Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok, hogy telik a...

Leírnátok, hogy telik a napotok 4-8 hetes babátokkal?

Figyelt kérdés

Nálaunk van már egy 3éves is, így kicsit nehéz. Mi este hétkor fürdünk, utána tápi, majd 8-9 között alvás. Mostanába az esti evést végigordítja, szerintem a hasa fáj. Éjjel 3-4 körül kel, bár ma 2,15-kor, és elég nehezen alszik vissza, van, hogy 1,5-2 órát fogom. Reggel-7-8 között ébred evés, majd nézegeteés a járókában, vagy kiságyban. 9-10 körül próbálunk lemenni ami mostanába nehéz mert ordít a babakocsiban. 11 körül eszik majd alvás a kiságyba, 1,2,3,4 órát. Du. próbálok lemenni legalább fél órát, ha szerencsém van nem ordít, utolsó evés után már nem engedem aludni fürdésig.

Bonyolult egy picit ahogy leírtam.:-)


2012. ápr. 23. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi is fél8-8 között fürdetünk, utána vacsi, 9 körül alszik el. Ha átalussza az éjszakát 6-kor kel, ha nem, akkor 4 körül kel, utána 7-kor. Kb 1,5 órát van ébren, utána fél órát alszik. Újabb szopizás, és egy nagyobb, 1-1,5 órás alvás. Amikor nem alszik, beszélek hozzá, "játszunk" vagy nézelődik a kiságyban. 1 körül evés után megyünk le sétálni, a levegőn mindig nagyon nagyot alszik, 2-4 órát a babakocsiban, 5 körül kel. Délután sokkal nyűgösebb, kb. 2 óránként eszik, de 5 után a fürdésig már én sem hagyom elaludni.

Szerintem elég hasonló a ti napirendetekhez.

Délután neked is nyűgösebb? Szerintem elfáradnak az egész napos nézelődésben :) Hasfájás 1 hete nálunk is van.

2012. ápr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Még csak 3,5 hetes, de szerintem péntekig nem fog változni semmi, úgyhogy leírom.

Reggel 7 körül kel, rendszerint kelti a 2 éves nagytesó. Szoptatás, majd egy kicsit nyűgösködik, ekkor hordozókendőbe teszem, ott elalszik. Vagy lerakom vagy nem, de általában olyan 10-ig alszik, akkor újabb evés, majd le a játszóra a naggyal, ott vagyunk fél egy körülig, nagyon szépen alszik a babakocsiban. Hazajövünk, ebéd, a nagynak délutáni alvás, ő akkor fent van, játszunk, majd újra kendő, és megfőzöm a másnapi ebédet. Felébred a nagy, lemegyünk újra, ismét alszik.

Eddig minden szép, este kezdődnek a gondok. Elvileg 7-kor fürdik, utolsó szopi és alvás, hogy a nagyot is tudjuk vinni aludni, de gyakran nem alszik el 9-fél 10-ig. Egyszerre kettőt pedig elég macerás együtt altatni, főleg, ha egyedül vagyok velük.

Éjjel 2-3 alkalommal ébred, rendszerint nem gond a visszaalvás, de néha igen. Igaz, mi együtt alszunk, így könnyebb.

2012. ápr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!