Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Van köztetek olyan,...

Anyukák! Van köztetek olyan, akinek a kicsi születése után megromlott a kapcsolata az édesanyjával, az újdonsült nagymamával?

Figyelt kérdés
Nálam ez történt, bár csak egy ideig. Nem is gondoltam volna. Én ugyanis mindent igyekeztem egyedül ellátni a kicsi körül és nem vártam el segítséget senkitől, kivéve persze a férjemtől. Anyukám viszont másképp gondolta, náluk ugyanis úgy volt, hogy az édesanyja kb két héten át ott volt és mindent megcsinált a gyerek körül. Bár császáros voltam és időbe telt míg összeszedtem magam, ez leginkább csak a kórházi lét miatt volt, az ugyanis megviselt. Nem volt nyílt konfliktus köztünk, de anyu éreztette, hogy ő másképp csinálna dolgokat és sokszor éreztem ez miatt nagyon feszültnek magam. Ha a doktornő felírt valamit, ő azt hajtogatta, hogy xy kolléganője mást ad a gyerekének és az milyen jó - csak mert neki nem volt szimpi a dokibácsi. Már szabályosan remegtem az idegtől mikor meghallottam a kolléganős sztorikat, még a gyógyszerész tanácsát is kikérte, hogy hasfájós picinek mit kellene adni-bár én mondtam, hogy más véleménye nem érdekel, a dokira és a védőnőmre hallgatok. Nagyon rosszul esett, hogy az én babám intim dolgait ismeretlenekkel beszéli ki, és azért is megveszi azt a gyógyszert amit ők ajánlanak, függetlenül attól, hogy én elmondtam, azt használjuk amit a mi dokink felírt. Aztán mivel kisebb gondom is nagyobb volt annál mint hogy folyton hívogassam őket-ettől flenül persze hívtam őket csak nem olyan gyakran mint szerette volna látogatni, azon is megbántódott, hogy nem látják elég gyakran a kislányt...Tudom sokan csak betoppannak egymáshoz, de nálunk ez soha nem így volt. Mi mindig előre megbeszéltük, ha mentünk egymáshoz, más városban lakunk, így jobb volt hiszen nem biztos h a másik épp ráér, vagy otthon van...Mostanra már jobb a helyzet, de tervezzük a kistesót és félek, hogy minden kezdődik majd elölről, nagyon megviselne. Én ilyen vagyok, szeretek magam megoldani mindent, nem akarom lepasszolni a gyermeket a tesó megszületése után se, úgy gondolom az neki sem feltétlenül lenne jó. Légyszi ne kioktatósakat írjatok, azok véleményét várom, akik voltak ilyen szituban, vagy hasonlóban....
2012. ápr. 24. 06:31
 1/8 A kérdező kommentje:
dokinő helyett dokibácsi ...
2012. ápr. 24. 06:53
 2/8 anonim ***** válasza:

A nagymamák csak ilyenek:) Végre valami, amiben úgy érzik, hasznos tanácsokat tudnak adni egy tapasztalatlannak, hisz ők már mindenen átmentek, a kismama meg ismeretlen terepen jár.

Jól gondolod egyébként: saját gyermekedért te vagy felelős, a mama meg segítsen be, ha szükség van rá, de vegye át a te szokásaidat, útmutatásodat.

Te vagy a ritkább féle, mert sok kismama meg túlzott segítséget vár el a környezettől, nem főz hetekig, nem kel fel napokig, nem fürdet, komolyan veszi a 6 hetes lábadozást, amikor mindenki körülötte forog.

A gyermeknevelési technikák, praktikák is óriási mértékben megváltoztak mondjuk 30 év alatt. Régen ki nem adták a babát a szülőszobáról pólya nélkül, ma képzeld el, ha pólyával állít be a kismama, amit az édesanyjától kapott első ajándékként. Pedig ha belegondolunk, sokkal megnyugtatóbb, hogy meleg, fix dolog öleli körül a pici babát, mint egy kis rugiban berakni az ülésbe. Ilyenkor a mama frászt kap az aggódástól, az anyuka meg nem.

Én azt mondom, ne haragudj anyukádra, mert még mindig jobb, ha hozza hasfájás esetén az ötleteket, mint ha magad keresnéd a megoldást kétségbe esve. Anyukád biztos tudja, hogy más téren is önálló voltál, nyilván olvasott is vagy babadologban, de ne vedd el nagymamai örömét, inkább szépen neveld meg, indokolva, hogy miért járod a magad útját!

Nálunk is az a szokás, hogy előtte telózunk, hogy ha aktuális egy látogatás. Ez ma -mobil - a legtermészetesebb dolog. A nagymama arra jó, hogy ha szükség van rá, akkor menjen, de ne vegye át az édesanya szerepét. A babának is meg kell szokni, ki az édesanyja.

2012. ápr. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, én is így gondolom. Néha kifejezetten olyan érzés volt, mintha az anyja szeretne lenni a gyerekemnek, engem meg nem venne komolyan...Azt elfogadom,h régen másképp volt és próbálok így reagálni, de nem akarom átadni a gyeplőt senkinek. Remélem a második babánál már nem lesz ilyen nehéz a helyzet...
2012. ápr. 24. 07:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tiszteli benned az anyát.

Ezen kell elgondolkodnod és a sarkadra állnod.

Mondd meg neki, hogy ő a te gyereked, ti külön család vagytok. Köszönöd a segítségét, de finomat célozz rá, hogy vegyen vissza a gondoskodásából, mert ez nem fog jóra vezetni.

Nálunk is hasonló volt, mert együtt laktunk a szülőkkel, amióta elköltöztünk külön, sokkal nyugodtabb az életünk.

2012. ápr. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A lanyom mar 3 eves, most varjuk a kistesot. Hatarozottan megromlott a viszonyunk. Igaz, ritkan talalkozunk a tavolsag miatt, de ha egy nap nem hivom iterneten, felkapja a vizet. MEg sem hallja amit mondok, hanem olyan dolgokat hajtogat, h miert nincs cipo a gyereken meg tarsai, vagy a multkor mutatok egy fenykepet, nem azt kerdezi meg, h hogy ereztuk magunkat, hanem hogy miert a piros dzseki volt a gyereken.. Sokszor felhivom, a lanyomat beultetetm a gep ele, en meg megyek a dolgomra.

Sajna eljutottam arra a szintre, h nem akarom hogy ideutazzon, ha megszuletik a kisteso. A ferjem dolgozni fog, valahogy meg kell oldanom hova rakom a nagyot, meg a korhazban leszek.

2012. ápr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyanyám idegesít ilyenkkel, amik régen voltak, hogy az enyémek persze kiszoktek és a kapualjban aludtak (falu, kertes ház) és a szomszéd néni szolt, hogy kint alszik a gyerek! Erre én: most dobjam ki a gyereket az udvarra?

Nem kell figyelni rá! Engedd el a fuled mellett!

2012. ápr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
aki nem tudja elfogadni, hogy a világ változik és fejlődik, és ami az ő idejében volt, az már már elavult, azt csak sajnálni lehet.,
2012. ápr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ne értsetek félre, nagyon szeretem őt, nem is gondoltam volna, hogy rosszul alakulnak a dolgaink, de úgy éreztem, egyáltalán nem volt rám tekintettel, csak arra volt kiélezve, hogy a barátnői mit szóltak, hogy nem láthatta az unokáját. Pedig egyáltalán nem ez volt a helyzet, csak tény, hogy nem hívtam nap mint nap, hanem hetente 1x. Remélem nem fog megismétlődni, de nagyon félek ettől. Ráadásul pár év múlva nyugdíjas is lesz, akkor meg túl sok a szabadidő...de ettől függetlenül sokat tesz értünk és nagyon szeretem. Nem akarok hálátlannak tűnni, de nem tudom jól kezelni.
2012. ápr. 24. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!