Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adhatok húsos bébiéte...

Mikortól adhatok húsos bébiételt 6-hónaposomnak?

Figyelt kérdés
Doki azt mondta csak akkor ha megeszik már egy üveg "főzeléket" de tök nem eszi a zöldséges bébiételeket, csak a gyümölcsösöket, de még abból is csak háromnegyed üveg a maximum. Vettem 5hónaposnak való húsos bébiételt. Adhatom neki?Vagy tartsam be amit a doki mondott?
2012. ápr. 22. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Általában a húsokat zöldségek mellé szokták adni.


Én spec. úgy vezettem be neki a csirkehúst, hogy krumplival kapta. Mivel azt megette már 4 hónapos korától fogva.

A zöldségek nálunk se voltak a "menők", de én úgy csináltam, hogy egy keveset megpróbáltam neki adni, majd gyümölcsöt.

Aztán pár nap után úgy kapta, hogy egy zöldség, egy gyümölcs.

Most 9 hónapos és szinte megeszik mindent.


Ja és a sütőtököt pl. úgy vezettem be, hogy almát kevertem hozzá.


Van olyan ismerősöm, akinek a spenótot és minden zöld színű zöldséget úgy eszik meg a lánya, ha van benne banán és körte.


Ízlések és pofonok.

2012. ápr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

Annyira jó ez az előrehozott hozzátáplálás... Ezen nem nyerni lehet, hanem veszíteni. A babák emésztőrendszere alkalmatlan arra, hogy túl korán egyen ilyeneket.

Értem én, hogy van 5 hónaposnak való húsos bébiétel... de most őszintén, szerintetek amire azt mondják, hogy szuper, az mind az? A kinder tejszelet (csoki, csoki, csoki!!!) szerintetek egészséges, csak mert azt mondják? Nem! És még hány ilyen példa van!!!

2012. ápr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Te mit adnál a gyermekednek ha nem inná meg sem az anyatejet, sem a tápszert? Remélem van valami jó ötlet a zöldségen, a gyümölcsön és a húson kívül.
2012. ápr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Kedves második!


Értem én, hogy nem rosszindulatból írtad a hozzászólásod, de akkor most elárulok neked valamit, jól figyelj:


A lányom 6 hetesen "közölte", hogy nem óhajt tovább szopni. Küzdöttem vele 2 hétig, hogy mégis meggondolja magát. Üvöltéstől a szoptatási tanácsadóig mindent bevetettem. Közel 5 nap alatt kidobtam az ablakon 50ezer forintot. Majd közölte 2 hét próbálkozás után az akkori gyerekorvosunk és a tanácsadó, hogy felejtsem el a szoptatást. 3 hónapos koráig fejtem a tejet.

Minden egyes napomat azzal töltöttem, amikor a lányom aludt, hogy csak fejtem és fejtem!

A végén már több volt a tápszer, mint az anyatej, amit a lányom megevett. Akkor hagytam abba a tej fejést, amikor 10ml-t csavartam ki magamból 3 óra alatt.

A lányomat 8 hetes kora óta hőmérőznünk kellett, mert székrekedéses lett. 7 féle tápszert próbáltunk ki, de a hozzátáplálásig egyik sem vált be igazán.

Le se tudom írni neked, hogy mennyit aggódtunk és féltünk. Több százezreket költöttünk minden sz@rra.


Végül 3 hónaposan kikötöttünk a kórházba, mert a lányom fogyni kezdett.

Megetettem és már jött is ki belőle minden. Teljesen mindegy, hogy hogyan büfiztettem.

Végül a kórházban a csecsemőosztály főorvosa adott egy almát nekem, hogy adjam oda a lányomnak.

3 nap után lereszeltem neki, amikor már létező összes okosnak kikértem róla a véleményét.

A lányom 3 pelenkát sz@rt össze és aludt 5 órát egybefüggően, amit előtte nem tudott megtenni még 10 percen át sem, mert állandóan kihányta az ételt. És az volt a legrosszabb, hogy nem sugárban. Ha így tett volna, akkor hamarabb foglalkoztak volna velünk.

A fogyásáig mindenki azt mondta, hogy rossz a tápszer.. ennyit erről.


Szóval, a lányom 3,5 hónaposan már hozzá lett táplálva.

Nincs semmi gondja 9,5 hónapos kora ellenére.

"Beszél" a maga módján, állni is tud és a napokban kezdett el járni a bútorok mellett.


Nem kell attól még valamit rossznak mondani azért, mert a te véleményed szerint BŰN, ha valaki normális ételt eszik 1 éves kora előtt.

2012. ápr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 sumergo ***** válasza:
65%
Bocsánat! Off: A Kinder tejszeleten hol van csoki? Az barna piskóta, közte meg tejkrém van! Vagy rosszul emlékszem? Amúgy ez nagyon fini, én is szeretem!
2012. ápr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
En mar adok csirket a 6 honaposomnak, de max.heti ketszer.
2012. ápr. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

A doki szerintem arra gondolt, hogy akkor kell már husit tenni a főzelékbe, ha kiváltottál egy étkezést, mert kell bele valami fehérjeforrás is a tej helyett. Amúgy a hústól baja nem lesz. de túlzásba ne vidd (bár ha boltit kap mindegy mert abban asszem 8%van csak, annyi pont elég)


Amúgy meg aki jön azzal a dumával, hogy nincsenek meg az enzimek, amivel megemészti a normális kaját, csak olyan enzimei vannak amivel a tejet tudja megemészteni; az magyarázza már el nekem hogy ez hogyan működik, pontosan melyik enzim hiányzik?? Mert tudtommal minden élelmiszer alapjában fehérjékből, szénhidrátokból és zsírokból áll. EZEK BENNE VANNAK A TEJBEN IS, tehát ha azt le tudja bontani a szervezet, akkor a rendes kaja összetevőit is. Gond csak az emészthetetlen dolgokkal (túl sok rost, héj, gomba) lehet, mert haspuffadást és hasfájást okozhat, ezért passzírozzuk le a cukorborsót és ezért hámozzuk meg az almát, hogy az emészthetetlen héj ne kerüljön bele. De hozzá teszem, ezeket a felnőtt sem emészti meg (pl. kukorica a székletben)

2012. ápr. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Először azért tartja szükségesnek az orvosod, hogy a pocakja megbarátkozzon a zöldségekkel. Nem kell MINDDEL! elég egyébként ha almát eszik mondjuk már és akkor az almához adsz csirkét. Nálunk is üvegeset eszik mióta hozzátáplálom, mert annyi minden van a hagyományos bolti élelmiszerekben mire a polcra kerül, hogy oké, hogy egy felnőttnek a szervezete kibírja, de én nem szeretném ezeket adni amíg ilyen kicsi. A polcon levő zöldségért nem vállal felelősséget a forgalmazó, hogy azt a kisbaba megeheti, viszont a bébiételtől tudom, hogy nem lehet baja, mert bevizsgált igazán. Bár a kecskeméti és a hipp az, amit veszek még néhány humana terméket pl a joghurtját... Ezekről tudom, hogy szigorú ellenőrzés alatt mennek át.

A húsok fontosak nagyon, de nehezebben emészthetőek mint a főzelékek. Viszont a babáknál a főzelék alatt a gyümölcös pépet is értik! tehát nem kell kimondottan répát ennie ha nem szereti:D A sinlac hozzátáplálási kis pici tájékoztatójára rá is írják, hogy a gyömölcsös trutyi is főzelék és a zöldséges is amibe nincs habarás...csak ez a megnevezése. Az hogy egy üvegnyit megeszik vagy sem az pedig annyit számít, hoyg egy étkezést kivált-e vagy sem. Ha ő a háromnegyed üvegtől jól lakik és tele a gyomra tőle akkor nyilván az is elég, ez az ő pocakjától függ. Ha nem szenved a pocakfájástól mióta a hozzátáplálást elkezdtétek és már 1x esztek mást is (ez után nincs cici vagy tápszer) akkor azt jelenti, hogy egy étkezésnél már a pépes ételt emészti a pocakja és csak kizárólag azt dolgozza fel. Mivel nehezebb áttérni és akár felnőttkorára gyomorproblémái is lehetnek nagyon komoly következményekkel ezért szükséges a fokozatosság. Ha már az egyik oké, akkor jöhet a többi. Mi 5 hónaposan már lazán zabáltuk a husisat. Mivel én súlyos vérszegény vagyok ami olyan betegség hogy örökíthető..:S ezért nálunk ennek nagyon nagy szepere is volt. A megfelelő vastartalomhoz legoptimálisabb módon csak így jut hozzá mivel ki az aki megeszi a spenótot...:D Azóta is imádja, és már szinte mindent megeszik ami korának megfelelő jelzést kap az üvegen:D Pont tegnap nevettem azon, hogy a boltban megvettem egy fél havi adag ételt (mi 3x eszünk-7 hós) és az ölemből a poltra támasztotta a lábát és az üvegek láttán bele akart mászni a kasszánál a kosárba:D 1 éves koráig bevezeti rendesen a darabos ételt is mind a 2 fajta bébiétel és külön kiszerelésben kapható..aztán 2 éves koráig kész ételek is léteznek, de mellé már valami natúr dolgot szándékomban áll elkészíteni. Sajnos nekem időm nincs a főzésre. Vettem is neki egy bébiételkészítőt ami tudmixol és párol egyben, de néhány alkalmat használtam amíg az elején az almával kísérleteztem. Majd a szószokhoz jól jön, mert van néhány recept amit 1 éves kora után pl tésztára lehet tenni... Én egyébként nem vagyok beteges a vérszegénységet leszámítva( én is édesanyámtól örököltem) és engem már 2 hetesen barackkal tömtek mert akkor az volt a szorulásra a gyógyszer. Huszon éves vagyok tehát nem újkeletű a korai hozzátáplálás. SŐT! most a tanácsadó könyvek úgy kezdik a bevezetésben, hogy most az az ,,új" hogy mindent később adnak mint eddig. Leghamarabb 3 hónaposan kóstoltatnak, 4 hónaposan pép, 5 hóstól étkezés kiváltása...ezek elvileg a leghamarabbi időpontok nem pedig néhány hetesen. Az előtt a nagymamám pedig éppen az 1 éves korig kizárólag szoptatásra törekedett és literszámta tömte magába a TEJET mert úgy tartották attól lesz a több. Még én a helyedben nem adnám már ma oda a húsos főzeléket. Először egy olyat kapna 2 napig lehetőleg azonos időben (hogy utána ugyan annyi ideje legyen kipihennie mint a következőnek) mint amibe a husi van beletéve (alma, barack, répa, stb...kettőt csak akkor keverj össze ha már legalább az egyiket ismeri mert együtt nem biztos hogy ízleni fog neki 2 új íz). Ha 2 nap a széklete nem lesz hasmenéses, bőzös és nagyon szélsőséges ami mellé pocakfájás is társul akkor 3. nap tekinte hogy már 6 hónapos akkor a husissal is barátkoztathatod. Nekem érdekes módon a sütötököt nem szerette..bezzeg a csirkés sütötököt alig bírom kanalazni mert úgy falja:)Sok sikert!

2012. ápr. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak. Én nem buzdítanám az anyukákat, hogy CSAK üveges bébiételt adjanak a babájuknak. Unokaöcsém is csak azt kapott és most komoly problémái vannak a rendes kajákkal. Konkrétan fényevő a gyerek. 2 évesen 10 kg.... Úgyhogy nagyon fontos, hogy ne csak bébiétellel találkozzon a baba, mert hozzászokik az ízéhez és nem fogja elfogadni a később főzött ételt.
2012. ápr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem értem ezeket a lepontozásokat! Én köszönöm nektek a hasznos válaszokat és aki tud még írjon nyugodtan tapasztalatokat. :)
2012. ápr. 23. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!