Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok 11 hónaposomnak 1...

Adhatok 11 hónaposomnak 1 éves kor felett használható lázcsillapító kúpot?

Figyelt kérdés
Kislányom 11 hónapos. Sajnos nagyon sokszor lázas beteg, és ilyenkor Mexalen kúpot használunk. Ebből van csecsemőknek és kisgyermekeknek való, amire az van írva, hogy 1 éves kortól. Mi van akkor, ha én 11-11,5 hónaposan már ilyent adok a lányomnak?
2012. ápr. 1. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

szia..sajnálom szegényt!

Én nem adnám anélkül,hogy fel ne hivjam ügyeletet és egy orvosi jóváhagyást nem kérnék...

Szerintem egyébként az a pár nap már nem hiszem,hogy számit...de az a tuti ha a doki mondja..:)

De ez én vagyok!

Jobbulást kivánok a babának!

2012. ápr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én a gyógyszereken lévő utasításokat nagyon pontosan betartom, nem merek kísérletezni. Nagyon valószínű, hogy azon a fél-1 hónapon már nem múlik semmi, de nem véletlenül húzták meg a határt 1 év és 1 év alatt.
2012. ápr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a gyerekorvost, hogy melyiket ajánlja. Nem csak kortól, hanem súlytól is függ, hogy melyiket kell épp használni. Nekem másfél éves kisfiam 13 kg, és nekünk a 2 éves kortól ajánlott Nurofen kúp kell, mert abban van annyi hatóanyag, ami csillapítja a lázát. Tehát, ha a kicsid nagyobb, súlyosabb, mint az átlag, akkor lehet, hogy kell az 1 éves kori. Egyébként is fél hónap ide v. oda szerintem nem számít, de azért inkább a dokitól kérdezd.
2012. ápr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A kor általában támpontnak van megadva egy gyógyszer adagolásánál. Valójában a hatóanyag mennyiségét kell nézni, testsúly kilogrammonként.Ki kell számolni, hogy mennyit lehet egy nap és ezt el kell osztani három négyszeri alkalomra. Általában fel van tüntetve a gyógyszereken, hogy mennyit lehet. Arra kell figyelni, hogy az összetevők és azoknak az aránya mennyit változik egy adott készítményben. Én így látatlanban , nem adnám. A mexalen végbélkúp kisgyermeknek pontosan dupla annyi hatóanyagot tartalmaz, mint a csecsemőknek való. Másban nem különböznek. Ha nincs otthon más, akkor felezd meg a kúpot és úgy beadhatod.
2012. ápr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A végére azért írtam, hogy felet adhatsz, mert közben utána néztem.
2012. ápr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szerencsére most éppen nem beteg, csak leltároztam a gyógyszerek között. 1 év feletti van 2 dobozzal is a nagyobb gyerkőcnek, de a picinek való csak 3 db van itthon, ez 1 napi adag.

Igazatok van, mindenképpen megkérdezem az orvosunkat, mert ez nem játék. Csak idén legalább 100.000 Ft-ot elköltöttünk a patikában, és már szívom a fogam ha megint oda kell menni valamiért.

2012. ápr. 1. 21:54
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, így van. Az egyik 125-ös, a másik 250 grammos. Viszont kilóra vonatkozó utasítást nem találtam benne, csak életkorra.

Kislányom 9,5 kiló volt 1 hónapja, azóta fogyott, most olyan 9-9,1 körül lehet.

2012. ápr. 1. 21:57
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szükség esetén felet nyugodtan adhatsz neki.
2012. ápr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!