Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Javasolt-e levágni a csecsemők...

Javasolt-e levágni a csecsemők első haját? Hallottam ogy ha levágjuk az első kis pelyhes haját akkor később erősebb lessz. Aki tapasztaltot szerzett az írjon.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 23. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Mi 1évesen vágtuk először a fiam haját. Erősödött a haja. Nem sokat, de kézzel érezhető a változás. Azóta még 2xkellet vágni a haját, mert nagyon gyorsan nő Neki azóta. Szóval az én fiamnak erősödött. Viszont ha lányom lenne, még ennek a tudatában sem vágnám le a haját rövidre.
2012. ápr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Tapasztalat: emiatt a buta tévhit miatt vágták le a babahajamat, hogy "erősebb legyen". Eredmény: annyit értek el vele, hogy az összes babakori képemen csúnya vagyok a rövid haj miatt... A hajam a mai napig gyenge, vékony szálú, semmi jele annak, hogy a folytonos rövidre nyírás segített rajta, sőt... Én a lányomnak biztos, hogy nem fogom levágni, csak max. igazítani, ha már nagyon a szemébe lóg.
2012. ápr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
Természetesen erősödik. A haj éppúgy,mint a testen levő egyéb szőrzet is. Minél többet vágják,annál erősebb szálú lesz,de sűrűbb nem.
2012. ápr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: a szőrzet nem a vágástól erősödik, hanem a borotválástól, nem ugyanaz! Ilyenkor a borotva leszedi a pihéket is, amiből szőr lesz, a szőrszálak végét pedig kiélesíti, amitől durvábbnak tűnik. A haj nem ilyen, hisz nem kopaszra vágják azt a szerencsétlen gyereket. A hajszál egy élettelen szövet, a vágás csak annyit segít rajta, hogy lekerül az esetleges törött rész, tehát nem törik tovább, viszont a kicsiknek még nem törik.
2012. ápr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
nekem 1-2 évesen rövid tüsi hajam volt,egyátalán nem vagyok csúnya a képeken nagyon édes kislány voltam.Nagyon kevés hajam volt,anyukám fodrász barátnője javasolta,hogy vágják le a hajam rövidre,mert e rendszeres vágástól erősebb,és dúsabb lesz a haj,nekem nagyon jól állt,valamelyik babának viszont nem áll jól,dús,és erős hajam van ma már.Kisfiam dús fekete hajjal született,neki azért vágtam kicsi belőle nyáron mert ömlött szegényről a víz,majd 8 hónaposan a szemébe lógott,muszáj volt igazítani,most is rengeteg haja van és nagyon hosszú,most lesz 1 éves,és megfogom megint nyírni kicsit,de a kényelméért,az Ő haját nem kell erősíteni,és dúsítani.
2012. ápr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A lányomnak nagyon hosszú haja volt születésekor, viszont nagyon vékony szálú is. Egy része kihullott, közben nőtt az új is. Úgy nézett ki, mint egy megtépett kiscsibe :D Miután folyton tele volt hajjal az ágya, úgy döntöttem, levágjuk. Először csak a végét igazítottuk meg, úgy 3-4 hósan, most meg lenyírtuk géppel kb 2-2,5 centisre az egészet (8 hónapos). Sokkal erősebbnek tűnik a haja, mert az elvékonyodott részt ugye levágtuk. Ettől nem lett több, de szebb :) Na meg nem izzadja folyton csatakosra a fejét :D
2012. ápr. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
annyit nem fog változni, hogy emiatt érdemes legyen elcsúfítani a babát
2012. ápr. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ha egy kicsit rövidebbre van vágva a baba haja, az már mindenképp csúf? Mert akkor jelentem, legalább 12 éve csúf vagyok én magam is :D Az életben nem akarok még egyszer 10 centinél hosszabb hajat, sokszor voltam tiszta tüsi is. Ez nem jelenti azt, hogy a lányomnak folyton le fogom kopaszitani, de szerintem nyárra a vékony kóc helyett sokkal praktikusabb lett neki a rövid haj. Naponta moshattam, mert állandóan izzadt a kupája...
2012. ápr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%

Miért lenne csúf/csúnya rövid hajjal? Az én kislányomnak is volt bőven haja amikor megszületett. Aztán nőtt, nőtt, kopott itt-ott, összevissza hosszúságúra alakult. Fél éves volt amikor géppel 1cmsere letoltuk. 1éves kora után újra, 2cm-re. Most pici pálmás copfokat lehet csinálni a hajából és ha lekerül a sapka,kendő akkor mindenki: "HÚ mekkora haja van" 1,5éves és LÁNY.

Genetika is számít hogy milyen erős, sűrű, de nem lesz csúf azért mert rövid a haja :)

2012. ápr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
komolyan nem értem mi volt rossza válaszomba...mi ebben valakinek a szórakozás nem is értem..
2012. ápr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!