Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babátok miket eszik,...

1 éves babátok miket eszik, megírnátok egy napi étrendet?

Figyelt kérdés
1 éves a kislányom,tudom hogy eheti amit mi,de csak 2 foga van alul,ezért mindent nem adhatok neki.Sok mindent megkóstoltattam már vele amit mi eszünk,megyeget a margarinos kenyér is apró falatonként,de egy evést nem váltottunk ki még ilyesmire,azt eszi főételként amit eddig.2-szer tápszer,2-szer főzelék(nem egyfajta) husival és 1-szer gyümi valamivel dúsítva,2 evés közt nasira egy kevés puki vagy kinder tejszelet vagy rudi,mikor mi.Ezeket azért adom neki mert kicsit vékonyka,azóta jobban hízik.A védőnőnk azt mondta hogy 2 foggal egészbe lenyeli a darabos ételt és ez nem jó,úgyhogy nem muszáj erőltetni,de mostmár megyeget,mert eddig ez volt a gond.
2009. jún. 21. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem reggel tápszert kap,délelőtt kekszes,banános krémtúrót vagy barackos bébi italt keverek össze baba keksszel jól össze lehet benne pépesíteni. Délben amit mi eszünk Pl. rakott krumpli én virsivel csinálom így ő is eheti vagy krumplis tészta,szinte minden féle levest eszik nagyon szereti. Persze ha valami zsírosabbat főzök akkor üvegeset kap. Du. általában gyümi magában vagy túróval,natúr joghurtal keverem de szoktam neki adni párizsit vajas kenyérrel vagy virslivel nagyon szereti. Van,hogy rizst főzök és gyümivel keverem. Este szintén tápszert kap. Evések közt kap kukut vagy baba kekszet,édességet nem nagyon kap. Néha rudit vagy ha megyünk sétálni rolettit. Ja és neki 7 foga van.
2009. jún. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!7 foggal azért könnyebb!Rizst azt én is szoktam adni neki gyümivel vagy főtt zöldséggel és kap ő is joghurtot gyümivel,csak pépesítek mindent,de kicsi darabokat megeszik,csak gáz hogy 2 foga van csak,de már jönnek felül is,majdcsak job lesz a helyzet!
2009. jún. 21. 18:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Reggel: tápszer, tízórai: natúr joghurt más-más gyümölcsökkel(pl:alma, körte, szilva, barack, s. dinnye, banán, cseresznye, meggy), ebéd: főzelék husival (üveges) és kap abból is, amit én eszek, uzsonna: 1 szelet kenyér vajas (felvágottal) vagy májkrémes és paradicsom, vacsora: tápszer
2009. jún. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

6 fogunk van, hátul nőnek az alsó rágófogak.

1 hét múlva lesz 12 hónapos. Kisfiú.


Reggeli: cici majd tejpép

Tízórai: üveges gyümölcs

Ebéd: üveges húsos bébikaja vagy amikor olyat főzök akkor ő is kap (vadas, tészták, levesek, főzelékek, paprikáskrumpli stb.)

Uzsi: gyümölcs

Vacsi: mint ebédre csak más ízű

Este még cicizik egy kicsit.


A gyümölcsöt időnként túróval keverem,

almát kompótnak főzöm meg így az ínyével is el tudja rágni.

Tejet is kóstolta már, pár korty naponta.


Kenyeret szokott majszolni, katonákat ő is eszi, de csak a vacsija után. Inkább sajtkrém, mint párizsi!

És babapiskótát kap 1-2 db-ot naponta, amit valahol elhagy a lakásba vagy kidobja a járókából, tehát nem eszi meg, csak az ínyét dörzsöli vele.

2009. jún. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!