúkok, kacsák, nyulak.

Májusban lesz 2 éves a gyerek. Minden állattal pontosan tudja, mi a napi teendő, segít trágyázni, etetni, tojást összeszedni (nyilván, ezt látja újszülött kora óta nap mint nap), utánozza a hangjukat. A kutyát nyúzza a legtöbbet, meg a macskákat, ha meg tudja kaparintani. A lovakat és a tehenet imádja vakaróval pucolni, igaz, csak a lábukat és a hasukat éri el. :) A tyúkok kajáját rendszeresen kiborítja, aztán leül a földre a kaja közepébe és élvezi ahogy a közvetlen közelében kapirgálnak-csipegetnek, őket is meg szokta simogatni-fogdosni. A kacsaúsztatóba is bele szokott ülni tavaly nyáron...

Összességében szereti őket, neki ez a természetes.

2012. ápr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy agyonkényeztetett fehér makcskuszom,aztán terhes lettem,cica költözött anyuékhoz.

Ahányszor mejünk látogatóba,annyira örülek egymásnak.A cica csak neki engedi meg,hogy gyömöszölje,húzza,nyüstölje.Imádják egymást.Csak a kislánynak engedi meg,hogy a farkát is simogassa és megfogja,másról már a húst is lekapná ha a farkához nyúlna :)))

A kicsi reggel már félálmába is a macskát hívja :D "TITUKAAA" (tisztességes neve CICUKA a macskának)

Ennek ellenére még nem akarjuk visszaköltöztetni a cicát,csak majd ha betöltötte a 3 évet a kislányom.

2012. ápr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!