Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldanátok ezt meg? Ha...

Hogyan oldanátok ezt meg? Ha valaki tud ír nekem egy olyan étrendet hogy ki lehessen hozni így? LEHETETLEN

Figyelt kérdés
Van 20 csomag húsom a hütőben. Vegyes csirke disznó levesnek való van krumplim fűszerem gyereknek kakaó tej cukor tea, van mosóporom mosogatószerem öblítőm, dilemmázok a pelenkán mert nem bírja nagyon rosz minőséget a bőre a jóra most nincs pénzem. Kb marad 20 ezer ft om a hónapra hogy oldjam meg hogy mindennap tudjak főzni legyen egy ki gyümi a gyereknek. Idáig ugy
2011. jún. 3. 16:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mielőtt bármit írnék,had kérdezzem meg,hogy ez a 20 ezer,ez úgy marad,hogy már a csekkek is ki vannak fizetve?
2011. jún. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha 20 ezred van csak kajára, és még husi is van a fagyóban, az nem olyan rossz helyzet.. ha ebből mást is kell fizetni, na akkor már más.. mi 30.000-ből jövünk ki egy hónapban (kajára + háztartási cuccok), de nagyon egészségesen eszünk, pl cukrot és fehérlisztet, gyorskajákat nem. Mindent én főzök, csak idény gyümölcsöt és zöldséget veszünk, ami ugye olcsó és jó. 2 naponta főzök, elég nagy mennyiséget.
2011. jún. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Látom,kedves Kérdező,nem nézed sűrűn meg a kérdésed!

Akkor úgy írok,hogy nem tudom,hogy ez a 20 tisztán marad e meg.

Mikor nekünk még jó volt,akkor havonta 18000 maradt meg miután csekket fizettünk,meg bevásároltunk (liszt,cukor,zsír,tisztító és tisztálkodási szerek-mindenből a legolcsóbb!!,és volt egy hónapra,a hétvégékre hús a fagyóba) Így ebből a 18-ból csak a ruházkodást,gyógyszereket-ha betegek lettek a gyerekek-,kenyeret,mellévalót,friss főzni valót kellett megoldani. Gyümölcsöt hetente 1x vettem,mindenkinek 1 valamit. A 18-at leoszottuk a hónap napjaival, (18000:31) így kijött átlag 550-600 ft jött ki. Ezt költhettem el. És képzeld,belefértem a keretbe,minden nap!Nem kellett kölcsön kérni,és anyuci-apuci nem segített,sőt,senki nem segített!!

Általában pirított tészta leves volt,kötött galuska leves,palacsinta-vízzel és nem tejjel,sulyom,lángos... egyszerű és olcsó kaják. Ritkán volt szószos tészta. CSak vasárnap főztem húst,azt viszont úgy,hogy hétfőre is maradjon!

Bajban csak akkor voltunk,ha beteg lett valamelyik gyerkőc.


Most sokkal rosszabb a helyzet! nincs hús,csak kb 2x egy hónapban, sőt,főzni is csak hó elején tudok... de enni minden nap eszünk! Miután kifizetjük a csekkeket,marad 15 ezer,úgy,hogy nincs hús a fagyón,nincs tészta,nincs liszt.... semmi nincs,egyedül a pelus,popsitörlő a gyerkőcnek.


Üdv: csóri 2gyermekes anyuka

2011. jún. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
a 20 ezerből már nem igen kell kiadjak... hát nehéz helyzetem van de látom másnak van nehezebb.. kedves utolsó csodállak..
2011. jún. 3. 18:18
 5/13 anonim ***** válasza:

ne csodálj,nem vagyok én más,csak egy senki! Nehéz,nehezen bírom,idegileg is nagyon kivagyunk,de még várat magára hogy kilábaljunk ebből... Az tartja bennem a lelket,hogy eljön majd az idő,hogy nem kell nemet mondanom sok mindenre. Az bánt a legjobban,hogy a születésnapokon jó,ha egy gyümi torta van... Nehéz így élni,de nem lehetetlen!


Légy erős! Ha érdekel a sulyom recept,ami nagyon egyszerű,és olcsó,szívesen megírom!-így a neten nincs rajta!

2011. jún. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én például gyakran gyúrok tésztát, azt pedig sokmindennel lehet enni. Így, hogy én csinálom, nagyon olcsón kijön. Sokszor van palacsinta, levessel(Aldiban májgombócleves-konzerv, nagyon finom, és kb.200 Ft, akár 4 adag is kijön belőle, hígítás után, és 4 nagy májgombóc van benne). Paprikás krumpli-bár most a krumpli elég drága. Idény zöldségből főzelék, vagy akciós zöldségből-kissé esetleg fonnyadt, de amúgy tökéletes, mellé fasírozott. 1 hete 25 dkg darált sertéshúsból csináltam 2napra fasírtot, 9 db lett. Párom még tízóraira is azt vitt másnap!Sok zsemle kell hozzá, + fűszerek, és nagyon finom!

Most ennyi jutott az eszembe.

Kedves 17:41-es!Miket főzöl? Hogyan jön ez ki? Érdekelne egy-egy ebéded, recepted.

2011. jún. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Együtt érzek veled. Most a hónap nekünk nagyon gáz lesz. nekünk is 20.000 maradt csekkek, albi kifizetése után. Ebből még a gyerkőcnek egy csomag pelus kell (2500 Ft), a többit már megvettem az éjszakait. Vasárnap elmegyünk a Lidl-be, veszek husit a hétvégékre. Bár mi minden 2. héten anyáéknál vagyunk egész hétvégén, így azon spórolunk. Mi nem eszünk húst csak hétvégén, kisfiunk naponta eszik a bölcsibe. A gyümi mindennap meg van neki, általában mindennap főzök valami olcsó kaját. Nehéz, de meglehet oldani. Jövőhónap már nem lesz ennyire gáz, de most sok minden összejött.
2011. jún. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi hogy a férjem meg is szokta jegyezni, hogy én egy varázsló vagyok, hogy milyen kevés pénzből is milyen finiket főzök.
2011. jún. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy beledumálok, de pl a popsitörlő fölösleges kiadás, ha ennyire rosszul álltok. Csap alatt leöblíted a popsit, sokkal egészségesebb is.
2011. jún. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

17:41-es vagyok. Ami nem kajával kapcsolatos: mindent ecettel és szódabikarbónával takarítok és fertőtlenítek. Még a vízkövet is leviszi. A mosásnál mosódiót, ecetet és mosószódát használok. A dió kb 1700/év, mosószóda 800/év, ecet 300/év, olcsóbb, mint a mosószer. A babánál mosható pelust használunk, az újabb fajtákat. Azt is csak egyszer kellett megvenni, egyszeri kiadás volt, így most az sem terhel minket. A popóját kamillateás vattával törlöm át, olcsóbb, mint a popsitörlő, ami káros anyagokat is tartalmaz. Fürdetni természetes szappannal szoktam (csak olivaolaj, sheavaj és gyógynövények vannak benne), 550 Ft és kb 4 hónapig elég. Gyógyszer helyett ezüst kolloid, szinte mindenre jó, megfázást, influenzát 2 nap alatt gyógyít. (2dl 1800 Ft, hónapokig elég.) Megelőzésre és szintén betegségekre jó még a propolisz csepp, ha házilag csinálod, 800 Ft/dl, 2-3 embernek fél évig elég. Ennyi jut eszembe, ami nem kajával kapcsolatos.


Ami a kaját illeti: 30.000 Ft-ból eszünk kb, de szerintem egészségesen. Egy hónapban veszek nyírédest (1000 Ft), liszteket (1000 Ft), tésztákat, rizset (2000 Ft), tojást, krumplit, ecettel, wc papírral (tescós), legyen 6000 Ft.

Húst nem veszek előre, frissen szeretem megvenni itt a közelben. Heti 3x sütök kenyeret (3 kenyér 500 Ft), olcsóbb és jobb, mint a bolti. Heti 8-10l házi tejet veszek, ebből csinálok túrót, sajtot, joghurtot. (kb 1000 Ft). Reggelire esszük a házi kenyeret, sajttal, joghurttal, körözöttel, stb. Felvágottat nem nagyon veszünk, drága és xar. Tízóraira idény gyümölcs, főleg alma(havi szinten kb. 3000 Ft), ki mit szeret. Néha kapunk anyuéktól gyümit és zöldséget. Ebédre kétnaponta főzök, köretnek rizs, durumtészta, krumpli, de ugye ezek vannak a hó eleji bevásárlásból. Husit heti 2-3x főzök. Ha a köretet nem számolom, akkor 2 naponta 500 Ft-ot költünk az ebédre -darálthús, comb, kevés csirkemell (kb 8000 egy hónapban). Sokszor van lángos, tojásos vagy krumplis galuska, tócsni, fasírt, stb. Vacsira tojást eszünk, házi kenyérrel, vagy házi sajtot, joghurtot kenyérrel, esetleg puffasztott rizset. Édességet nem nagyon veszünk, max ha akciós (havi szinten 1000 Ft). Néha sütök sütit vagy péksüteményt (havi szinten 3000 Ft).


Tehát: havi bevásárlás (édesítő, krumpli, rizs, tészta, ecet, wc papír, zsepi, liszt stb) 6.000 Ft/hó

Heti 3 kenyér 2.500 Ft/hó

Heti 8-10l tej 4.000 Ft/hó

Gyümölcs: 3.000 Ft/hó

Husi, egyéb az ebédhez: 8.000 Ft/hó

Édesség: 1.000 Ft/hó

Sütögetés: 3.000 Ft/hó


Összesen: Kb. 27.500 Ft/hó mindennel együtt.


Hát ennyi.

2011. jún. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!