Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A rizst hogy kell a babának adni?

A rizst hogy kell a babának adni?

Figyelt kérdés
8 hónapos a kisfiam és hallottam hogy lehet neki rizst adni na de milyen rizst?sima gyorsfőzős rizst?csak megfőzőm és össze turmixolom?

2012. ápr. 24. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem adnék gyorsfőzőst. A sima (szerintem a Riceland a legfinomabb) rizs sokkal ízletesebb, zamatosabb. Megfőzöd, összeturmixolod. Mivel adnád neki? Ha turmixolod, akkor szerintem először valamilyen gyümit -pl. meggy- turmixolj hozzá. Ha már van fogacskája, akkor nem is feltétlenül kell összeturmixolni, csak simán megfőzöd sós vízben.


Ha anyatejes volt és van tejed fagyasztva, akkor tejberizsnek is megcsinálhatod, de ugyanezt tápszerrel is lehet.

2012. ápr. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Simán megfozod!
2012. ápr. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha van már foga,akkor nem kell turmixolni,legalább is az én lányom egészben kapja a rizst.

Sima rizst megfőzöm és abból kap,talán a kerek szemű rizs a legjobb,mert azt jó puhára lehet főzni.

2012. ápr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia!

Én kávédarálón ledarálok egy nagyobb mennyiséget,abból főzök alkalmanként, így hamarabb megpuhul, pépesebb, a többit lezárható üvegben (bébiételes, vagy Aventes pohárban) elteszem.

2012. ápr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!Sajnos még nincs foga!!igen gyümölccsel gondoltam!!fagyasztott meggyet vagy cseresznyét lehet adni már neki?
2012. ápr. 24. 16:00
 6/7 anonim válasza:
Inkább meggyet, a cseresznye felfújhatja.Én meg szoktam főzni kicsit pl. az említett rizspéppel.Esetleg tápszert, tejpép-port teszek bele.
2012. ápr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
és gyors rizst mért nem lehet adni?a sima rizst hogy csináljátok csak vízbe bele és hagy főljön?
2012. ápr. 25. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!