Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vándorhere műtét? Volt valaki...

Vándorhere műtét? Volt valaki gyerekének mostanában a Heim Pálba? Légyszi irja le, hogy zajlott és milyenek a körülmények? Kisfiam most 16 hónapos és megyünk a műtétre, minden érdekelne, ellátás, műtét, és utána hogy alakult?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 24. 10:49
 1/7 Sókristály ***** válasza:
Bocs az off-ért, de leírnád nekem, hogy mi az a vándorhere? Az én fiamnál sokszor üres a zacsi, de a doktornő egy mozdulattal le tudja húzni a heréket. Ez lenne az?
2012. ápr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a bal heregolyó nincs a helyén 1-2- hónapig ott volt aztán semmi. most azt mondták tapintják le is jön kicsit, de mivel nem rögzül a zacsiba és fentebb a hőfok magasabb, ezért károsodhat hosszú távon. a műtétet javasolták mert a hormoninekció 50-50% és az ép herét is befolyásolja.
2012. ápr. 24. 10:53
 3/7 anonim ***** válasza:
mi lágyéksérv miatt voltunk a heim pálba, de borzasztó bunkók, lekezelőek voltak. A legnagyobb bajuk az volt, hogy mit keresünk ott, nem is hozzájuk tartozunk. Aztán kiderült hogy jó helyen vagyunk, de nagyon gorombák voltak. Nem vittem vissza a fiamat, hanem elvittem győrbe, ott fogják műteni. Ég és föld a 2 kórház. De lehet csak mi fogtunk ki egy ilyet.
2012. ápr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy a heim pálban azt mondták, nem maradhatnék bent a gyerekkel (18 hós), győrben kapásból úgy kaptuk a felvételis papírt, hogy velem együtt.
2012. ápr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A kisfiam 15 hónapos volt, amikor 2009 szeptemberében megműtötték a Heim Pálban. Nekünk a jobb here a hasüreg bejáratánál ragadt, le kellett hozni és fixálni a zacsiban.


Aznap reggel kellett bemennünk úgy, hogy előtte este 8-tól már nem ehetett, inni pedig csak vizet ihatott a kisfiam reggel 8-ig, ha jól emlékszem. Akkor bementünk a kórházba, felvettek minket az urológiára, és előjegyeztek az aznapi műtétre, amit délelőtt 10-fél 11 körül terveztek. Kapott a kisfiam és én is saját ágyat egy szobában. A kórtermekben két-két gyermek volt elhelyezve a szülőjével együtt. Teljesen kulturált volt az egész, még ebédet is kaptam. A kisfiamat át kellett öltöztetni pizsamába, aztán hamarosan kapott valami bódító folyadékot, amitől nagyon vicces kedve lett, dülöngélt, vigyorgott. Aztán egy adott pillanatban elvitték, karban, és bevitték a műtőbe, ahol 45 percet töltött. Alva hozták ki, minden simán ment (persze én végigaggódtam mind a 45 percet, nem kívánom senkinek, amit azalatt éreztem), hamarosan felébredt, viszont a legrosszabb része - legalább is nekünk - ezután következett, mivel két órán keresztül nem lett volna szabad felkelni, ő azonban ahogy felébredt, mocorgott, felállt volna, na ez kemény két óra volt, a végén megengedték, hogy a karomba vegyem, és sétálgassak vele. Később már ehetett és ihatott, az éjszakát bent kellett töltenünk, és másnap egy kontroll után haza is mehettünk. Az orvos és a nővérek is mind egytől egyig nagyon kedvesek voltak, az ellátás és a körülmények szerintem korrektek a magyarországi viszonyokat ismerve. Két vágást ejtettek a kisfiamon, egyet fönt a hasfalon, egyet pedig a herezacskón, mind a kettő olyan szépen összeforrt, hogy alig látszik, sőt, aki nem tudja, hogy műtötték, észre sem veszi. A kisfiam összességében nagyon jól viselte a műtétet, egyáltalán nem emlékszik belőle semmire. Azóta kétszer voltunk kontrollon, minden rendben, és nincs is további teendő. Most lesz 4 éves. Bocsánat, hogy ilyen hosszú voltam, a lényeg, hogy ne izgulj, így utólag azt mondom, rutin beavatkozás az egész, minden rendben lesz nálatok is!

2012. ápr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk még nem volt meg a műtét, csak a kivizsgálás. Velünk a kartonzóstól kezdve a főorvos úrig mindenki nagyon rendes volt, türelmesen és rendesen válaszoltak mindenre, a gyerekekkel is kedvesek voltak.
2012. ápr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szeretném kérdezni, hogy azóta sikerült-e rendeződni az ügyben? Az én kisfiam, aki 13 hós, is vándor herés. Egyelőre nem műtendő, nekünk győrben azt mondták. Meg azt is, hogy még mindig várható, hogy le fog jönni magától. Kíváncsi volnék, hogy nektek hogy alakult! Köszi
2012. aug. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!