Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogy viszonyul ahhoz, ha...

Ki hogy viszonyul ahhoz, ha fogdossák a babáját, hogy "jaj, de édi? "

Figyelt kérdés
Nem elég ezt szóban közölni, ami egyébként nagyon jól esik és kedvesen meg is köszönöm, muszáj fogdosni is más embert? Nekem soha nem jutna eszembe egy idegenhez nyúlkálni, legyen az 7 hónapos, vagy 70 éves.
2009. júl. 10. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hat nem tartozik a kedvenceim koze,de hat nem orditom le azert a fejet.Ugy szoktam ha mar kezdi tulzasba vinni a fogdosast hogy tolom tovabb a kocsit,hogy mi mostmar sietunk:) De ha megsimizik a kezet az meg annyira nem zavar
2009. júl. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem,de a lakótelepen sok az idős,és állandóan simogatnák a gyereket.

Amikor kicsit arrébb tolom a kocsit,gyorsan letörlöm a kezét törlőkendővel.

Azért megbántani sem szeretnék senkit,mert ezt szépen sértődésmentes csomagolásban úgysem tudom elmagyarázni!

2009. júl. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi még csak 3 hónaposak vagyunk.Általában ki tudom szűrni a testbeszédből,hogy ki milyen szándékkal startol a kocsihoz.Könnyebb ebben a helyzetben mivel a kicsi helyhez kötött.Ha gyerekről van szó,akkor csak a lábát simogathatja meg és elmondom,hogy miért.Nagyon kis okosak!!!Felnőtteknél mindig úgy helyezkedek,hogy ne tudjanak a kocsiba mászni :))
2009. júl. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szoktam más babáját fogdosni, mert nyilván anya lévén tudom ez milyen ellenérzéseket válthat ki más anyukákból. De aki ebbe nincs benne nem érti, csak "jajj, de édi". Egyébként nyugodtan szólj érte, ha téged zavar, te vagy az anyuka és te döntöd el a nevelést/ellátását még ha ez másnak nem is tetszik. Szerintem ezen nem szabad senkinek megsértődni, de ha mégis...hát istenem...így járt.
2009. júl. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amíg nagyon pici volt (3-4 hónapos sem), én igenis szóltam, ha vadidegenek (itt főként felnőttekről, idős nénikről van szó) az utcán, bevásárlóközpontban, vagy kapaszkodjatok meg, kórházban rástartoltak, s összetapizták a babámat. A kulturáltabbja ilyenkor elnézést kért, s azóta ha találkozunk, nem tapizza a nagyfiamat (6,5 hós). A többiek meg valahogy mostanság elkerülnek bennünket. Nem mintha hiányoznának.

Ha kisgyerek kukucskál be a babakocsiba, megvárom az anyuka reakcióját, de szerencsére még sosem fordult elő, hogy nekem kellett rászólni a gyerekre. Egyébként pedig vagyok annyira antiszociális, hogy simán továbbtolom a babakocsit, ha valaki nem szimpatikus, persze elnézést kérve, hogy sietünk. Csak akkor ciki, ha a következő utcában is összefutunk. :-)

2009. júl. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem el szokott durrani az agyam ettől! Minek taperolni a babát? Én sem teszem azt más gyerekével mivel nekem is rosszul esik. De nem mindenki ilyen. Elég nehéz sértődés nélkül ezt elmagyarázni miért ne fogdossák, puszilgassák akár az egy hetes csecsemőt is. Pl. anyós. Pedig ő is anya de nem jut el a tudatáig hogy ne csókolgassa rúzsos szájával a kezét a picinek mert a szájába veszi. Vagy ne puszilgassa az arcát, szája szegletét és ne beszéljen 3cm-ről bele a szájába. Fú hányni tudnék az ilyentől.
2009. júl. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hű azt én is utálom, de még mennyire, akkor kaptam idegfrászt, amikor a szomszéd bácsi a körömgombás kezével megsímogatta a kisfiam kezét, nah ekkor gyorsan kézfertőtlenítettem egy Bradoman kézfertőtlenítő törlővel, biztos ami biztos.aranyos bácsi de télleg durva, hogy ilyen körömmel(kézzel) meg

simogatta a babámat.Azóta mindig gyorsan elviharzunk mikor találkozunk vele.Nem rosszindulatból, de fő a biztonság.

2009. júl. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én attól vagyok ki , hogy az öreglányok rögtön megfogdosnák a kezét, meg megpuszilgatnák. na én ezt soha nem hagyom, idegenek megfogdossák és puszilgassák? jáááj ki tudja milyen bacijaik vannak...még a testvéreim sem fogdoshatják a kezét. a lábát meg lehet simizni, semmi mást. fú, még a hideg is kirázott.
2009. júl. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!