Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumizó/már nem cumizó babák...

Cumizó/már nem cumizó babák anyukái! Hogyan és mikor ment a leszoktatás? Volt hogy éjjel felébredt mert elhagyta a cumit? Leszoktatás után ez is elmaradt?

Figyelt kérdés
Nálunk többször felébred éjjel és semmi más baj nincs, csak nem találja a cumit. Hogy lesz ez később? Most 1,5éves.
2012. ápr. 23. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:

t

vegyél több cumit, tedd az ágy sarkába, akár mind a 4be, mutasd meg neki és probléma megoldva :)

enyém 10 hónapos volt mikor ezt letisztáztuk, azután nem ébresztett :)

majd 2 évesen nem kérte többet a cumit. egyik napról a másikra :) ez 5 hónapja volt, 2 hete a szájába nyomtam játék közben, fintorogva kiköpte :D

2012. ápr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3 éves a lányom.Nagyon szerette a cumit.Sajnos nagyon sokat volt a szájában nem csak alváskor.Sokszor úgy is akart beszélni hogy a szájában volt.Éjszaka is felébredt de ha megtalálta berakta magának.Nagyon izgultam hogy fog menni a leszoktatás.Most egy hete mondogattam neki hogy ez a cumija is mindjárt kilyukad és akkor ki kell dobni a kukába.amikor tényleg szétszakadt(szombaton)kidobta a kukába.Este egyszer kérte mondtuk neki hogy kidobtad.Azóta kb egy nap egyszer kéri ,de nem hisztizik.Éjszaka felébredt sírdogált.tudom hogy cumitól megnyugodott volna azonnal,de egy kicsit simogattam és visszaaludt.Nem volt nagy cirkusz(még)pedig nagy hisztikirálynő.
2012. ápr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Remélem egyszer csak Ő is eldobja majd. Neki egy cumija van, az kiskora óta. Foszforeszkáló, úgyhogy sokszor könnyen megtalálja magának. Máskor meg talán lustább keresni vagy én is alig találom meg :) Csak félek, hogy mi lesz majd ha nem lesz.

Köszönöm a válaszokat!

2012. ápr. 23. 15:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Lassan kezd leszoktatni ...

Ha nem szoktatod le 3 éves kora után beszédproblémái lesznek.

/tapasztalatból mondom/

2012. ápr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én fiam 1éves kora körül már csak alváshoz cumizott, meg amikor jöttek a fogai, akkor szinte egész nap. Két és fél éves volt, már egyre ritkábban kérte alváshoz is a cumit, akkor volt karácsony, és mondtuk neki,hogy este berakjuk a fa alá, és a jézuska hoz majd helyette ajándékokat. Bólogatott, hogy oké.

Még aznap szenteste egyszer kérte a cumit, mondtuk neki, hogy tudod az ajándékok.... akkor meg is nyugodott, hogy tényleg, elcserélte a cumijait. Másnap szólt, hogy nézzek már körül, biztos nem maradt otthon egy cumi?? Szétnéztem, mondtam, hogy sajna nincs egyse... és ez volt az utolsó- harmadnap már nem kérte a cumit és azóta sem. :)))

Szóval nagyon könnyen leszokott a cumiról- pedig születésétől és az első hónapokban iszonyat nagy cumikirály volt.:))

2012. ápr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én "cumikirályom" (ahogy az előző is fogalmazott) most adta oda a cumijait a nyuszinak, 3,5 évesen. Alvás előtt néhányszor még megkérdezte hol a cumija, de azóta is alszik mint a bunda. Pedig ő is képes volt felébreszteni minket, ha nem találta a cumit éjjel (pedig neki is több volt bekészítve, de azért néha eltűnt mind).


Mondjuk szegényt kicsit sajnálom, mert neki a cumi teljesen össze volt nőve az alvós macival. A kettővel együtt tudott megnyugodni. amióta nincs cumi, le se tojja a macit. Ez olyan szomorú... Mármint nekem, anyukának :)

2012. ápr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Továbbra is köszönöm a tapasztalatokat :) Egyébként, Ő is csak alváshoz kapja meg. Néha odamegy a kiságyhoz napközben, hogy szeretné, de elmondom hogy az alváshoz van vagy elterelem a figyelmét és így jó Neki is :)

Aki írta a beszédproblémát, megírnád pontosan hogy mi volt a probléma? Meddig cumizott a babád?És Ő is csak alváshoz vagy többször kapta meg? Köszönöm a válaszod előre is!

2012. ápr. 25. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!