Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hós babának hogyan adjak...

10 hós babának hogyan adjak enni a mi ételünkből kiszedve? Rizst kaphat már turmixolás nélkül?

Figyelt kérdés
olvastam pár helyen hogy kaphat: rakott dolgokat, tésztát pl: bolognai, csirke-pulykamell (sütve) stb (persze figyelve a tej-re meg a tojásfehérjére) félek hogy nem tudja rendesen megrágni, de ha turmixolnám, ahhoz meg kéne egy kis valamilyen lé is, nem?? anélkül túl massza szerű lesz. Ti hogy csináljátok?
2012. febr. 3. 21:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és két foga van a picimnek!
2012. febr. 3. 21:59
 2/7 anonim ***** válasza:

A fiamnak én is turmixoltam anno, olvastam, hogy az üveges bébiételek is vízzel vannak hígítva, úgyhogy addig adagoltam hozzá a felforralt vizet, míg elfogadható állagú nem lett. El is fogadta, ügyesen ette a kisfiam.

Most viszont a kislányomnak elég sokszor adok üveges ételt, és látom, hogy sok darabka van bennük. 8 hónaposoknak való ételnél járunk, és rizs pl. egészben van benne az ételben. Még így is pépes alapvetően, de szerintem főleg azért, mert könnyen megakadhat a torkukon. De ezt csak én gondolom, nem biztos, hogy így van. Viszont a rizsről még annyit, hogy én kivenném külön az ő adagját, és tovább főzném valamennyivel. És akkor lehet pl. azt csinálni, hogy nem sok vizet öntesz rá, hogy tovább főzd, csak annyit, amennyit már épp nem szív fel, és aztán nem öntöd le róla. Így főzelék-szerű lesz. Kb.

2012. febr. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
jobb híján vízre gondoltam én is, de kicsit bizarrnak tűnt, azt gondoltam nem lesz jó ízű, és amit lehet inkább összetöröm. de van aminél azt nem lehet kivitelezni. hát így akkor marad a víz. a rizses tippet meg köszönöm, kipróbálom!
2012. febr. 3. 23:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 10 hónapos a kisfiam de ő már nem nagyon eszik turmixolt dolgokat inkább villával összenyomom neki! Sokmindent eszik a mi kajáinkból köztük a rizst is! Söt azt már próbálja magának a kis ujjacskáival csipegetni a tányérról! Vicces tud lenni!
2012. febr. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10 hónaposan én sem turmixoltam már a fiamnak, csak villával összenyomkodtam a kaját. Rizst meg már régen adhatnál neki. Biztos, hogy nem lesz semmi baja tőle, nem fog megfulladni.
2012. febr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a majdnem 11 hós fiam nem is eszi meg a rizst turmixolva, hanem csak úgy, ha kézzel adogatom a szájába (persze nem szemenként) a jó puhára főzött rizst. Úgy nagyon szereti. Turmixolva öklendezik tőle.
2012. febr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az én kislányom most lesz 9 honapos, de ő már elég sok féle ételt megkostolt a miénkből. Ha valami rizses étel volt simán adtam neki ugy ahogy volt, persze nagyon pici falatokat, ő meg szépen megette.
2012. febr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!