Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a baba és a...

Mi a véleményetek a baba és a háziállatok, rágcsálók kapcsolatáról?

Figyelt kérdés
Mindig voltak kisállataink (kutya, tengerimalacok, hörik), de mielőtt jött a baba, megváltunk tőlük. Most viszont úgy néz ki, hogy kapunk egy is hörcsögöt. Lehet valami baja a babának tőle? Persze külön helyiségben tőle, tisztán, megfelelő higiénikus odafigyelés mellett. 8 hónapos
2010. jan. 28. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Szia! A babám 9 és fél hónapos. Végig volt hörcsögünk és kutyánk. Semmi baja a gyereknek. Nem a gyerek szobába vannak. Tisztán vannak tartva. A kutyust is megsimogatta már párszor úttanná kézmosás.

Ha kell én is tudok neked hörit adni még ketrecet is! :)

2010. jan. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szia.sokan tartanak baba mellett állatokat,a megfelelő higiénia és egyéb dolgok betartásával nem hiszem,hogy bármi probléma lehet,A kérdés csak az hogy nem fertőző e az állat.pl egy kis papagáj tollára allergiás lehet az ember,hát még egy baba.Azt nem mondom,hogy kérdezz meg egy állatkereskedőt,mert úgy is azt mondja amit hallani szeretnél.inkább a védőnőt.de szerintem semmi akadálya nem lehet.
2010. jan. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk kis szobacirkáló kutyáink voltak. (yorkik) 3 volt, egyet anyukámék vittek el, kettőt meg elajándékoztam. Semmiképp nem akartam, hogy mire jön a baba itt legyenek. Szerettem őket meg minden, csak az az egy baj volt velük, hogy nem voltak teljesen szobatiszták. Besikerült nekik ez-az. Az egyiket már nem is igen lehetett volna megtanítani a szobatisztaságra, mert 7 éves volt, a másik kettő fiatal volt, egyik 11 hónapos a másik 9, azokat még csak csak. Én meg valahogy nem akartam kutyaszart szedni úgy hogy közbe van egy kisbabám. Hiába van kézfertőtlenítő meg minden, de nekem ez most nem fér bele. Talán ha nagyobb lesz a gyerek veszünk még Yorkit mert tényleg szeretjük ezt a fajtát, meg jó is mert nem hullik a szőrük, meg kicsik, lehet vinni minden hová buszon is, kocsival is. De most semmiképp. Odakint van két kutya, azok nagy testűek, jól bírják a hideget is, van nekik házuk, el vannak. De azokat a 2-3 kg-s Yorkikat nem tudtam volna kitenni a fagyba.

Hörcsögünk is volt régen, azokat én nagyon szerettem, a párom utálta őket mert éjjel kapartak és állítólag behallotta a szobába. Érdekes én egyszer sem hallottam őket... 3 éve pusztult el az fiú a lány meg kb 1 éve. Később talán még veszek hörit, de a párom nem fog neki örülni :D

2010. jan. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem is a szívem szakadt meg amikor el kellett ajándékoznom imádott malackáimat, de úgy voltam vele, kisbaba mellett nem fog beleférni még a malacozás is. És igazam lett. Az első 2 hónapban még magamra sem volt időm nem hogy szegény malackákra.... de egy kis höri más és már nagyobb a baba is... :)
2010. jan. 28. 09:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk deguink vannak,apa gondozza,babus csak nézegeti őket,az üvegen kívülről:)

2010. jan. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A világ minden kincséért nem váltam volna meg a tengerimalackáimtól! Ki tudja hova kerülnek, mit csinálnak velük.


Külön szoba, tisztán vannak tartva, a baba néha nézegeti őket (szigorúan apa karjaiból). Kézmosás stb alapfeltétel. Nem lesz semmi baja.

2010. jan. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!