Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig figyeltetek arra, hogy...

Meddig figyeltetek arra, hogy a baba szájába ne kerüljön a ti nyálatok, szóval meddig használtatok külön kanalat a kóstoláshoz pl?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 23. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet le leszek pontozva, de én ennyire nem figyeltem. Soha nem volt külön kanalam a kóstoláshoz, és ha véletlen puszit adtam neki, ő meg belefordult, így szánk ért össze, hát akkor sem estem kétségbe.
2012. ápr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én már az első kóstoltatásnál is megnyaltam a kanalát.
2012. ápr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Mindig. Főzésnél sem nyúlok kétszer a fazékba ugyanazzal a kóstolókanállal.

Nem iszunk egy pohárból sem.

2012. ápr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Más még a leesett cumit is saját szájába véve "sterilizálja" és így adja a gyereknek. Mondjuk még mindig jobb, mint az utca mocska.


Szerintem az az egészséges hozzáállás, ha nem csinálsz belőle problémát. Pl. külön kanalat soha nem használtam.

2012. ápr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem betegesen figyelek rá, de nem etetem az én kanalammal, én sem eszek az övével, nem nyalogatom a cumiját, de puszilgatom, és ha valamit eszek és ő kér belőle egy kicsit, akkor nem hozok neki külön kanalat.
2012. ápr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

amíg külön főztem neki, addig azt csak ő ette, kb.10 hós koráig. azóta kunyerál az enyémből is, meg a férjeméből is.


de pl.amikor a nagyi a saját ételéből, saját kanalával ad, az nagyon zavar.

2012. ápr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Huhha, lehet le leszek hordva, de én sosem gondoltam arra, hogy baj, ha megkóstoom az ételt az ő kanalával, és igen, a cumit is le szoktam nyalni, ha épp nem tudom lemosni...
2012. ápr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha lenyalod, akkor tényleg lesz esélye a vírusoknak, ami esetleg benned lappangnak, míg az utca porától kevésbé:) Én zsepibe törlöm az utca porát, esetleg nedves törlővel áttörlöm.

Nem esetem én sem kétségbe, ha hozzáért az ő szája az enyémhez, de tudatosan soha sem nyaltam le a kanalát, mint ahogyan másét sem nyalom le.

2012. ápr. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én leginkább azért gondoltam, hogy próbálok erre figyelni, mert nekem nagyon rosszak a fogaim és hogy próbáljam elkerülni, hogy a bacijaim az ő szájába kerüljenek.

Meg hogy tudjak mondani valamit a mamának, hogy ne akarja a kanalat is lenyalni meg a gyerek kezéről a pépet.

2012. ápr. 23. 16:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor amikor beteg voltam, akár csak kisnátha, már nem nyaltam le, mert nem akartam hogy elkapja. De egyéb esetben nem törekedtem a külön kanálra, hisz együtt vagyunk a nap 24 órájában egy légtérben a baba ilyenkor már hozzá szokik az anya bacijaihoz, ha mindketten egészségesek vagyunk, nem hinném hogy bármi baja lenne ettől.
2012. ápr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!