Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és mit eszik 12 hónapot...

Mikor és mit eszik 12 hónapot betöltött babátok? Kap tápszert vagy csak babatejet? Hányszor eszik? Valóban mindent adtok neki? Pl. Mákos tésztát? Rántott húst? Hogy alakítsam az étrendet? Most 12 hónapos.

Figyelt kérdés

Nekem így eszik:

reggel tápszer, ha nagyon korán kel akkor utána az én reggelimből is adok neki egy-két falatot pl. kenőmájas zsemléből(ezt sem biztos, h adhatok már neki?)

Tízóraira gyümölcs/babajoghurt

Ebéd: üveges bébi, de próbálok főzni neki, azzal kínálom először de nem igazán akarja megenni 2-3 kanál után befejezi ha nincs más...

Uzsi tejpép

Vacsi tápszer


2011. júl. 20. 06:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Tápszert soha nem kapott,mert egy éves koráig szopott. Már 8-9 hónaposan mindent evett,amit mi. Most 18 hónapos.
2011. júl. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

kb ilyen egy átlagos nap:

reggel 7 körül kenyér/zsömle sonkával vagy sajttal

10 körül gyümölcs (pl.barack kockázva)

13 húsos főzelék (saját vagy bébiétel)

16 gyümölcs vagy gabonapép, vagy keksz ha nem vagyunk otthon

19 zöldség főzelék vagy Sinlac gyümölccsel vagy zabkása, ritkán kenyér

utána még szopi


a miénkből még sok mindent nem adok neki. tésztából csak durumtésztát eszik, tejtermékekből minimális mennyiséget (egyelőre, ezt növelni szeretném), zsíros ételeket nem adok neki. inkább olyat főzök, amit ő is ehet. mákot, diót... még ne kapott.

2011. júl. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én babám tíz hónapos de már nem akarja megenni az üveges bébiételt.

8 körül kenyér + felvágott

11 körül gyümölcs vagy joghurt magában vagy túróval

13körül amit mi eszünk csak nem olyan fűszeresen

16 körül tejpép ,gyümi

ha vacsizunk kap egy-két falatkát mert rögtön ott terem :)

este tápszer

napközben rágcsál kekszet vagy kukorit

Bocsi,hogy válaszoltam,hiszen nincs még egy éves,de azokat eszi már majdnem.

2011. júl. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Soha nem kapott tápszert egyik sem. 10-11 hónapos korukig szoptak, közben már ettek szépen, 1 éves koruk után tejet is, és főként azt ették (aprítva) amit mi.
2011. júl. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
07:45-es Mi az a kukori?
2011. júl. 20. 10:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát majdnem mindent kap. Mondjuk mákot, diót nem. Reggel, este tápszer. Ebéd általába bébiétel, de ha olyan a mi ebédünk, akkor abból kap. Rántott husit is eszik, összekockázom. Már 14foga van úgyhogy nem jelent neki gondot. :)

2011. júl. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

31én tölti a kislányom az egy évet.

rekkel kb 8kor kel, szopi

9kor babajoghurt kekszel vagy magában

10,30 kor szopi és elalszik kb 1-1,5 órát

felkel-szopi

délután gyümi

vacsi amit mi ha olyan van, de keveset eszik, a fő kaja az a szopi, ejjel 12kor még szopik, aztán már nem tudom mi van reggelig, mert velünk alszik és szinte félálomban etetem.

tudom hogy keveset eszik, pl ebédelni nem ebédel minden nap, attól függ mennyit szopott épp, de minden ok vele. igyekszem mindig megkinálni azzal amit mi eszünk és úgy gondolom eheti, de nem eszik jóllakásig semmit, minden után kéri a tejcsit.

2011. júl. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

extrudált kukoricapehely , tudod a kuki :))

07.45-ös

2011. júl. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!