Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babánál kb. mennyi...

9 hónapos babánál kb. mennyi ideig tart az éjjeli cicizésről való leszoktatás, ha kicsit hagyom sírni éjjel, hogy tanulja meg az önálló visszaalvást?

Figyelt kérdés
A fogzáskor nagyon rászokott a kisfiam az éjjeli cicizésre, és utána is éjjelente 4-5ször kelt fel. Most két napja az esti elalvás után hagyom kicsit sírni, ha már nagyon ordít, megvigasztalom, de nem hagyom hogy ölben, cicin elaludjon. Elég nehéz. Ha van tapasztalatotok kérlek osszátok meg velem.

2012. ápr. 19. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
42%

Ha tényleg nem adtál neki cicit, és nem veszed ölbe, vagy is az amiröl leakarod szoktatni, abban kitartó vagy (és még egy picit sem hagytad magadat), akkor elvileg ma este már nem vagy csak kicsit fog sírni.


ha viszont bármikor megtörsz csak egy pillanatra is, akkor csak azt tanulja meg hogy ha elég kitartó a sírásban akkor megkapja amit akar.


Ez a folyamat amit elkezdtél csak is akkor és akkor válik be ha kitartó vagy teljesen. ha egyszer is engedsz neki akkor csak rosszabb lesz a helyzet.


ez egy elég nehéz folyatam, de csodák nincsenek, max az idö segít még ilyenen, de az elég hosszú is lehet.


szóval ha tényleg 2 napot kitartottál, akkor max 2 nap még, de szerintem ma este már vagy nem vagy alig fog sírni.


ja még valami egyedül síró gyereket max 3-5 percig hagyjál, onnantól már elesetnek, és egyedülinek érzi magát. maradj vele a baájban is.

2012. ápr. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Nem katonát képezünk, hanem kisbabát nevelünk!

9 hónaposan még nem kombinál így a gyerek, hogyha sokat sírok, akkor anya úgyis megtörik!

Ha neki az az öröm, hogy megszoptatod, nem értem miért hagynád sírni, pláne, úgy hogy fel sem veszed.

Értem én, hogy 4-5 alkalommal fárasztó szoptatni éjjel, de biztos, hogy már nem fáj semmije? Az enyémek is ezt csinálták, de csak fogzáskor. Nem használt semmi, se Dentinox, se borostyán, csak a cici, volt, hogy velük is kellett aludnom. De fogzás után elmúlt.

A fiam kicsit nehezebb eset volt, ő még 1,5 évesen is felébredt 1-2 alkalommal éjjel. Akkor bevezettük, hogy apa ment be hozzá megnyugtatni. Így könnyebb volt, mert tudta, hogy nála nincs cici. Sírni nem hagytuk soha egyik gyereket sem.

2012. ápr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se hagyd sírni. Én 13 hónaposan szoktattam le az éjszakairól, első éjszaka sírt csak, a következőn már tudta, hogy nem adom neki és pár másodperc után visszaaludt. Azóta végigalussza az éjszakát. Velünk alszik, így tudta, hogy vele vagyok, csak nem kap cicit, ezért volt szerintem könnyebb. Este a kiságyában alszik, aztán egyszer szól éjszaka, magamhoz veszem és alszunk tovább reggelig. Ő most szerencsére nem fogzik, nem tudom, hogy alakul majd akkor.
2012. ápr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem gondolom hogy fájna valamije, 7 és fél hósan már 8 foga kint volt, azóta semmi. Csak az éjjeli ébredések. Egyébként először én is úgy voltam vele hogy, 1 éves koráig kihúzom, de az utóbbi egy hétben a 4-5szöri felébredés is volt, hogy több volt és akkor tetőztem be, mikor este a férjemmel nem tudtunk nyugodtan együtt lenni, mert félóránkét felsírt a pici.

Az elmúlt két nap alapján annyi a változás, hogy az esti elalvás után, ha felébred, van egy hosszabb, sírós, vigasztalós visszaalvásra tanítás, végül elalszik, és utána hajnalban kel egyszer, aztán reggelig alszunk.

2012. ápr. 19. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!